איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נוער > ועכשיו הבנים: דאבל לכפ"ס בליגת העל לנוער

ועכשיו הבנים: דאבל לכפ"ס בליגת העל לנוער

השחורים הגיעו לרוממה עם במטרה להשיג את הצלחת לאחר ארבעה הפסדים רצופים בגמרים, ועשו זאת עם הופעה משכנעת ו-1:3 על המעפיל מבואות. המאמן גיל ריב: "אני רגיל לראות את השחקנים שלי בוכים, ועכשיו אני בוכה, כי הם שמחים". אלון האס נבחר ל-MVP

תאריך: 04/06/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דייויד סלברמן  |  ארכיון נוער
שתף בווצאפ
קבוצת הנוער (בנים) של הפועל כפר סבא השלימה הערב (שלישי) דאבל נהדר באולם רוממה שבחיפה, עם זכייה באליפות ליגת העל, שעות ספורות לאחר שעשתה זאת קבוצת הבנות של המועדון. כפ"ס ניצחה בגמר את הפועל המעפיל מבואות 1:3 (6:25, 25:22, 21:25, 17:25), וזכתה באליפות ראשונה מאז שנת 2011, ומתוקה במיוחד לאור העובדה שהקבוצה הגיעה לארבעה משחקי גמר בחמש השנים האחרונות, והפסידה בכולם. למצטיין במשחק נבחר אלון האס.


אמיר שקד בדרך לעוד נקודה. צילום: דייויד סלברמן

שתי הקבוצות סיימו את העונה הסדירה בליגת העל בשני המקומות הראשונים ובשוויון נקודות ביניהן, אולם הפועל כפ"ס הצליחה לנצח את יריבתה פעמיים בשני המפגשים ביניהן. בדרך לגמר חלפה כפ"ס על פני האלופה מטה אשר עכו בחצי הגמר (פעמיים 1:3), ואילו המעפיל מבואות הדיחה את מכבי מוסינזון הוד השרון עם ניצחון כפול (1:3 ו-2:3).


כרמל כהן. המעפיל מבואות לא הצליחה לעצור את כפ"ס. צילום: דייויד סלברמן

הקבוצה של גיל ריב ניצחה במערכה הראשונה בקלות בלתי-צפויה, עם 6:25 מרשים ביותר על החניכים של יניב בר-נצר. אך אם מישהו שגה באשליות שמשחק הגמר יהיה חד-צדדי, הגיעה המערכה השנייה והעמידה אותו על טעותו. הכחולים מהקיבוץ התאוששו במהרה, ניצחו 22:25 במערכה השנייה, והשכיחו את חלקו הראשון של המשחק. כפ"ס פתחה חזק את המערכה השלישית, ולמרות נסיונות קאמבק של המעפיל מבואות, שמרה על היתרון עד לניצחון 21:25. גם את המערכה הרביעית פתחה כפ"ס בסערה (0:5), פתיחה שנתנה לה מקדמה חשובה, עליה שמרה, לא בלי קשיים, עד לכדור האחרון לעונה זו, וניצחה בסיום 17:25.


הפועל המעפיל מבואות. סיימה את העונה הסדירה בשוויון נקודות עם כפ"ס. צילום: דייויד סלברמן

מאמן הפועל כפר סבא גיל ריב, חנוק מדמעות, אמר בסיום המשחק: "כל כך הרבה פעמים אני רגיל לראות את השחקנים שלי בוכים, ועכשיו אני בוכה, כי הם שמחים. ילדים מדהימים, ומועדון לתפארת. הלוואי שהשחקנים ימשיכו ויהיו שחקנים. אני רוצה להודות לכל אנשי המועדון, וכמובן לעופרה, גרי, הרשקו ושגיא".


גיל ריב ושחקניו. "עכשיו אני בוכה, כי הם שמחים". צילום: דייויד סלברמן

מאמן הפועל המעפיל מבואות יניב בר נצר אמר לאחר המשחק: "אני מאוד גאה בשחקנים שלי. הם נתנו עונה נפלאה. יש לי תשעה שחקני יב' שהולכים לקרבי, ואני גאה בכולם. לקחנו את אליפות בתי הספר, וזו היתה המטרה הראשונה והחשובה של השחקנים. אחרי פסח כבר היה לי קשה להחזיק אותם. חבל לי בשביל השחקנים, אבל אין מה לעשות, זה המשחק. למערכה הראשונה לא הופענו, אחר כך חזרנו, אבל נפלנו בקבלה. היינו צמודים והם ברחו, גם בשלישית וגם ברביעית, וחבל לי על זה".


גם הקהל הגיע. צילום: דייויד סלברמן

במעמד הגמר פורסמה גם נבחרת העונה על פי הצבעתם של מאמני ליגת העל, והוענק פרס למאמן המצטיין, עידו כהן מהפועל מטה אשר עכו.

נבחרת העונה: נמרוד ויטה (ליברו, הפועל המעפיל מנשה), מאור הר נוי (מוסר, הפועל כפ"ס), עידן בכר (קבלן, מכבי מוסינזון הוד השרון), גיא משעלי (קבלן, הפועל מטה אשר עכו), ניר שטילרמן (חוסם אמצע, הפועל כפ"ס), אופק חזן (הפועל המעפיל מנשה), אורי וודינסקי (מצליב, הפועל כפ"ס).

אלופות העונות האחרונות בליגת העל בנים
 
2019 - הפועל כפר סבא ניצחה בגמר את הפועל המעפיל/מבואות 1:3
2018 – הפועל מטה אשר/עכו ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 0:3
2017 – הפועל המעפיל/מבואות ניצחה בגמר את הפועל מטה אשר/עכו 2:3
2016 – הפועל מטה אשר/עכו ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3.
2015 – הפועל המעפיל/מבואות ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 2:3.
2014 – הפועל המעפיל מבואות ניצחה בגמר את הפועל כפר סבא 0:3.
2013 – עמק חפר/מעיין שחר ניצחה בגמר את המעפיל/מבואות עירון 0:3.
2012 – מכבי הוד השרון ניצחה בגמר את הפועל בני שמעון 1:3.
2011 – הפועל כפר סבא ניצחה בגמר את מכבי הוד השרון 1:3.
תגובות