איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פותחות עונה: רעננה מאתגרת את אקסיומת הזרות

פותחות עונה: רעננה מאתגרת את אקסיומת הזרות

19/20 בפתח: הקבוצה של ישראל אשר רוצה להמשיך בדרכה האובר-אצ'יברית, ותנסה לעשות זאת עם סגל ישראלי כמעט לחלוטין - מדנה דמאיו הוותיקה, דרך הכוכבת יאל בנימין וכלה בשחקניות האקדמיה

תאריך: 01/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: מ.כ מכבי רעננה  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
מהו המתכון כדי להתברג בטופ? מתחילים בשלוש זרות מעולות. לא? מכבי רעננה, שהגיעה בשנה שעברה לחצי גמר הפלייאוף, מתכוונת לבחון את האקסיומה הזו בעונת 2019/2020. הקבוצה של ישראל אשר, שהפתיעה עם עונה מצוינת, לא חושבת על הידרדות לבטן הטבלה, למרות עזיבתן של חוסמת האמצע טליטה דו נסימנטו והמוסרת ברונה למוס הברזילאיות, שהיו יציבות בעונה שעברה, והחליטה לנעוץ את ציפורניה במעלה הטבלה בעזרת סגל ישראלי (ואיבונה וליגורה אחת), החלטה שאינה ברורה מאליה בכדורעף המקומי.

בעונה שעברה: מקום 3 וחצי גמר הפלייאוף.

הגיעו: ליר גופר (ק.ק ת"א), לנה קוטחין (האקדמיה למצוינות), מאיה דודוצקין (האקדמיה למצוינות), יובל אליהו (מכבי מוסינזון הוד השרון), דנה דמאיו, סטפני אלפרט (עירוני קריית אתא), מיקה פז (מקבוצת הנוער).


גופר. מק.ק תל אביב לפעמונים. צילום: אתר איגוד הכדורעף

עזבו: ברונה לאמוס, טליטה דו נסימנטו, יעל לוטן, גל מליאר.

מאמן: ישראל אשר.

עמוד הקבוצה

ישראל אשר: "המטרה היא לפחות פיינל פור"

ישראל אשר, בשנה שעברה הגעתם רחוק, אולי אפילו מעבר למה שציפיתם. זה בטח עושה תיאבון - לסיים בחצי גמר הפלייאוף ועוד עם סגל לא נוצץ. אבל איבדתם שחקניות חשובות. אתה חושב שתוכלו לשחזר את ההישג או אפילו לשפר אותו, או שתכוונו נמוך יותר העונה?

"בשנה שעברה סיימנו במקום השלישי. אני יודע שלשחזר את ההישג הזה גם השנה יהיה קשה, הרבה קבוצות התחזקו, אשדוד בנו את עצמם יפה, ואני בטוח שבקריית אתא לא ירצו לפשל כמו בעונה הקודמת, כך שהמשימה תהיה לא פשוטה. אבל אני מאמין בסגל הישראלי שבנינו. למרות ששתי הברזילאיות שלנו עזבו אותנו, אני מאמין שהישראליות שהגיעו על המשבצת שלהן, והסגל שלנו הוא מאוד ישראלי השנה, יעשו עבודה לא פחות טובה. ככה אני מנסה לחנך גם את השחקניות שלי - לא משנה מי הכוכבת הזרה שהגיעה מולך, עדיין יש לה שתי ידיים ואפשר להתמודד.

"אני לא חושש מאף קבוצה, אבל אני יודע אילו קבוצות יגיעות מולנו, חלק מהן עם סגל חזק משלנו. אבל אני חושב שהצעירות שיקבלו צ'אנס יביאו את הכל למגרש, ואני לגמרי סומך על הקבוצה הזו. אנחנו מכוונים, בעקבות שינוי שיטת הגביע, להגיע לחצי הגמר, מקום שרעננה הרבה זמן לא הייתה בו. בליגה המטרה היא לפחות פיינל פור. אני לא מוריד את רף הציפיות".

Image may contain: 3 people, people smiling
אשר עם שחקניות רעננה בעונה שעברה. "הקבוצה רק תעלה ברמה". צילום: מ.כ מכבי רעננה

איך אתה רואה את הסגל שלך העונה לעומת העונה הקודמת? 

"קודם כל, השנה יש לנו סגל של 14 שחקניות לעומת 12 בשנה שעברה. אפשר להגיד שהסגל הוא כל-ישראלי - למרות איוונה וליגורה, כי היא בארץ כבר 9 שנים ועונה שישית ברעננה. הצרכים הכלכליים דחפו אותנו להביא ישראליות טובות, ואני חושב שמעז יצא מתוק. החלום שלי הוא לאמן סגל ישראלי ולהגיע איתו להישג, יחד עם קידום של צעירות, שזו אחת האג'נדות הקבועות של רעננה. לא מעט שחקניות עברו ברעננה כצעירות והתקדמו.

שחקניות השלד של השנה שעברה, הבוגרות, איבונה וליגורה, יאל בנימין ואורן עובדיה, יצטרכו לקפוץ מדרגה. יש עוד שחקניות שאני סומך עליהן ורציתי אותן מאוד בסגל: ליר גופר, המוסרת השנייה של הנבחרת; לנה קוטחין, שהגיעה מהאקדמיה, בחורה בת 19 עם המון פוטנציאל, מאיה דודוצקין, גם היא צעירה חזקה ומאוד מבטיחה. הן צריכות לפרוץ קדימה, ויש להן את המקום ואת הזמן. יש לנו את הליברו אנה אוליביירה, שהיא עונה שלישית אצלי אבל עדיין צעירה, והיא רק הולכת ומשתבחת משנה לשנה. צירפנו גם את סטפני אלפרט ודנה דמאיו, שהגיעה לסיבוב שני ברעננה.

זה השלד שאני סומך עליו שיוביל את הקבוצה. הן יכולות ומסוגלות. הן צריכות לצבור נסיון וזה לוקח זמן, ואצל הצעירות בטח תהיה התרגשות מלשחק בליגת העל, אבל הן גם יהיו חדורות מוטיבציה, ואני מקווה שהן יראו שהן אקס פקטור, שהן שחקנית לגיטימית ובכירות בליגה. לא נהיה קבוצה של 6-7 בנות. הסגל רחב עם הרבה שחקניות שיתנו גיבוי, והקבוצה לא תרד ברמה אלא רק תעלה".
 
מה מצבה של דנה דמאיו אחרי כמה שנים ללא כדורעף ברמות הגבוהות?

"את דנה אימנתי בכלל בקבוצת הסניוריות, אבל משכתי אותה לרעננה. הבחורה היא דורסל שלא נגמר. נכס. מדהים לראות אותה מתאמנת. אני בשוק ממנה. היא לא עושה לעצמה הנחות, וחוץ מהעבודה הקשה שלה היא גם מראה יכולות מדהימות, ולא נופלת מאף שחקנית. כיף לראות שחקנית בת 36 משחקת ככה אחרי שנים שלא נגעה בכדור. אימנתי אותה כנערה ברעננה, היא הייתה בנבחרת ובמכבי חיפה. היא עברה דבר או שניים בכדורעף בישראל, ועכשיו היא עושה קאמבק".
תגובות