איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > לפני רגע האמת: סיכום רבע הגמר בנערות/נערים

לפני רגע האמת: סיכום רבע הגמר בנערות/נערים

ליגת העל: בעוד בנערות אלופת השנה שעברה הודחה והשאירה את הבמה לקבוצות השרון ולמכבי תל אביב, מפגינים הקיבוצים נוכחות מרשימה בנערים, לצד הפועל כפ"ס בעלת המאזן המושלם. השבוע יתקיימו המשחקים הראשונים בשלב חצי הגמר

תאריך: 12/05/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות מטה אשר עכו  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
שלב רבע הגמר בליגות הבכירות לנערות ולנערים הושלם בסוף השבוע, והחל ממחר (יום שני, 13.5) ישחקו בחצי הגמר ארבע הקבוצות האחרונות שנותרו במירוץ לאליפות בשתי הליגות.

נערות

בליגת העל לנערות, צמודה ומותחת מאי פעם, תפסו את מקומן בחצי הגמר, שייערך בשיטת בית-חוץ כמו ברבע הגמר, הפועל כפר סבא, מכבי מוסינזון הוד השרון, מ.כ מכבי רעננה ומכבי תל אביב. בסיום העונה הסדירה הפרידו תשע נקודות בלבד בין מובילת הטבלה מכבי ת"א לבין השמינית, ק.ק ת"א.

מכבי חדרה, האלופה המפתיעה של השנה שעברה, הודחה ברבע הגמר אחרי הפסד כפול (3:0 ו-3:1) להוד השרון. כפר סבא, שזכתה בתואר במשך שש שנים ברציפות (2012-17) אך איבדה אותו לראשונה בשנה שעברה, תנסה להחזיר את הצלחת הביתה אחרי שהתגברה באותו שלב על עירוני בת ים העיקשת, שהצליחה לנצח בכפ"ס 2:3 אך נכנעה 3:0 בביתה.


רעננה. תפסה מקום בין 4 האחרונות אחרי ניצחון על חיפה. צילום: באדיבות מ.כ מכבי רעננה

מכבי תל אביב, פיינליסטית השנה שעברה ומי שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון, עלתה לחצי הגמר אחרי 0:3 כפול בדרבי על ק.ק תל אביב. בחצי הגמר היא תשחק מול מכבי רעננה, שהשיגה ברבע הגמר 1:3 בבית ובחוץ על מכבי חיפה נווה שאנן.

משחקי חצי הגמר (משחק ראשון)

- הפועל כפ"ס - מכבי מוסינזון הוד השרון (יום ו', 17.5, שעה 13:30, מרכז ספורט אלון כפ"ס)
- מ.כ מכבי רעננה - מכבי תל אביב (יום ש', 18.5, שעה 15:00, אולם פעמונים רעננה)

נערים

גם ליגת הנערים נכנסת לשלב חצי הגמר, לאחר שלב רבע גמר שהיה חד-צדדי ברובו. האלופה המכהנת הפועל כפר סבא, שזכתה בצלחת בשנה שעברה אחרי שלושה הפסדים רצופים בגמר, סיימה את העונה הרגילה עם מאזן מושלם של 0:16, והדיחה בשלב 8 האחרונות את הפועל ירושלים עם שני ניצחונות של 0:3. בחצי הגמר היא תשחק מול הפועל המעפיל מבואות, אותה פגשה בגמר אשתקד. המעפיל מבואות התגברה על מכבי הוד השרון עם 0:3 בתיכון מוסינזון ותוצאה זהה בעין שמר.


קבוצת הנערים של הפועל כפ"ס חוגגת ניצחון על הפועל ירושלים. צילום: באדיבות הפועל כפ"ס

בחצי הגמר השני ייפגשו ביניהן הפועל מטה אשר עכו (אלופת 2016) והפועל המעפיל מעין (אלופת 2017). הקבוצות סיימו את העונה הסדירה בהפרש של נקודה אחת זו מזו (המעפיל מעיין סיימה במקום השני), ונראה שצפוי מאבק צמוד ביניהן על הכרטיס לגמר. מטה אשר עכו התגברה ברבע הגמר על מ.ס עיילבון עם 0:3 בשני המשחקים, ואילו המעפיל מעין ניצחה את מכבי תל מונד, 2:3 בחוץ ו-0:3 בבית.

משחקי חצי הגמר (משחק ראשון)

- הפועל מטה אשר עכו - הפועל המעפיל מעין (יום ב', 13.5, שעה 18:30, אולם הספורט עברון)
- הפועל המעפיל מבואות - הפועל כפר סבא (יום ה', 16.5, שעה 17:00, אולם הבנים עין שמר)
תגובות