איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגה א' התוססת נכנסת לשלבי ההכרעה

ליגה א' התוססת נכנסת לשלבי ההכרעה

מחזורי הסיום בבתים העליון, הלאומי והארצי מספקים דרמות מרתקות. מכבי כפיר הרצליה התמודדה בדרבי המועדון מול מכבי נמרים, והשיגה ניצחון 1:3 שקירב אותה לאליפות. עם סיום הליגה יוכתרו מצטייני העונה

תאריך: 05/05/2019  |  כתב: צדוק בראל  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
מחזורי הסיום של ליגה א' מספקים דרמות מרתקות, ובשלושת הבתים - העליון, הלאומי והארצי - המתח בשיאו לקראת הכרעת זהות האלופות.

מדי מוצאי שבת מגיעים עשרות בני אדם לאולמות השונים ברחבי הארץ. בני משפחה, חובבי כדורעף, ושחקנים ושחקניות, שהדבר המאחד ביניהם הוא האהבה לכדורעף. נשים וגברים בכל הגילים משקיעים מזמנם החופשי, וממלאים את אולמות הכדורעף ברעננה, בבית ברל, בבנימינה, באשדוד, באורנית, בירושלים, בהרצליה, בחריש וביישובים נוספים.

אמש התקיים עוד מחזור מרתק ברעננה. מכבי כפיר הרצליה התמודדה בדרבי המועדון מול מכבי נמרים הרצליה על המקום הראשון בבית העליון. הכפירים הצעירים, להם זו העונה השנייה בלבד כשחקני כדורעף פעילים, שיחקו בנחישות והקרבה, ולמרות הנסיון של הנמרים הוותיקים, שהגיעו למשחק בהרכב חסר, התקיים קרב אדיר. אחרי מערכה רביעית שחצתה את רף 30 הנקודות, ניצחו הכפירים 1:3 והתבססו בראש הטבלה, כשהכל עדיין פתוח לגבי זהות האלופה. מכבי נמרים הרצליה, וכן מעופפי בת ים, עדיין בתמונת האליפות. בשבועיים הקרובים ייערכו מפגשים בין שלוש הטוענות לכתר, והכל מונח על הכף.בבית הלאומי מובילה את הטבלה קבוצת לה פמיליה בת ים הצעירה, עם שלושה נצחונות וללא הפסד עד כה. שאר המתמודדות מצפות למעידה של בת ים, ומהפך עדיין אפשרי.

בבית הארצי סיפקה מכבי לביאות הרצליה ארבעה ניצחונות במשחקי הפלייאוף - שלושה משחקים בנצחונות מוחצים 0:3 ואחד בנצחון 1:3. הלביאות, אחת הקבוצות היחידות בליגה שבשורותיה משחקות בנות כדרך קבע, מובילה את טבלת הבית הארצי כשניצחון נוסף יכתיר אותן כאלופות הבית. אמש דילגו הלביאות מעל עוד משוכה קשה, כשניצחו בצורה משכנעת את צעירי ווליבולרס תל אביב 0:3.

בשל ריבוי הקבוצות בליגה, שובצו קבוצות בבתים האמצעי והתחתון, וגם שם המתח והדרמה בשיאם. בבית האמצעי הרביעי מובילה את הטבלה מ.ס רמת אביב, ובבית התחתון מובילים את הטבלה חלוצי חריש, קבוצה חדשה בליגה. מועדון הכדורעף שהוקם בחריש מוביל את טבלת הבית התחתון כבר בעונתו הראשונה עם שני נצחונות, כשאחריו מכבי קרקל הרצליה, עם שני ניצחונות גם היא.החגיגה תימשך גם במוצאי השבת בשבועות הקרובים, ועם סיום הליגה ייבחרו שחקן ושחקנית העונה ויזכו בפרסים מתנת אשכול קדם ביטוח, הספונסר הרשמי של הליגה. העונה הרביעית של מפעל ליגה א' כבר בשלבי תכנון.
תגובות