איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > הערב: ישראל מול קפריסין בסילבר ליג

הערב: ישראל מול קפריסין בסילבר ליג

הכחולות-לבנות פותחות את המשחקים במפעל האירופי. ביום רביעי (29.5): משחק הבית הראשון, ברוממה נגד גאורגיה. המאמן קוקריני: כל השחקניות שלקחו חלק באימונים הראו גישה חיובית ורצון גדול להצליח

תאריך: 23/05/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דייויד סילברמן  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
נבחרת ישראל (נשים) תפתח הערב (שבת, 19:00) את משחקיה בסילבר ליג של ה-CEV, עם מפגש חוץ מול קפריסין בניקוסיה. בקמפיין הנוכחי תארח ישראל לראשונה באולם רוממה החיפאי.

ישראל שובצה לבית A, יחד עם גאורגיה, רומניה וקפריסין. הנבחרות יקיימו משחקי בית וחוץ זו מול זו, ולאחר מכן יעפילו ארבע נבחרות לפיינל-פור על העלייה לגולדן ליג. למנצחת ממתין פרס של 50,000 יורו. השיבוץ לשני הבתים נקבע על פי דירוג ה-FIVB.

משחק הבית הראשון של ישראל - מול נבחרת גאורגיה - יתקיים ביום רביעי (29.5) ברוממה, בשעה 19:30. ארבעה ימים לאחר מכן, יום ראשון (2.6), בשעה 19:30, תארח ישראל ברוממה את נבחרת רומניה. כל משחקי הבית של הנבחרת ישודרו בערוץ הספורט.


בפה קוקריני. "מקווה שהאוהדים בחיפה יתמכו בחום". צילום: דייויד סילברמן

"הרמה בסילבר ליג עולה בהתמדה", אמר מאמן הנבחרת, בפה קוקריני, שהתייחס למשחק הראשון מול קפריסין: "אנחנו לא מכירים את היריבה היטב. רוב השחקניות מגיעות מהליגה המקומית או מהליגה היוונית, ויש לנו מידע חלקי אודותיהן. רק במהלך המשחק נתוודע ליכולות האמיתיות של היריבה שלנו". על שאר היריבות בבית אמר קוקריני: "מול גאורגיה ניצחנו בבית והפסדנו בחוץ בשנה שעברה, ורומניה צפויה להיות היריבה החזקה ביותר בבית".

המאמן האיטלקי התייחס למסגרת האימונים לקראת משחקי הסילבר ליג, ואמר: "ההכנות התחילו לפני חמישה שבועות, והן לא היו סדירות, מאחר שכמה שחקניות הצטרפו לאימונים מאוחר - חלקן ממש בימים האחרונים - ואחרות לא התאמנו כלל בשל סיבות פיזיות ואחרות. בסוף השבוע שעבר טסנו לסלובניה כדי לשחק שני משחקי ידידות נגד אוסטריה, שמתכוננת להשתתפותה בגולדן ליג, והצלחנו להפיק רבות מכך, חרף העובדה שהפסדנו בשני המשחקים. כל השחקניות שלקחו חלק באימונים הראו גישה חיובית ורצון גדול להצליח, ואני בטוח שהן יתרגמו את זה להופעתן במשחק. אני מקווה שהאוהדים בחיפה יעזרו לנו, ויתמכו בחום".

סגל הנבחרת למשחק בקפריסין: אניה וליקי, תמר שטיין, אביטל ז'לובה, גלית דבש, ליר גופר, מאי שיר-און, פולינה מליק, קטרינה זילברמן, ספיר חודורוב, טלי מרמן, אלה סעדה, יאל בנימין.

תגובות