איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > דותן: תפקידנו למנף את הענף למקומות ראויים

דותן: תפקידנו למנף את הענף למקומות ראויים

איגוד הכדורעף קיים כנס להצגת התכנית האסטרטגית לשנת 2028, שמטרתה העיקרית שדרוג מקצוענות המועדונים ושישומה יחל כבר השנה. מנכ"ל האיגוד יניב נוימן: "ירדנו לרזולוציה פרקטית לביצוע בשטח"

תאריך: 29/08/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אתמול (רביעי) קיים איגוד הכדורעף כנס בו הוצגה התכנית האסטרטגית לפיתוח הענף – החל מהרמה המקצועית ועד לרמת השיווק ושילוב הקהילה בפעילות הספורטיבית. היעד המרכזי של תכנית 2028 הוא פיתוח המקצוענות במועדונים, וזאת מתוך ההבנה שהגברת המקצוענות בקבוצות תביא בתורה לפיתוח הנבחרות והענף בכלל.  

צוות מטעם איגוד הכדורעף, ובו נציגים ופעילים מהמגזרים השונים בכדורעף הישראלי, עמל על התכנית בתקופה האחרונה, במטרה לשנות את תפיסת ההישגיות בענף ולנסות ולהביא לשינוי מקיף ומעשי בתחומים שונים. התוכנית - שכוללת פרקים בנושאי כושר גופני, אימון, שיווק ועוד - צפויה להיות מיושמת בהדרגה החל מהעונה הקרובה.

יו"ר איגוד הכדורעף אביתר דותן פתח את הכנס. "כולנו אוהבי כדורעף, רובנו שחקנו כילדים ורוב הילדים שלנו משחקים היום. מי שהצטרף בדרך לענף התאהב במשפחה המיוחדת הזו והפך לחלק ממנה. תפקידנו למנף את הענף למקומות מכובדים וראויים. אנו צרכים להיות גאים במה שיש לנו כרגע, וחייבים תמיד לשאוף להשתפר", אמר דותן. "יש לנו נבחרות נהדרות משני המינים, מנערים ועד בוגרים, פנימיה מצוינות לפיתוח דור העתיד, פעילות ליגה עם אלפי ספורטאים, וכמובן כדורעף חופים מתפתח ומתקדם. אני מודה לצוות האסטרטגי שעבד ימיל רבים במחקר ופיתוח התוכנית, כולי תקווה שהתוכנית תצליח ונוכל "לטעום" פירות ראשונים בקרוב מאוד".


מנכ"ל האיגוד יניב נוימן בכנס להצגת התכנית האסטרטגית. צילום: אתר איגוד הכדורעף

את הצוות שעמל על התכנית הוביל חבר הנהלת האיגוד ויו"ר קבוצת הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר, אלדד שלם, שאמר בכנס: "כבוד לקחת חלק בפיתוח התוכנית האסטרטגית. הצבנו יעדים ריאליים לקידום הענף בכל המישורים, ואני מאמין שנצליח להגשים את התוכנית ביחד עם כל המועדונים הקטנים והגדולים בכדורעף האולמות ובכדורעף החופים. אחד הדברים החשובים ביותר שעמדו לנגד עינינו הוא הצמחת דור חדש של שחקנים ומאמנים מוכשרים, שיובילו את הענף בשנים הבאות".

מנכ"ל האיגוד יניב נוימן דיבר גם הוא בכנס, ואמר: "לקחנו את התוכנית האסטרטגית ופיתחנו אותה על מנת למנף את הקבוצות והענף, ירדנו לרזולוציה פרקטית לביצוע בשטח. אנחנו בתהליך של פיתוח מנגנון שיווקי יעודי לכל קבוצות ליגת העל, התקנת מצלמות ברוב אולמות המשחקים לשידורים ישירים, פיתוח מערך הכושר הגופני בכל קבוצות הליגה בעזרת תקצוב ועזרה במאמני כושר. אני מאמן שתוכנית זו תוביל את הענף לפיתוח ושגשוג בכל המישורים".

כחלק מיישום התכנית, תמריצים כלכליים יוקצו עבור הקבוצות שיעמדו בדרישות הסף שיגדיר איגוד הכדורעף בהיבטים כמו מספר שעות אימונים בשבוע, איכות המתקנים, תקציב שנתי, מעטפת מדעית-רפואית, שיווק ומדיה, פיתוח ניהול מקצועי, שילוב טכנולוגיה בקבוצות ועוד. במסגרת התכנית, תשודרג הפעילות המקצועית באגודות, וזאת לצד ובשילוב עם פעילותה של האקדמיה למצוינות בווינגייט.

ברמת המועדונים והליגה, כולל הפרויקט יעדים בנוגע לגיוס חסויות לליגות המקצועניות, שידורים ישירים של משחקי הליגה והשתתפות של קבוצות ישראליות במפעלים האירופיים. ברמת הנבחרות, הוצבו ייעדים הנוגעים להתקדמות במפעלים הבין לאומיים.


אלדד שלם 
. "מאמין שנצליח להגשים את התוכנית ביחד עם כל המועדונים". צילום: אתר איגוד הכדורעף
תגובות