איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פותחות עונה: בשביל ק.ק ת"א, כל עכבה היא לטובה

פותחות עונה: בשביל ק.ק ת"א, כל עכבה היא לטובה

הקבוצה של רן גאון הייתה מהאחרונות להשלים את הסגל לעונת 2019/2020, אך בעזרת שתי האיטלקיות שהצטרפו, בין השאר הודות לעוזר המאמן מסימיליאנו די קסטרו, המועדון שוב נראה בדרך הנכונה להיות אימת הקבוצות הגדולות

תאריך: 27/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
זמן לא ארוך לפני פתיחת העונה, מעטים האנשים שידעו לנקוב בשם השחקניות שירכיבו את השישיה בק.ק תל אביב. ייתכן שהצלחת הקבוצה של רן גאון, שהייתה קוטלת ענקיות בעונה שעברה והגיעה עד חצי גמר הפלייאוף, הייתה לה לרועץ, והיא נפרדה כמעט מכל שחקניותיה המובילות, שעברו לקבוצות אחרות, כשמחליפות ראויות בוששו להגיע. אך נראה שמוטב מאוחר מאשר אף פעם, וכשהרשתות כבר נפרשו הצליח המועדון הקטן מת"א להעמיד קבוצה מעניינית, המשלבת בין שחקניות עם נסיון (נסטיה צ'בוטרוב), צעירות מבטיחות (ליזה סיריך), וכן שתי איטלקיות מליגת המשנה בארץ המגף (ולנטינה וידוטו וג'וליה מדונה) שהגיעו בעזרתו של עוזר המאמן מסימיליאנו די קסטרו. הקבוצה הראשונה שנקרתה בדרכה של ק.ק החדשה, הפועל כפר סבא בעלת היומרות לאליפות, נכנעה במפתיע 3:1. 

בעונה שעברה: מקום 4 וחצי גמר הפלייאוף.

הגיעו: דראגנה ברקוביץ' (מוסרת בת 35, שיחקה בק.ק בליגה הלאומית לפני שנתיים), ניקול דייב (שיחקה בעונה שעברה בק.ק בלאומית) ג'וליה מדונה (חוסמת אמצע בת 28, Volley Ladispoli, הליגה השלישית באיטליה), ולנטינה וידוטו (קבלנית בת 26, Volley Ladispoli, הליגה השלישית באיטליה), יעלי לחוביץ' (מכבי חיפה), ימית פרי (הפועל עמק חפר), אנסטסיה צ'בוטרוב (מכבי רעננה), ליאן שוורץ (האקדמיה בווינגייט).

עזבו: בקי קופילוביץ' (ללא קבוצה), ספיר חודורוב (הפועל כפ"ס), אני מולר (מכבי AOV אשדוד), רון פונטי (הפועל עירוני קריית אתא), ליר גופר (מכבי רעננה), אביה אלקיים ריימן (מכבי AOV אשדוד), לובנא אגבאריה (ללא קבוצה), איומי נאקאמורה, קונסטנטינה קורונידו, ארין קורטני.

מאמן: רן גאון.

לעמוד הקבוצה


נאקאמורה. אחת מני רבות שעזבו בקיץ. צילום: אתר איגוד הכדורעף


רן גאון: "אנחנו מסתכלים בתקווה למעלה ובחשש למטה"

רן, את הסגל לעונה החדשה השלמתם ממש ברגע האחרון, אחרי שכמעט כל השחקניות שלקחו את הקבוצה בעונה שעברה לחצי גמר הפלייאוף עזבו. איך תיראו העונה?

"בקבוצה יהיו העונה פחות שמות גדולים, ותהיה לנו קבוצה צעירה יותר, בעקבות הקיצוץ התקציבי הגדול אצלנו. הרבה שחקניות שלנו קיבלו הצעות אטרקטיביות מקבוצות בעלות יכולת, ואני אומר את זה בגאווה. כיף לראות אותן מצליחות בישראל. גם השנה צעירות יקבלו אצלנו דקות, ונקווה שגם הן יצליחו. חוץ מזה ישחקו אצלנו גם שלוש זרות, ביניהן דארגנה ברקוביץ', מוסרת סרבית-ישראלית שככל הנראה תהיה ראש הקבוצה. בן זוגה הוא מאמן נבחרת העתודה בכדוריד, והיא שיחקה אצלנו לפני שלוש שנים".

אתה חושב שתוכלו לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שהצבתם רק לפני כמה חודשים?

"כשאתה מטפל בסגל חדש, המטרה היא לגבש, ולייצר מאוסף של שחקניות קבוצה. למזלי, זה משהו שעשיתי לא מעט פעמים. תהליך בנייה לוקח זמן וסבלנות, וזו המטרה הראשונה שלנו. המטרה השנייה היא שכולנו נהנה. לגבי המיקום בטבלה, אנחנו מסתכלים בתקווה למעלה ובחשש למטה. הליגה קצת יוותר מאוזנת - הפערים בין הקבוצות הצטמצמו. יש עדיין מועדונים בעלי התקציב, אבל הקבוצות, בוא נאמר 'הנחשבות פחות', התחזקו והביאו זרות. גם הישראליות הטובות התפזרו יותר בין הקבוצות. יהיו משחקים מעניינים יותר, פחות חד צדדיים. אני מקווה שאנחנו לא נהיה בצד החד-צדדי. גם שיטת המשחקים השתנתה, וזה מאוד חשוב ודורש כוונון לעונה. אנחנו מקווים להיות לפחות ברבע הגמר, כלומר בין 8 הראשונות, ונעדיף גם לסיים במקום שייתן לנו את יתרון הביתיות בפלייאוף".

"אם נצליח לשחזר את ההישג משנה שעברה זו תהיה הצלחה מדהימה. אני גם רוצה אליפות, אז מה? אני יכול לרצות. יש רצוי ויש מצוי".
תגובות