איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מנהל חדש לאגף כדורעף החופים בישראל

מנהל חדש לאגף כדורעף החופים בישראל

דביר זיוון ינהל את אגף כדורעף החופים באיגוד הכדורעף וכבר מתכונן לאליפות ישראל

תאריך: 27/07/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
דביר זיוון בן 34, נשוי למור ואב לשירה. תפקידים אחרונים: רכז תשתיות באיגוד הטניס; פרויקטור פרחי ספורט ועוזרו האישי של סגן ראש מנהל הספורט; מנהל תוכניות הספורט במרכז פרס לשלום.

דביר זיוון על חזון ועתיד

על פעילות אגף ענף החופים שמעתי רבות מאלעד סימון, קודמי בתפקיד. אלעד ואני העברנו שעות רבות של שיח על רצוננו להשפיע על תרבות הספורט בישראל, איכות הניהול בענפי הספורט השונים ועל המחשבות החדשניות שמביאים המנהלים הצעירים בתחום.

כחובב ספורט מושבע אשר פקד את היציעים במשחקי הכדורעף בשני העשורים האחרונים, אני מכיר את נקודות השיא ונקודות השפל שהן חלק בלתי נפרד הכדורעף החופים בישראל.

ניסיוני העשיר במגוון תחומים ופרויקטים צייד אותי בסל כלים עשיר ומגוון. אני מקווה כי בעזרת הליווי של מנכ"ל האיגוד יניב נוימן והצוות המסייע, נוכל להוציא את רעיונותי לפועל ולקדם את הענף.
 
מטרות מנהלתיות

עם ההישג המצוין של הבנים באליפות אירופה עד גיל 18 אפשר להפסיק להתבייש, ולומר בפה מלא כי סוף סוף יש פירות לעבודה הקשה שהושקעה בחופים בשנים האחרונות. זה הזמן להעמיק את השורשים, ומתחת לנבחרות ולאקדמיה להוציא לפועל את תוכנית מרכזי האימון האזוריים, לפתח את הקהילות סביבם, ולהגיע לילדים בכל הארץ, גם הרחק ממכון וינגייט.

האווירה החיובית בענף החופים ורוחות השינוי נפגשו במקום מצוין, שנוטע בי הרבה אופטימיות. האתגרים הם רבים,  כעת זה הזמן לעבוד קשה, ובצעדים מדודים לעמוד במטרות הקטנות עד להגשמת היעדים שלנו.
 
החזון

ענף כדורעף החופים הוא ענף אולימפי מאז שנת 1996, ועדיין, התחושה היא כי הגעתי לסביבה בתולית של אי מרוחק אי שם. החזון האישי שלי הוא לחזק את יסודות הענף ולדעת שבכל מקום שנשקיע ישתרשו בחוף שורשים של תשתיות שישארו לאורך זמן. האווירה בטורנירי החופים היא נדירה ברמתה הספורטיבית והבין אישית. האווירה הקהילתית הזאת צריכה להשתמר ולשכפל עצמה למספר מוקדים, ובעיקר למתוח את גבולותיה בין הדרום לצפון בארצנו.
 
נבחרות - אקדמיה - הסבב הישראלי

כיום, כשהיצע השחקנים מוגבל, אנו שומעים מדי פעם על הקושי בשיתוף הפעולה בין האולמות והחופים. אני מאמין שהפתרון מצוי בהגדלת תשתית מרכזי האימון האזוריים, הגדלת כמות מועדוני החופים והטורנירים המקומיים, והצמחה של דור שחקני חופים בנוסף לשחקני האולמות. אני מזכיר שוב את ההישג הנפלא של ריבר דיי ותומר הדר, שחקני החופים מזה ארבע שנים.

הסבב הישראלי הוא גולת הכותרת של כדורעף החופים ברמה הארצית. לצערי, אני מגלה שהוא היה פורמט כמעט ייחודי למשחק עבור רבים מהשחקנים. אני מקווה כי כבר בעונה הבאה נדע להוציא לפועל מודל אשר יוצר יחס גדול של טורנירים אזוריים, ומספר מועט של טורנירים של הסבב, אשר יהוו טורנירי מטרה גדולים ואיכותיים שיהיו אירועי שיא עונתיים. בנוסף נבדק הרעיון לשלב את הטורנירים בתוך טורנירים גדולים של מספר ענפי חופים, לפי המודל של משחקי החוף שמתקיים כיום בעולם. בצורה כזאת נצליח לאגם משאבים של מספר ענפי חופים, ליצור אירוע המוני וסוחף קהל וחסויות.

ככל שנגדיל ונפתח את קהילת שחקני החופים, כך יגדל הכוח שלנו בתור ענף, ובצורה זו נצליח ליצור הסכמי חסות אשר יתרמו מאוד להגשמת השאיפות המקצועיות שלנו. כל שקל אשר נצליח לגייס לענף צריך להיות מושקע בפיתוח מקצועי לשחקני חוד החנית המקצועי של הענף, ולתשתיות למחליפיהם העתידיים.
תגובות