איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > טורניר האקדמיה הבינלאומי, מהדורה ראשונה

טורניר האקדמיה הבינלאומי, מהדורה ראשונה

בדרך להפוך למסורת: קבוצת האקדמיה תפגוש את נבחרת הנוער של אזרבייג'אן במשחק שיוציא לדרך את הטורניר. עבור נבחרת הנערים, שתשחק ביום רביעי וחמישי, מדובר בהכנה לשלב השני במוקדמות אליפות אירופה עד גיל 17

תאריך: 09/04/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
היום (שלישי) אחה"צ יצא לדרך במכון ווינגייט בנתניה טורניר האקדמיה הבינלאומי הראשון, הפעם בהשתתפות קבוצת האקדמיה, נבחרת הנוער של אזרבייג'אן ונבחרת הנערים של ישראל, המתכוננת למשחקי השלב השני במוקדמות אליפות אירופה, שיערכו בסוף החודש. התקווה היא להפוך למסורת את הטורניר, שיתקיים בפעם הראשונה, ולהביא לכך שיערך בכל שנה. 

היום בשעה 16:30 תפגוש קבוצת האקדמיה את נבחרת הנוער של אזרבייג'אן. מחר, יום רביעי, תשחק נבחרת הנערים (17:00) מול האזרים. ביום חמישי ייפגשו קבוצת האקדמיה ונבחרת הנערים זו מול זו (17:30). את נבחרת הנערים מאמן גל גלילי, ואת האקדמיה מדריך לירן שפירא. נבחרת האקדמיה, המתחרה בליגה השנייה, מהווה את הבסיס לנבחרת הנוער.מאמן הנערים גל גלילי, אמר לפני פתיחת הטורניר: "הטורניר של האקדמיה ומכון וינגייט אמור להתקיים פעם בשנה, ובאופן ספציפי, הפעם הוא משמש כהכנה עבורנו. לא היינו בפעילות אדוקה בזמן האחרון, ומעכשיו נתחיל שבועיים וחצי אינטנסיביים של הכנה, ונדע יותר על המצב שלנו אחרי הטורניר הזה".

נבחרת הנערים (ילידי 2003-2004) השתתפה בינואר בשלב המוקדמות הראשון לאליפות אירופה בכדורעף U-17, שנערך בסלובניה. במוקדמות התמודדו מול ישראל צ'כיה, סלובקיה, הונגריה, אוסטריה, סלובניה, קרואטיה וקפריסין, על 5 כרטיסים לשלב הבא של התחרות. הנבחרת סיימה את שלב המוקדמות הראשון עם שלושה ניצחונות (מול קרואטיה, קפריסין והונגריה) ושני הפסדים (לצ'כיה ולאוסטריה), והעפילה לשלב השני מהמקום החמישי. בשלב השני היא הוגרלה לבית עם בלגיה, אוקראינה וצרפת. שלב הגמר של האליפות יתקיים ביולי בבולגריה.


שחקני נבחרת הנערים (מימין לשמאל): דניאל מקונן ממטה אשר עכו, אופק חזן מהמעפיל מנשה, אלון האס הקפטן מהפועל כפ"ס, וג'אבר בדארנה מהפועל עראבה

בתמונה הראשית, שחקני קבוצת האקדמיה: עומדים מימין - אופיר גולדברג מאשכול, איל רביץ ממכבי ת"א, אשרף אבו רוקון מהפועל קרית אתא, רועי הורוביץ מהפועל בני שמעון, רון בוחבוט ממכבי חיפה והראל ברדה מהפועל בני שמעון. יושבים מימין - רפא ג'ונצ'ריוק מאליצור אשקלון, אלון מאירי מכבי ת"א ועילי חבר מהפועל כפר סבא.
 
תגובות