איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > סילבר ליג: ישראל לראשונה בחיפה - גאורגיה מגיעה

סילבר ליג: ישראל לראשונה בחיפה - גאורגיה מגיעה

הכחולות לבנות, שניצחו ביום שבת את קפריסין ופתחו את הופעותיהן במפעל בהצלחה, יארחו מחר (19:30) את גאורגיה ברוממה. בשנה שעברה נפגשו הנבחרות, כשכל אחת משיגה ניצחון ביתי. המאמן בפה קורקריני: "מקווים לקבל תמיכה מהקהל בחיפה"

תאריך: 28/05/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
נבחרת ישראל תארח מחר (רביעי) את משחק הבית הראשון שלה במסגרת הסילבר ליג האירופית, לאחר שביום שבת השיגה ניצחון במשחק הראשון בקמפיין, 1:3 על קפריסין, המשתתפת במפעל אירופי לראשונה בתולדותיה. אולם רוממה בחיפה ישמש כבית לנבחרת ישראל לראשונה אי פעם, והקהל מוזמן להגיע למשחק (19:30, שידור ישיר בערוץ הספורט) - הכניסה חינם.

שתי הנבחרות נפגשו לפני שנה בדיוק, במאי 2018, במסגרת ליגת הכסף. ישראל ניצחה 1:3 במטרווסט (עם 22 נקודות של פולינה מליק), והפסידה 3:0 בטביליסי. כיום מדורגת ישראל במקום ה-27 בדירוג הנבחרות של ה-CEV, בעוד גאורגיה מדורגת במקום ה-25. רומניה, נבחרת נוספת בבית A, מדורגת במקום ה-18.

במשחק ביום שבת, מול קפריסין, שלטה בנעשה והגיבה בצורה מוצלחת לאתגרים שהציבו הקפריסאיות. אניה וליקי הוותיקה תרמה את חלקה להשגת שלוש הנקודות כשסיימה את המשחק עם 21.

מאמן נבחרת ישראל בפה קוקריני אמר לפני המפגש מול גאורגיה: "המשחק חשוב מאוד, ותהיה לו משמעות במירוץ בין הנבחרות לפיינל פור של הסילבר ליג. אנחנו מגיעים למשחק אחרי הניצחון בקפריסין, שנתן לנו הרבה ביטחון ואנרגיה חיובית. אני בטוח שהשחקניות שלי ינסו לעשות את המיטב במשחק, ולסיים אותו עם תוצאה חיובית. בתקווה, הקהל החיפאי יגיע לצפות במשחק ולתמוך בנו. זה מצ' אפ קשה מאוד, ויעזור לנו אם נקבל גיבוי מהקהל הביתי".

סגל הנבחרת למשחק: אניה וליקי, תמר שטיין, אביטל ז'לובה, גלית דבש, ליר גופר, מאי שיר-און, פולינה מליק, קטרינה זילברמן, ספיר חודורוב, טלי מרמן, אלה סעדה, יאל בנימין, מאיה דודוצ'קין, רוסלנה קוטחין.


שחקניות הנבחרת חוגגות את הניצחון על קפריסין במשחק הראשון. צילום: CEV

ארבעה ימים לאחר המפגש מול גאורגיה תפגוש ישראל את רומניה, הנבחרת החזקה בבית (19:30, רוממה). רומניה ניצחה במשחקה הראשון בקמפיין 0:3 את גאורגיה. בבית השני בסילבר ליג, בית B, תשחק במסגרת המחזור השני יוון מול סלובניה, ואילו פורטוגל תפגוש את אסטוניה.
תגובות