איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > אירופה מחכה: כפ"ס מול סארמה האסטונית

אירופה מחכה: כפ"ס מול סארמה האסטונית

הקבוצה של שגיא ברעם מוציאה לדרך את העונה האירופית בגביע האתגר, עם משחק חוץ (מחר, 19:00) מול סגנית אלופת הליגה הבלטית. מייקל צ'מוס חוזר מפציעה וישחק, אבנדרו סוזה עדיין מושבת. וסילי פוילוב: "הצעירים שלנו יכולים לגרום נזק לכל יריבה"

תאריך: 10/12/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אחרי שקבוצת הנשים של המועדון עשתה זאת בשבוע שעבר (הפסד חוץ 3:0 לאולימפיאקוס), תפתח מחר (רביעי, 19:00) גם קבוצת הגברים של הפועל כפר סבא את העונה בגזרה האירופית, עם מפגש במסגרת גביע האתגר מול סארמה האסטונית, שסיימה את העונה שעברה במקום השלישי בליגה האסטונית, ובמקום השני בליגה הבלטית, בה משחקות יחד קבוצות מאסטוניה ומלטביה. בעונה שעברה הגיעה כפר סבא עד לשלב רבע הגמר בגביע האתגר, והשוותה את הישג השיא לקבוצה ישראלית במפעל אירופי.

הסגל שיעמוד לרשותו של שגיא ברעם, מאמן הירוקים, אינו במצב אידיאלי. בשבועות האחרונים נפצעו שניים מהשחקנים הבולטים של סגנית האלופה הישראלית בהתקפה - המצליב הקנייתי מייקל צ'מוס, שעל פי הנהלת הקבוצה צפוי להיות כשיר, והקבלן הברזילאי אבנדרו דה סוזה, שיאלץ להיעדר מהמשחק החשוב בשל פציעה בקרסול.


פורמלה. מילא בהצלחה את מקומם של הפצועים. צילום: הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר

"אנחנו עוד לא ממש יודעים באיזה הרכב נשחק", אמר לפני המשחק וסילי פוילוב, חוסם האמצע של כפר סבא, שחזר לקבוצה בקיץ אחרי שנת היעדרות, במהלכה החלים מדלקת שריר הלב ושיחק באליצור כרמיאל מהליגה הלאומית. על ההכנות למשחק אמר פוילוב: "עוד לא ראינו את הווידאו שהכינו לנו, אבל כל אחד מהשחקנים ראה בבית משחק ליגה של סארמה. שגיא למד את הקבוצה ואת השחקנים, והוא מכין אותנו באימונים למה שהם עושים". על היעדרותו הצפויה של סוזה אמר פוילוב בן ה-26: "הוא שחקן ההתקפה הראשי שלנו יחד עם מייקל. כשאיבדנו אותו במשחק מול המעפיל, קונרד (פורמלה) ידע לקחת על עצמו יותר וזה עבד. אם הוא לא ישחק, כל אחד יצטרך לתת מעצמו קצת יותר. הצעירים שלנו, עידן (מועלם) וניר (שטילרמן), מאוד מוכשרים. אני חושב שהם יכולים לעלות על המגרש ולגרום נזק לכל יריבה, וחלק מזה הוא מכיוון שלא יודעים למה לצפות מהם".

מאמנו של פוילוב, שגיא ברעם, אמר לקראת המשחק: "העונה קיבלנו הגרלה קשה מאוד כבר בסיבוב השני. סארמה מובילה כרגע את הליגה האסטונית במקום הראשון. יש להם חמישה זרים, 16 שחקנים בסגל, סגל עמוק מאוד. זו משוכה קשה מאוד בשבילנו, בטח במשחק חוץ. הטיימינג לא כל כך טוב, כי מייקל צ'מוס כרגע חוזר מפציעה אחרי שבועיים שלא שיחק ואבנדרו סוזה לא ישחק במשחק החוץ אחרי שנפצע מול המעפיל. הכלים שעומדים לרשותנו מאוד מוגבלים להתמודדות, אבל אנחנו לא מתכוונים לוותר על שום נקודה במשחק הזה. נלמד את האסטונים לפני ותוך כדי, ונעשה את המקסימום כדי שנוכל לעבור אותם באולם איינשטיין ולהמשיך לשלב הבא".

בעונה שעברה נשרה סארמה מגביע האתגר בשלב 1/16. בקבוצה, שמגיעה מהעיר קורסארה, משחקים בין השאר חבייר חימנס, מצליב קובני בן 29 הנמצא במקום השני בטבלת אחוזי הדיוק בליגה האסטונית, שחקנה לשעבר של פאו"ק סלוניקי; הנרי טרייאל, חוסם האמצע של נבחרת אסטוניה שנמצא במקום השני בליגה בקיל בלוקס למשחק; והמוסר השוויצרי רטו גייגר, הראשון בטבלת המוסרים של הליגה. 
תגובות