איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון קהילה > מנהיגות נולדות: 130 שחקניות בסמינר ראשון מסוגו

מנהיגות נולדות: 130 שחקניות בסמינר ראשון מסוגו

11 אגודות שלחו מספר שיא של שחקניות לסמינר במבואות ים, שנועד לעורר בנערות השראה ומוטיבציה להעז ולעשות, על מנת ליצור את הדור הבא של מנהיגות בכדורעף

תאריך: 14/02/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: יוסי לזרוף  |  ארכיון קהילה
שתף בווצאפ
סמינר מנהיגות ראשון מסוגו התקיים החודש במבואות ים. בסמינר, המהווה חלק מפרוייקט "אופק למנהיגות נערות בספורט" בשיתוף איגוד הכדורעף, פרויקט "אתנה", ועמותת "ערכים בספורט", השתתפו כ-130 שחקניות כדורעף בכיתות ז'-יא' מ-11 אגודות, עם צוות של 10 מנחות ו-4 מאמנות.

האגודות שהשתתפו: חדרה, בנימינה, נצרת, עראבה, עין החורש, מנשה, רעננה, אור יהודה, משגב, עמק יזרעאל וקריית אתא.

השחקניות השתתפו באימונים בקבוצות מעורבות, בשיחות ומערכים בנושא מנהיגות וקבוצה, ובפעילויות גיבוש מעורבות, שמטרתם לעורר השראה ומסוגלות לעשייה ומנהיגות, ולחבר בין שחקניות מקבוצות גילים, דתות, ומגזרים שונים.


יאל בנימין באימון עם השחקניות בסמינר. "מתחילים לראות את הפירות של ההתמדה"

השחקניות אשר לוקחות חלק בפרוייקט המנהיגות באיגוד, נבחרו ע"י האגודות כשחקניות בעלות אוריינטציה מנהיגותית, וכחלק מפעילותן בפרויקט משתתפות בסדרת מפגשים ותכנים עם מנחה מעמותת "ערכים בספורט", בסמינר מנהיגות שנתי, ובפעילויות נוספות אותן הן יוזמות במועדונים.

מטרת התוכנית והמפגשים היא לייצר קבוצה אשר תוביל במועדון בתחומים שונים כגון גיוס ילדות וילדים צעירים, הדרכה, שיפוט, שיווק ועוד. בנוסף, התכנית כוללת ליווי ומפגשי מאמנים שנתיים למאמני האגודות שבפרוייקט, ומפגשים משותפים להורים ולשחקניות.

בסמינר שנערך החודש דנו בנושאים כגון מהי דמות מנהיגה, וכיצד יכולה כל שחקנית להאמין ולחלום גבוה, אם בענף, באגודה או בחייה הפרטיים.


פאנל נשים במהלך הסמינר. בין הדוברות: רים יונס, האשה הערביה הראשונה שהקימה חברת הייטק במגזר

"זוהי השנה השלישית של הפרויקט, ואנחנו מתחילות לראות את הפירות של ההתמדה", אומרת בוני מנור גוטפריד, מתאמת אתנה באיגוד הכדורעף, אשר מובילה את הפרוייקט עם עדי מוהל, מנהלת תוכניות הנערות בעמותת ערכים בספורט. "עברנו ואנחנו עדיין עוברות תהליך ארוך, אך חיוני לענף. ללא שיתוף הפעולה של האגודות, וההבנה של המאמנים בשטח, לא היינו מצליחות לקיים את החזון".

מוהל מוסיפה: "כחברות בקבוצות מנהיגות , מטרת הסמינר הייתה לעורר בנערות השראה ומוטיבציה להעז ולעשות. רוב הילדות אינן זוכות לדמויות נשיות חזקות לחיקוי בעולם הספורט ומחוצה לו, כאלו שיפתחו אצלן תחושת מסוגלות והשראה. ואכן, הרבה פעמים בשטח המחסום העיקרי של השחקניות בקבוצות המנהיגות הוא האמונה בעצמן וביכולת שלהן להשיג את המטרות שלהן. בסמינר הייתה לשחקניות הצעירות הזדמנות לפגוש דמויות מגוונות, חזקות, מתחומים שונים, ממגזרים שונים. החזון שלנו הוא שאותן שחקניות שקיבלו השראה היום, יהפכו מחר לדמויות לחיקוי והשראה עבור ילדות צעירות במועדון ובסביבה שלהן. ילדה שרואה מולה דמות לחיקוי שהיא יכולה להזדהות איתה, היא ילדה שמאמינה ביכולת שלה להצליח, ויש לה יותר מוטיבציה להתמיד ולהשקיע בכדורעף".

"בסופו של דבר, מטרת הפרויקט היא לסייע ולחזק את המועדונים מבפנים. לשמר שחקניות לבגרות, לגייס שחקניות חדשות, ולייצר דור חדש של אנשים שאוהבים ותורמים לענף. זו הדרך שאנחנו מאמינות שתהיה הטובה והמשמעותית ביותר", סיכמה מנור גוטפריד את הפעילות.


המאמנת בקי קפילוביץ' באימון הבוקר עם השחקניות בסמינר


 
תגובות