איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > נועם כץ: אני רוצה שחקנים שמוכנים לתת הכל

נועם כץ: אני רוצה שחקנים שמוכנים לתת הכל

נבחרת העתודה, מחוזקת בשחקנים מהנבחרת הבוגרת, מסיימת מחנה אימונים בן חודש ימים במכון וינגייט. המאמן החדש התרשם לטובה מהדור הצעיר: "הדרך שלי היא דרך של עבודה אינטנסיבית, והצעירים הוכיחו לי שהם רוצים ומוכנים לעבוד קשה"

תאריך: 07/08/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
נבחרת העתודה של ישראל, מחוזקת בשחקנים מהנבחרת הבוגרת, תסיים מחר (חמישי) מחנה אימונים בן כחודש ימים במכון ווינגייט, במהלכו התאמנה ארבע פעמים בשבוע. היה זה המחנה הראשון שהעביר מאמן הנבחרת החדש נועם כץ, ובו קיבלו הצעירים הזדמנות להתגבש ולהתאמן במהלך התקופה בה נמצאים המועדונים בפגרת הקיץ. בין השאר לקחו חלק באימונים טמיר הרשקו, סלבה בצ'קלה, איליה גולדרין, שלו סעדה ואריק כצנלסון, יחד עם שחקנים צעירים כמו עידו דוד, עידן בכר, אומרי רויטמן ויואב ססלר, ושחקנים נוספים מנבחרת העתודה. 

שעות האימון הרבות בחודש האחרון יתווספו לאימונים חד-שבועיים שתערוך הנבחרת במהלך העונה, וזאת לקראת מוקדמות אליפות אירופה שיחלו באוגוסט 2020. עוד לפני כן צפויה הנבחרת לקיים טורניר הכנה ראשון.

כץ, שממשיך לאמן את הדאבליסטית הפועל מטה אשר/עכו במקביל למשרה בנבחרת, מונה לתפקיד בסוף חודש יוני השנה, חמישה חודשים לאחר שהנבחרת סיימה את מוקדמות אליפות אירופה 2019 ללא הכרטיס לטורניר הגמר, ועזיבתו של המאמן הפולני ג'גוש ריש.


עידן בכר. חודש אימונים אינטנסיבי. צילום: אתר איגוד הכדורעף

בין השחקנים שלקחו חלק באימונים נכח גם המצליב הצעיר דימה זמליאנוכין (21), שחתם לאחרונה לעונה נוספת במכבי תל אביב. בסוף העונה האחרונה זכה זמליאנוכין באליפות כמאמן קבוצת הנערות של המועדון.

"המחנה היה נהדר, ונועם נתן לנו המון כלים. זו הכנה מצוינת לעונה", אמר זמליאנוכין לאחר האימון. "עבדנו חזק, ואני מאמין ומקווה שהעתודה תעבוד ככה ברציפות לאורך כל השנה. זה טוב לנו, לדור הצעיר, וגם לנבחרת הבוגרת, שחלק מהמטרה כאן היא להצעיר אותה". על עתידו במדים הכחולים-לבנים אמר זמליאנוכין: "באופן אישי המטרה היא כמובן לשחק בנבחרת הבוגרת ולעלות איתה לאליפות אירופה, שבה ישחקו 24 נבחרות".  

כץ: "השחקנים לא בוחרים לנוח, הם רוצים להתקדם"

עבור מאמנה החדש של הנבחרת, היה המחנה בווינגייט הזדמנות ראשונה להתחיל ולהוציא לפועל את חזונו לשנים הבאות. בשיחה עם אתר איגוד הכדורעף דיבר נועם כץ, שידריך את הנבחרת בארבע השנים הבאות, על התכניות שברצונו ליישם בעתיד הקרוב, ועל המטרות שקידם במחנה האימון.

"השחקנים מהנבחרת הבוגרת זומנו גם כדי לשמור על כושר, וגם כדי שיוכלו להתחיל לעבוד בדרך שלי", אמר כץ. "חשבתי הרבה מה אני רוצה לעשות כמאמן הנבחרת, וצריך למצוא את שביל הזהב בין כל הרצונות שלי לבין האפשרויות שעומדות בפני - למשל מה שהאיגוד יכול לתת מהבחינה הכלכלית, וגם תוך התחשבות בסגל השחקנים שלי. לאט לאט אנסה להביא את האני מאמין שלי. קודם כל ארצה לקבוע דרך, והדרך שלי היא דרך של עבודה, עבודה אינטנסיבית באולם. עבודה שבה השחקנים יהיו ביחד כמה שיותר, ויוכלו לפעול כקבוצה. זה חלק ממטרת ההתכנסות כאן. אני רוצה שחקנים שמוכנים לתת הכל - לא רק ברמת הסיסמה, בשביל המדינה והנבחרת - אלא בשביל עצמם, שירצו להתקדם כמה שיותר בתור שחקנים".


שחקן נבחרת העתודה מעגן וייס. הצעירים נהנים לעבוד. צילום: אתר איגוד הכדורעף

כץ ציין גם את חשיבותם הרבה של האימונים לשחקנים הצעירים במהלך הקיץ הארוך, בין השאר על מנת לאפשר להם נקודת זינוק טובה יותר לעונה בליגה. "גם בלי טורניר להתכונן אליו, השחקנים גילו מחויבות גבוהה ואני שמח על כך. הדור הצעיר הוכיח לי שהוא רוצה ומוכן לעבוד קשה. השחקנים באו באווירה טובה, והאימונים היו מאוד אינטנסיביים. מעבר לאפשרות לבחון שחקנים לנבחרת הבוגרת, הרעיון היה לתת לכל החבר'ה פה את האפשרות לעשות עונה טובה בליגה. הרבה משחקני העתודה עוד לא פרצו בליגה, ואני מקווה שהאימונים יתנו להם את האקסטרה שיעזור להם לעשות את זה.

"לכן", הסביר כץ, "החלטנו החלטה די תקדימית, לא לנפות שחקנים - התאמנו בסגל גדול של 28 שחקנים כדי לתת לכולם הזדמנות - וככה לעזור לשחקנים וגם לאגודות. הפגרות מאוד ארוכות אצלנו. בעולם אנחנו רואים שהרבה מהשחקנים פעילים 11 חודשים בשנה. אצלנו הם פעילים מעט מדי. מהצד אפשר לחשוב שלנוח ולבלות זו הבחירה שלהם, אבל זה ממש לא נכון. הם רוצים להתקדם ולעבוד. לנצל את הקיץ לעבוד על אלמנטים. זה בלט בשיחות שלי עם הצעירים - הם נהנים לעבוד על הדברים שהם לא יכולים לעבוד עליהם בזמן הליגה".

"הפלטפורמה של האימונים חשובה כדי שלשחקנים שלנו תהיה אפשרות להתאמן בקיץ ולעבוד", אמר כץ, וסיכם: "זה דור קצת אחר, לטוב ולרע. זה דור שחקנים שאם לא תביא להם את זה, הם לא ילכו להתאמן בעצמם, אבל ברגע שנותנים להם את זה, הם הולכים על זה בכל הכוח".


דניאל גלילי. "הרעיון הוא לתת לחבר'ה את האפשרות לעשות עונה טובה בליגה". צילום: אתר איגוד הכדורעף
תגובות