איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > 'לא מזמן עוד ראינו את הכוכבים רק ביוטיוב'

'לא מזמן עוד ראינו את הכוכבים רק ביוטיוב'

גם אנדי מול וכריסטיאן סורום, שזכו בשבוע שעבר במייג'ור בווינה והשבוע באליפות אירופה, לא יודעים להסביר איך השתלטו בתוך שנה אחת על הסבב העולמי בכדורעף חופים: "זה עושה צמרמורת רק לשמוע את השמות שמזכירים יחד איתנו ברשימה"

תאריך: 14/08/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
מי יכול לנצח את אנדי מול ואת כריסטיאן סורום? ואיך התרחש הטיפוס שלהם לצמרת כדורעף החופים העולמי במהירות כה רבה? נראה שגם לשני הנורווגים הצעירים עצמם אין את התשובות.

בשבוע שעבר זכו אלופי העולם בכדורעף חופים במייג'ור (A1) בווינה, ועזבו את אוסטריה כשלצווארם מדליות זהב של הסבב העולמי בפעם השביעית העונה, אחרי 0:2 (11:21, 17:21) קליל בגמר מול אלברו פיליו ואליסון קרוטי הברזילאים, המדורגים במקום הרביעי בדירוג ה-FIVB. ביום ראשון האחרון הם סימנו וי גם על זכייה באליפות אירופה במוסקבה, זו השנה השנייה ברציפות, אחרי 0:2 על קונסטנטין סמנוב ואיליה לשוקוב ששיחקו מול קהל ביתי.

צפו בתקציר הגמר בווינהלפני שנה וחודשיים, ביוני 2018, מול וסורום לא היו אפילו באותה הקבוצה. לאחר שאיחדו כוחות, הם התחממו במשך שלושה טורנירים, ואז הגיע הזהב במייג'ור בגשטאט (שווייץ), ושלוש זכיות רצופות שחתמו את השנה הקודמת. ב-2019 ניצחו מול וסורום ב-61 מתוך 65 משחקים, ומאז הזכייה בשוויץ אשתקד עומד מאזנם על 5:78.

"קשה לתאר את זה", סיפר סורום על השנה האחרונה אחרי הניצחון בווינה - הזכייה התשיעית של הצמד ב-11 טורנירים העונה. "לפני שנה-שנתיים עוד ראינו את כוכבי כדורעף החופים ביוטיוב. שיחקתי בכמה טורנירים במוקדמות, ופתאום אנחנו במקום הראשון בעולם, משחקים מול אלפי צופים, ומנצחים את אליסון, שהוא אגדה בענף".

"אנחנו מנסים לשמור על פרופורציות", אמר חברו אנדי מול בן ה-22. "בכל פעם שאנחנו זוכים בטורניר, עדיין קצת קשה לנו להאמין למה שקרה בשנה הזו. לשמור על הרמה שבה אנחנו משחקים זה דבר באמת מיוחד. קשה להיות שבע מההרגשה הזו, וננסה להאריך את המשך שלה עד כמה שנוכל".

השניים הוסיפו כי לשאר העולם יהיה קשה לעמוד בקצב. "אנחנו רק מתחילים", הוסיף סורום בן ה-23, ואילו מול הבהיר: "זוהי רק ההתחלה, ויש שוורים צעירים יותר שרק רוצים לנצח אותנו, כך שאנחנו חייבים להמשיך ולהשתפר בכל שנה שעוברת". 


חלק מרשימה מכובדת. מול וסורום. צילום: FIVB

שבע הזכיות שהשיגו מול וסורום בעונה אחת משוות את ההישג השני בטיבו בהיסטוריה של הסבב העולמי, אחרי טוד רוג'רס ופיל דאלהאוזר האמריקאים שזכו בתשעה טורנירים ב-2010. פרנקו נטו ורוברטו לופס, עמנואל רגו וריקארדו סאנטוס, ז'וזה לויולה ועמנואל וכן ריקארדו ועמנואל, כולם ברזילאים, זכו גם הם בשבעה טורנירים בעונה אחת.

"רק לשמוע את השמות האלו עושה לי צמרמורת", התייחס סורום לרשימה המכובדת בה נמצאים שותפו והוא עצמו. "זה מיוחד להיות חלק מהענף המדהים הזה". 
תגובות