איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > ישראל מול קפריסין בשבת: משחק אחרון בקמפיין?

ישראל מול קפריסין בשבת: משחק אחרון בקמפיין?

סילבר ליג: הכחולות-לבנות זקוקות לניצחון ביתי ברוממה (19:30, שידור ישיר בערוץ הספורט), אך יגלו רק ב-18 ביוני, יום משחקה האחרון של רומניה, אם הצליחו לסיים במקום הראשון בבית A. זילברמן מובילה את המפעל באחוזי קבלה מושלמת

תאריך: 13/06/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
נבחרת ישראל תארח ביום שבת (19:30, שידור ישיר בערוץ הספורט) באולם רוממה שבחיפה את קפריסין למשחקה האחרון במסגרת הסילבר ליג האירופית. ניצחון ישראלי יאפשר לכחולות-לבנות לחלום על עלייה למשחק הגמר של המפעל, אך הן יצטרכו להמתין עד ל-18 ביוני, מועד המפגש בין קפריסין לרומניה בניקוסיה, כדי לדעת האם סיימו במקום הראשון בבית A, המוביל לגמר הטורניר.

ישראל ניצחה ארבעה מחמשת משחקיה במפעל, כולל ניצחון יוקרתי 2:3 על רומניה, אך ההפסד לרומניות 3:0 במשחק החוץ מציב אותה בעמדת נחיתות לעומתן. במשחק הראשון מול קפריסין, שנערך באולם אוניברסיטת ניקוסיה, ניצחה ישראל 1:3 את הקפריסאיות במשחקן הראשון בזירת הנבחרות במסגרות האירופיות. קפריסין הציגה משחקים טובים בהמשך דרכה, וניצחה פעמיים 0:3 את גיאורגיה.

לאחר חמישה משחקים שקיימה ישראל בסילבר ליג ממוקמות פולינה מליק (89) ואניה וליקי (79) במקומות השלישי והרביעי, בהתאמה, בטבלת המובילות בנקודות. גלית דבש (12) ואביטל ז'לובה (11) נמצאות במקומות השלישי והחמישי במספר החסימות הכללי. קטרינה זילברמן מובילה את האליפות בקבלה, עם 39.66% קבלה מושלמת, בפער ניכר מהשניה בטבלה, נטה פייט האסטונית.

מאמן נבחרת ישראל בפה קוקריני אמר לפני המשחק מול קפריסין: "זה המשחק האחרון של שלב הבתים, ואנחנו מקווים שרומניה תפסיד לקפריסין ואנחנו נוכל להגיע לגמר. עד עכשיו אנחנו רואים את הקמפיין כחיובי מאוד, ואנחנו רוצים לסיים אותו היטב. מצב הנבחרת לא אידיאלי - זה המשחק השלישי שלנו בתוך שבוע, וכל אחד מהמשחקים התקיים במדינה אחרת. אבל אני אופטימי לגבי המשחק. אני רואה את הגישה ואת הרצון של השחקניות, ואני חושב שנוכל להציג משחק טוב ולהשיג את המטרה שלנו".


ישראל חוגגת אחרי משחק הפתיחה מול קפריסין. צילום: CEV

סגל הנבחרת למשחק מול קפריסין: אניה וליקי (קפטן), תמר שטיין, אביטל ז'לובה, גלית דבש, ליר גופר, מאי שיר און, פולינה מליק, קטרינה זילברמן, ספיר חודורוב, אלה סעדה, יאל בנימין, אורן אבוטבול, טלי הקס, שיראל ג'נח.
תגובות