איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > ניצחון שני לישראל בסילבר ליג: 0:3 על גאורגיה

ניצחון שני לישראל בסילבר ליג: 0:3 על גאורגיה

אניה וליקי הוותיקה (17 נקודות) ופולינה מליק הצעירה (20) סחפו את הכחולות לראשות בית A. במערכה השנייה נחלצה הנבחרת מפיגור גדול והצליחה לנצח 23:25. ביום ראשון: משחק ביתי ברוממה נגד רומניה החזקה, הכניסה חינם

תאריך: 29/05/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דייויד סלברמן  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
נבחרת ישראל המשיכה הערב (רביעי) את הפתיחה הטובה בסילבר ליג האירופי, והשיגה ניצחון שני ברצף, 0:3 (18:25, 23:25, 17:25) על נבחרת גאורגיה. שתי הנבחרות נפגשו גם בשנה שעברה, והשיגו כל אחת ניצחון ביתי על רעותה. הניצחון, שהעלה את ישראל למקום הראשון בבית A, משפר מאוד את סיכוייה של ישראל להעפיל לפיינל פור של המפעל, שהמנצחת בו תעפיל לגולדן ליג. ביום ראשון (2 ביוני, 19:30, רוממה) תארח ישראל את רומניה, שנחשבת לנבחרת החזקה בבית, ומדורגת במקום ה-27 בדירוג ה-CEV (לעומת ישראל, שבמקום ה-28 וגאורגיה שבמקום ה-36).

בהתקפת הנבחרת הצטיינו ותיקת השחקניות אניה וליקי, שסיימה עם 17, ופולינה מליק הצעירה שתרמה 20 (3 אייסים, 2 קיל בלוקס). אלה סעדה סיימה עם 7 וגלית דבש עם 5 (3 אייסים). 4 לאביטל ז'לובה. בצד הגאורגי בלטה אנה טבדוראדזה עם 18. לסטטיסטיקה המלאה

"היו להן שתי שחקניות מצוינות, טבדוראדזה ואן קלנדדזה (שסיימה עם 11 נקודות), אבל השחקניות שלי שיחקו טוב מאוד", אמר בסיום מאמן הנבחרת בפה קוקריני. "היו לנו רגעים רעים בתחילת המערכה השניה, אבל התגברנו על הבעיה, חזרנו, והצלחנו לנצח במערכה חשובה ובמשחק חשוב". לקראת המשחק מול רומניה ביום ראשון אמר המאמן: "אני לא יודע אם הרמה הזו תספיק נגד הרומניות, אבל נראה. יש להן נבחרת עם מסורת יפה בכדורעף, יש להם שחקניות טובות והליגה שלהן טובה. יש להן כמה שחקניות שמשחקות באירופה. אנחנו מצפים לרמה גבוהה יותר, אבל אני בטוח שהשחקניות שלי יעשו כל מה שהן יכולות".


וליקי. עוד משחק מצוין לקפטנית. צילום: דוד סילברמן

המערכה הראשונה הייתה, רובה ככולה, בשליטת ישראל, שהובילה לכל אורכה וניצחה 18:25 אחרי ששמרה על מרחק בטוח מהיריבה. אניה וליקי סחפה את הכחולות לבנות עם 9 נקודות במערכה זו בלבד. המערכה השנייה הייתה מאתגרת יותר. הגאורגיות פתחו חזק, ועמדו ביתרון 7:15 באמצע המערכה. אך ישראל נגסה בהפרש בהתמדה, עד שהשוותה ל-19:19, והצליחה לנצח בסופו של דבר 23:25, בין השאר בזכות היכולת ההתקפית של פולינה מליק. הקאמבק נתן רוח גבית למארחות במערכה השלישית, והן ניצחו בה בקלות יחסית 17:25.


תמר שטיין וגלית דבש חוסמות, הערב ברוממה. צילום: דייויד סילברמן

את בית B של המפעל מובילה כעת סלובניה, שהשיגה הערב ניצחון 0:3 על יוון שבמקום השני. אסטוניה שבמקום השלישי ניצחה 2:3 את פורטוגל הרביעית. 
תגובות