איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ניצחון היסטורי לכפ"ס: 0:3 על פואטייה ברבע הגמר

ניצחון היסטורי לכפ"ס: 0:3 על פואטייה ברבע הגמר

גביע האתגר: הירוקים שעושים חיל באירופה השיגו מקדמה מצוינת לקראת הגומלין מול הצרפתים. 14 נקודות לברתלומי הפולני. שגיא ברעם: "הם זילזלו בנו, ושיחקו ברמה נמוכה יותר מרמה של ליגה ישראלית. המשחק בחוץ לא יהיה דומה למה שהיה כאן"

תאריך: 30/01/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
הפועל כפר סבא המשיכה הערב (רביעי) ברצף ההישגים המדהים שלה באירופה כשניצחה 0:3 (22:25, 18:25, 19:25) באולם איינשטיין את סטאד פואטייה הצרפתית במסגרת רבע גמר גביע האתגר, והשיגה בכך מקדמה נפלאה לקראת משחק הגומלין, שייערך ב-13.2. הפועל כפר סבא עשתה בכך היסטוריה, שכן היא הפכה לקבוצה הישראלית הראשונה שנמצחת בשלב רבע הגמר.

מאחר וניצחון 1:3, כמו גם 0:3, שווים שניהם 3 נקודות בחישוב משחקי הבית-חוץ, המשמעות של אחת מתוצאות אלו לטובת פואטייה בעוד שבועיים תהיה שהמשחק יוכרע במערכת זהב. הדבר אירע בשבוע שעבר במשחקה של קבוצת הנשים של כפ"ס, שהפסידה בחוץ 3:0 לדוקלה ליברץ הצ'כית, אך ניצחה בבית 1:3, כמו גם במערכת הזהב, ועלתה לשלב הבא.


איליה גולדרין. עוד משחק מצוין לקבלן

את כפר סבא הוביל קלות' ברתלומי הפולני, שהגיע לקבוצה במהלך הפגרה ונראה שהשתלב מצוין. הוא סיים את המשחק עם 14 נקודות, אחת יותר מאיליה גולדרין. סבה דבש תרם 11 נקודות לתוצאה הסופית, וגיא גניס הוסיף 7, שלוש מתוכן באמצעות קיל בלוקס. את פואטייה הוביל אנדריי קוטסמוס האוקראיני עם 13. לסטטיסטיקה המלאה

הפועל כפר סבא המשיכה הערב (רביעי) ברצף ההישגים המדהים שלה באירופה כשניצחה 0:3 (22:25, 18:25, 19:25) באולם איינשטיין בכפ"ס את סטאד פואטייה מהליגה הצרפתית החזקה במסגרת רבע גמר גביע האתגר, והשיגה בכך מקדמה נפלאה לקראת משחק הגומלין, שייערך ב-13.2. הפועל כפר סבא עשתה בכך היסטוריה, שכן היא הפכה לקבוצה הישראלית הראשונה שנמצחת בשלב רבע הגמר.


סבסטיאן דבש. ממשיך להצטיין באירופה

מאחר וניצחון 1:3, כמו גם 0:3, שווים שניהם 3 נקודות בחישוב משחקי הבית-חוץ, המשמעות של אחת מתוצאות אלו לטובת פואטייה בעוד שבועיים תהיה שהמשחק יוכרע במערכת זהב. הדבר אירע בשבוע שעבר במשחקה של קבוצת הנשים של כפ"ס, שהפסידה בחוץ 3:0 לדוקלה ליברץ הצ'כית, אך ניצחה בבית 1:3, כמו גם במערכת הזהב, ועלתה לשלב הבא.

את כפר סבא הוביל קלות' ברתלומי הפולני, שהגיע לקבוצה במהלך הפגרה ונראה שהשתלב מצוין. הוא סיים את המשחק עם 14 נקודות, אחת יותר מאיליה גולדרין. סבה דבש תרם 11 נקודות לתוצאה הסופית, וגיא גניס הוסיף 7, שלוש מתוכן באמצעות קיל בלוקס. את פואטייה הוביל אנדריי קוטסמוס האוקראיני עם 13.

"עוד לא עשינו שום דבר, זו רק מחצית מהדרך", אמר בסיום שגיא ברעם, מאמן כפ"ס המרוצה, שלא חסך ביקורת מהירבה על התנהלותה לפני המשחק ובמהלכו. "לטוב ולרע, אני לא בנאדם של פוליטיקלי קורקט. אולי הרבה מאמנים אחרים היו עומדים פה ואומרים 'הישג עצום', 'ניצחון היסטורי', אבל האמת היא שהם הורידו אותנו לרמה שלהם. הם זילזלו בנו. ראיתי את זה אתמול, כשהם נחתו ולא עשו אימון ערב. רואים את זה בהתנהלות שלהם מהשניה שהם נחתו. באו לפה לטיול, לא באו לפה לשחק כדורעף. הם בונים על המשחק השני, על הביתיות שלהם. כמובן שבתרחיש הגרוע ביותר אם אנחנו חוטפים שם אז תהיה מערכת זהב. אבל לדעתי, לא שיחקנו טוב, ואם נשחק ברמה הרגילה שלנו...המטרה זה לקחת שם שתי מערכות, ואז נדבר על הישג".


סבה דבש מנחית, הערב בכפ"ס. הגומלין כבר ייראה אחרת

ברעם המשיך ודיבר על ההופעה של היריבה: "שופס, מדליסט באליפות עולם ב-2014, נראה כמו אחד שרק רוצה לרדת מהמגרש. היווני נראה לי פצוע. הגיעו בלי עוזר מאמן, ההולנדי יושב על הספסל. ראיתי הרבה דברים בחיים, ומשהו מאוד מוזר לי בהתנהלות של הקבוצה, כי גם אם הם הופיעו בהרכב חסר, זאת לא הדרך להופיע, כי אתה יודע שיש איזה גאווה של מועדון, אבל אני דואג לצד שלי, הם לא מעניינים אותי. הם שיחקו רע, רע מאוד, פחות מרמה של ליגה ישראלית.

על האופן בו שיחקה קבוצתו אמר ברעם: "עשינו את העבודה שלנו עם 0:3, אני חושב שההגנה שלנו צריכה לעלות בארבע רמות, שיחקנו הגנה קטסטרופה היום. הסרב שלנו לא חכם. החסימה עבדה לא רע, ההתקפה יכולה הרבה להשתפר, אבל בכל מקרה אנחנו לוקחים את הניצחון, אין מה לקחת הרבה חוץ מהניצחון. צריך לשפר הרבה מאוד דברים כדי לעשות משהו בחוץ שם. ראיתי את האולם, מוקף בקהל חם מארבעה כיוונים. הולך להיום שם מאוד קשה, לא דומה למה שהיה כאן הערב".
 
גיא גניס הצעיר, שנתן משחק טוב, אמר לאחר המשחק: "כמו שראיתם זה לא היה כזה קל. כזה זרם, זה זרם. הייתה הרבה עבודה קבוצתית, לאף אחד לא הייתה נפילת מתח. ניצלנו את החולשות שלהם. עבדנו, ראינו וידאו. האמנו לפני המשחק, אבל הציפיות היו יותר נמוכות. לא באנו עם הראש מורם, אלא באנו להוכיח את עצמנו".
 
תגובות