איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > הצתה מאוחרת: מטה אשר/עכו ניצחה את מכבי ת"א

הצתה מאוחרת: מטה אשר/עכו ניצחה את מכבי ת"א

הקבוצה של נועם כץ הפסידה במערכה הראשונה, אך נכנסה לאט לאט למשחק, הפכה את התוצאה ורצה עד לניצחון 1:3 מול הצהובים של אריה זלינגר. קווין פויר (17) ועידו דוד (16) הובילו את ההתקפה האדומה, זמליאנוכין סיים עם 17 עבור המארחים

תאריך: 25/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: יעל אנגלר  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
"אני לא חושב שזו תהיה הפתעה אם ננצח", אמר דימה זמליאנוכין, שחקנה של מבי ת"א, לפני המשחק, וכך זה גם נראה במערכה הראשונה היום (שישי) בהדר יוסף, כשהצהובים נראו חדים ומדויקים ושיחקו ללא רגשי נחיתות בדרך לניצחון 22:25, עם 8 נקודות של זמליאנוכין הצעיר. אבל מי שציפה שהדאבליסטית תתקפל בפני יריבתה המושבעת התבדה, והאדומים השתלטו לאיטם על שלוש המערכות הבאות, והשיגו ניצחון ראשון לעונת 2019/2020, עם 1:3 (25:22, 21:25, 18:25, 20:25) בחוץ.

מטה אשר/עכו הובילה במערכה השנייה, אבל איפשרה למכבי ת"א לחזור והתוצאה הייתה צמודה. אז נכנס לפעולה קווין פויר, ממצטייני העונה שעברה, וסחף את הקבוצה של נועם כץ לשוויון 1:1. במערכה השלישית כבר באה לידי ביטוי הדומיננטיות של מטה אשר/עכו, ובה רצו האדומים ל-5:12 כבר בשלב מוקדם מאוד ושמרו על היתרון עד לסיום (18:25). המערכה הרביעית כבר הייתה חד-צדדית יותר, והאדומים סימנו וי על נצחון בכורה לעונה עם 20:25 ו-1:3 במערכות.


ג'וטיניה הברזילאי נפגע לאחר הנחתה לא מוצלחת, אבל התאושש. צילום: יעל אנגלר

מטה אשר/עכו הציגה חלוקת נקודות שוויונית. קווין פויר סיים עם 17 (2 אייסים), עידו דוד 16, סבה דבש 15, וסלבה בצ'קלה ואלכס אוסוקין הוסיפו 12 כ"א עם 5 קיל בלוקס לכל אחד מהשניים. אצל הצהובים היה זה זמליאנוכין שהוביל את הקבוצה עם משחק התקפה טוב ו-17 נקודות, ולצדו עמד קיילב דנמרק האמריקאי עם 15. גיא גניס סיים עם 13 (3 קיל בלוקס). לסטטיסטיקה המלאה

מאמן הפועל מטה אשר/עכו נועם כץ אמר לאחר המשחק: "לא התחלנו אגרסיבי, וצריך לתת קרדיט למכבי ששיחקו מצוין במערכה הראשונה. ידעתי שבמשחק הראשון בעונה אי אפשר לתת הצגה. בסוף חסמנו ושיחקנו הגנה כמו שרצינו בתחילת המשחק". על עידו דוד, הצעיר המבטיח של הקבוצה שאמור לקבל תפקיד מרכזי יותר העונה, אמר כץ: "הוא אחד הצעירים הטובים שיש לנו, בחור עם פוטנציאל שצריך לשמור בצמר גפן. הוא צעיר, וצריך לקבל את זה שיש לו עליות וירידות תוך כדי. הוא עושה מאמץ בשביל הקבוצה ואני מאוד מרוצה ממנו. היום הוא ירד והצליח להחזיר את עצמו למשחק, והיכולת המנטליות הזו חשובה".


גנאדי סוקולוב מרחף. צילום: יעל אנגלר

מאמן מכבי תל אביב אריה זלינגר: "היה יותר טוב ממה שחשבתי. התחלנו חזק, אבל יש לנו בעיות של פצועים, גנאדי סוקולוב ודילן מיסרי. נכנסנו למשחק, אבל לא הצלחנו להחזיק את המתח. להבא נצטרך להיות יותר אגרסיביים ולדעת להחזיק את המשחק". זלינגר התייחס גם ליכולתו הטובה של זמליאנוכין: "כשהגעתי אמרו לי 'למה אתה שומר את דימה, הוא לא מספיק טוב, ואני חושב שהוא נהדר, מאוד מוכשר, ועדיין לא מיצינו את הפוטנציאל שלו".
תגובות