איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פותחות עונה: חיפה, כפ"ס ו...אשדוד?

פותחות עונה: חיפה, כפ"ס ו...אשדוד?

על הנייר, כבר בעונתה הראשונה בליגת העל אמורה AOV אשדוד לרוץ לכל התארים. מורן צור לוק: "כיף, מאתגר ומחמיא שמצפים מאיתנו לגדולות. עכשיו נשאר לראות איך זה יתחבר בפועל"

תאריך: 07/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות מכבי AOV אשדוד  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אחרי שהייתה הקבוצה הטובה ביותר בליגה הלאומית בעונה שעברה בפער נכבד, מגיעה AOV אשדוד, מחוזקת בשלוש שחקניות רכש זרות מנוסות ובמי שכבר הוכיחו את עצמן בליגת העל, ומתייצבת על קו הזינוק במבחן הראשון שלה ברמות הגבוהות של הכדורעף הישראלי. הציפיות, כפי שאפשר להבין, אינן צנועות. ומי שאמורה להדביק את החבורה גם העונה היא מורן צור לוק, לשעבר כוכבת נבחרת ישראל. 

בעונה שעברה: מקום 1 בליגה הלאומית.

באו: לנה שיינין (קריית אתא), אנני מולר ואביה אלקיים ריימן (ק.ק ת"א), סאבה ת'אקה (וולוקלבק, פולין), דרלין ראמדין (גנריקה איילה לייפסייברס, הפיליפינים), סוריאנה פאצ׳קו (NIS ספרטק, סרביה), דנה כהן (האקדמיה למצוינות בווינגייט).

עזבו: ספיר ביבי, ולריה לוינסון, לנה קרול, עמית מולכו, רותם ספיבק, יעל קניגסוואלד ושרית מיכאלי.

מאמן: אורי שפירא.


אנני מולר. אחת מכוכבות העונה שעברה הצטרפה ללהיט החדש של הליגה. צילום: אתר איגוד הכדורעף

לעמוד הקבוצה

מורן צור לוק: "אהיה מאמנת של קבוצת גברים"

בשיחות עם מאמנים ושחקניות מהליגה, נראה שיש לא מעט שחושבים שהשנה צמרת הליגה תהיה מורכבת מחיפה, כפ"ס, ואשדוד.
 
"וואלה? זה מחמיא שחושבים ככה, כי בסך הכל, אנחנו קבוצה חדשה. זו רק השנה השלישית שהמועדון קיים, ושנה שנייה שלי שם. בשנה שעברה ביקשו ממני לשחק בליגה השנייה, דבר שלא עשיתי אף פעם, כדי לעלות לליגת העל, ואכן השגנו את זה, אבל זה עדיין דבר גדול להגיד".
 
בטח בגלל הרכש שעשיתן בקיץ, וההתנהלות של המועדון, שנראית מקצועית מאוד.
 
"נכון, על הנייר אנחנו אמורים להיות קבוצה שנלחמת על הכל. אני מאמינה שהזרות שהבאנו טובות, אבל על הנייר הכל טוב ויפה, והשאלה היא איך זה יתחבר בפועל, מה תהיה הדינמיקה. בשלב הזה קשה לשפוט, אבל כן אפשר לראות שהשחקניות החדשות חרוצות, עובדות קשה, רואים שהן עברו דברים. זה כיף ומאתגר ומחמיא שמצפים מאיתנו לגדולות. בקיץ הביאו גם בנות ישראליות שעשו דבר או שניים, שחקניות שמכירים. זה נחמד לבוא ולהגיד שנהיה בין שלוש הגדולות, אבל צריך לזכור שיש קבוצות כמו רעננה, שהיא קבוצה של מקומות 1-4 כל השנים האחרונות, וק.ק ת"א שנמצאת שם - אני לא יודעת מה רני (גאון) מתכנן העונה".

ומעבר לרכש, הקבוצה משדרת שדברים נעשים אצלה נכון.
 
"כן, זה נכון. אנחנו גם עובדים בשיתוף מלא עם העירייה, מאוד אכפת להם והם רוצים לקדם אותנו. למשל, עכשיו רוצים לפרסם את הקבוצה על שלטי חוצות בעיר. ככה גם לגבי קבוצת הגברים שלנו, שעלתה גם היא לליגת העל. אני מאמינה שהקבוצה שהם בונים תהיה בסדר. לא תתחרה בצמרת, אבל יכולה להתברג באמצע הטבלה".
 
אורי שפירא יישאר המאמן שלכן, ומתבקש לציין את הנתון המפתיע משהו, שאין בליגת העל לנשים אפילו מאמנת אחת.
 
"אני חושבת שאולי נשים יותר נוטות לאמן נערות. זה נכון שאין מאמנת בליגת העל, אבל יש עבודה טובה באקדמיה, עם אניה גרמן וטלי ארטמנקו. אבל אני מתכוונת ללכת בכיוון הזה. אני אהיה מאמנת - אבל בליגת העל לגברים".

איך זה מרגיש לשחק באותה קבוצה עם בן זוגך, ליאור לוק?

"זה נחמד, אבל אנחנו לא מתאמנים באותן שעות. כשליאור מתאמן אני עם הבנות בבית, ולהיפך. בין לבין יש שעה של בייביסיטר, אבל מסתדרים. זה כיף שיש בעל באותו מקצוע, שאפשר לדבר איתו על התחום, למרות שאצלנו אנחנו לא כל כך מדברים על כדורעף בבית".
תגובות