איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פותחים עונה: עירוני קריית אתא, גרסת ההולצמנים

פותחים עונה: עירוני קריית אתא, גרסת ההולצמנים

אחרי שבחרה שלא לעלות לליגת העל בעונה שעברה, השלימה קבוצת הגברים של המועדון את ההעפלה המיוחלת מהלאומית, ואין לה כוונות לחזור. עמוד השדרה של הקבוצה: שלושה דורות במשפחת הולצמן ואחד איליה גולדרין

תאריך: 06/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות עירוני קריית אתא  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
החצי הגברי של קריית אתא סוף סוף בליגת העל, אחרי שבעונה הקודמת בחרה קבוצה שלא לעלות מסיבות תקציביות. השדרה המקצועית כוללת, באופן שייתכן שהוא חסר תקדים, שלושה דורות לבית משפחת הולצמן (בתמונה): המאמן אבי הולצמן, לשעבר מאמן נבחרת ישראל, בנו, המנהל המקצועי גיא הולצמן, שבשנה שעברה, בגיל 48, עוד עזר לקבוצה לעלות מהלאומית כשחקן פעיל, ובנו, רועי הולצמן בן ה-18, שיהיה הליברו של הקבוצה העונה. פרט לשלושת אלו מחזיקה הקבוצה בשניים משחקני נבחרת ישראל, בועז עופרים ואילה גולדרין שעבר מכפ"ס, ובשלושה שחקנים בלארוסים, לחלקים עבר בליגת העל. נקודת פתיחה לא רעה לעולה החדשה.

בעונה שעברה: מקום ראשון בליגה הלאומית.

הגיעו: ירוסלב פרישמונט (מוסר, שחטאר, בלארוס), אנטולי קלישבסקי (קבלן, לשעבר בהפועל ירושלים ובמכבי חיפה), ולדימר ורטלקו (חוסם אמצע, לשעבר בהפועל ירושלים), זוהיר נסייר (עיילבון), אשרף אבו רוקון (האקדמיה למצוינות בווינגייט), איליה גולדרין (הפועל כפר סבא).

עזבו: שון חן לויתן.

מאמן: אבי הולצמן.

לעמוד הקבוצה

גיא הולצמן: "שמחנו שאשדוד עלתה, ואפילו הצטערנו שלא עלו עוד מהלאומית"

עשיתם עונה מעולה בלאומית. איך תיראה הקבוצה העונה?

"במסגרת התקציב, בנינו קבוצה טובה. חלק גדולה מהקבוצה של השנה שעברה בלאומית נשאר. ביצענו חיזוק נקודתי, הבאנו זרים ומצליב. יש שינויים רבים בליגה, ואני שומע שהיא התחזקה. "עולים חדשים" למיניהם זה משהו שנמצא בתנופה. אנחנו רוצים להגיע לחלק העליון של הטבלה, אבל ברור שלא נרוץ לאליפות. החבר'ה שלנו צעירים, מקומיים, מהקריה או כאלו שגרים באיזור ולומדים בטכניון. עדיין לא עשינו משחקי אימון (נכון לעת הכנת הכתבה), ובשלב הזה קשה לדעת מה הרמה שלך, אבל אנחנו מכוונים למקומות 3-6".

איך זה לשחק לצד הבן ולהתאמן תחת אבא שלך?

"אנחנו כבר כמה שנים ככה, ועכשיו זה כבר צוות קבוע. הורדתי הילוך מבחינת משחק והבאנו זר תותח במשבצת שלי. הבן הוא הליברו הפותח שלנו. יש לנו אותו, את זוהיר נסייר, ויש את ישראל רחום, ככה שאנחנו מסודרים".

ההישג הספורטיבי שלכם נראה זוהר פחות כשגם AOV אשדוד עלתה ליגה, אבל מהמקום הרביעי?

"כמה שליגת העל גדולה יותר, זה יותר טוב. כמה שיותר לתת צ'אנס לצעירים זה טוב. כרגע יש מצב שבו מתרחשת פרישה גדולה מהענף בגילאי 22-23, ואלו שחקנים שצריך להשאיר. אם 10-12 קבוצות יצליחו לגייס כסף, זה מאוד יתרום לענף, ככה ששמחנו שאשדוד עלו, ואפילו הצטערנו שלא העלו עוד קבוצה מהלאומית".

הצלחתם לעשות עבודה יפה עם הקהל בעונה שעברה, בעוד לקבוצת הנשים היה יותר קשה למשוך צופים למרות שהיא שיחקה בליגת העל.

"חלוקת המשאבים במועדון היא חצי חצי בין הגברים לנשים. שיחקנו בלאומית באולם קטן, והיה לנו קהל. השקענו שנים בנערים ובנוער ככה שהם תמיד באו לראות את המשחקים. בגלל העליה לליגת העל החלפנו אולם ושעה, אבל הבאנו זרים ואנחנו מקווים שהקהל ימשיך להגיע. בגלל שהיינו בליגה השנייה שנים, הסגל היה שונה - והעובדה שהכירו את האנשים, שחלקם היו מאמנים של הקובצות הצעירות, הביאה קהל, ואני מקווה שזה ימשיך למרות שהסגל השתנה".
תגובות