איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > "אף פעם לא להרגיש מובסת": שיעור מאגדה

"אף פעם לא להרגיש מובסת": שיעור מאגדה

קרי וולש-ג'נינגס, בת 40 ועם שלוש מדליות זהב אולימפיות בחגורתה, מספרת מה נדרש מאלופה, ואיך פספסה את העובדה שהיא מתחרה באליפות העולם

תאריך: 10/05/2019  |  כתב: FIVB  |  צילום: FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
ההצלחה חסרת התקדים של קרי וולש-ג'נינגס בכדורעף החופים, ורשימת ההישגים הבלתי נגמרת שלה, שכוללת בין השאר שלוש מדליות זהב אולימפיות רצופות ושלוש זכיות באליפות העולם בכדורעף חופים, מלמדת על מעמדה בענף כמי שנחשבת לגדולת השחקניות שדרכו על החול.

בראיון שהעניקה וולש-ג'נינגס לאתר ה-FIVB, פדרצייה הכדורעף העולמית, חודש וחצי לפני אליפות העולם בכדורעף חופים בהמבורג, היא נתבקשה להסביר ולפרט מה נדרש משחקנית כדי להפוך לאלופת עולם.

"הכל", ענתה וולש-ג'נינגס. "זה דורש ממך לתת את כל מה שיש בך כאדם. צריך ענווה ואהבה, סבלנות ואמונה. והכי הרבה, אני מאמינה שבכל פעם שבה זכיתי באליפות העולה, זה היה בגלל שהגוף שלי פעל בתואם עם הלב ועם המחשבה שלי".


וולש עם מיסטי מיי-טריינור ומדליית הזהב באליפות העולם 2007. צילום: FIVB

"להיות מוכנה לנצח ולהרגיש בנוח, לדעת, גם אחרי שהפסדת שתי נקודות, שתדעי לעשות את הקאמבק, ולעולם לא להרגיש מובסת", המשיכה וולש-ג'נינגס. "אלופות יודעות זאת יותר טוב מכל אחת אחרת - האמונה נמצאת תמיד במקום הראשון".

וולש-ג'נינגס, שזכתה באליפות העולם הראשונה שלה בשנת 2003 יחד עם מיסטי מיי-טריינור, לא הייתה מודעת לחשיבות התחרות ברגע האמת. "באליפות העולם הראשונה שלי, לא היה לי בכלל מושג שזו אליפות העולם. רק ידעתי שזה טורניר גדול בריו דה ז'ניירו. המודעות גדלה כשהמשכתי לשחק והבנתי מה מונח על הכף".

"כולנו יודעות כמה הטורניר הזה גדול. הוא כמעט חשוב יותר מהמשחקים האולימפיים, כי מתחרים נגד 47 קבוצות אחרות". לדברי ג'נינגס, "ככל שהמוניטין שלך במשחקים הגדולים מתעצם, ככה את מרגישה יותר נוח בהם, ואז זה הופך להיות עניין של לשים את עצמך בעמדה שבה את מרגישה נינוחה במעמדים מלחיצים. העבודה הקשה נעשית בסיבובים המוקדמים, ואם את מצליחה להגיע רחוק, את רק משחקת, נהנית, וממשיכה להאמין".
תגובות