איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מטה אשר/עכו ניצחה 2:3 את כפ"ס

מטה אשר/עכו ניצחה 2:3 את כפ"ס

האדומים, שנותרו בלתי מנוצחים בליגה גם לאחר המפגש השני העונה מול סגנית האלופה, נעזרו ב-24 נקודות של סבה דבש. נועם כץ: "השחקנים שלי קיבלו שיעור". אוסוקין: "לחזור ממשברים זה האופי שלנו". שגיא ברעם: "החבר'ה נתנו הצגה"

תאריך: 06/02/2020  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: מאור הד  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
משחק העונה של הכדורעף הישראל הסתיים הערב (חמישי) בניצחון של הדאבליסטית הפועל מטה אשר/עכו, 2:3 (25:27, 25:17, 25:23, 16:25, 5:15) על השנייה בטבלה הפועל כפר סבא. במשחק, שהתקיים באולם נעמן מול 850 צופים, הצליחו האורחים להערים קשיים על השחקנים של נועם כץ, אבל לאחר שהובילו 1:2 במערכות חזרה מטה אשר/עכו למשחק, ניצחה במערכה הרביעית והשוותה. מערכת שובר השוויון כבר הייתה שייכת בלעדית למטה, והיא הובילה בה 0:8 לפני שניצחה. 

הנקודה שלקחה כפר סבא ממטה אשר/עכו הייתה הראשונה שאיבדה האלופה העונה. למרות זאת, רצף הניצחונות שלה התארך ל-13, והיא עדיין בלתי מנוצחת, כשנותרו שלושה משחקים בלבד לסיום העונה הסדירה ולפתיחת הפלייאוף.

סבה דבש, שחקנה של כפ"ס לשעבר והיום במטה אשר/עכו, רשם 24 נקודות (2 אייסים ו-2 קיל בלוקס) והצטיין מול האקסית. עידו דוד הצעיר הוסיף 14, ואילו קווין פויר, סלבה בצ'קלה ואלכס אוסוקין תרמו כל אחד 12 נקודות, כששני האחרונים גם רושמים 6 חסימות מוצלחות לכל אחד. לכפ"ס: 23 נקודות למייקל צ'מוס (5 קיל בלוקס), 14 לאבנדרו דה סוזה. לסטטיסטיקה המלאה


שחקני מטה אשר/עכו חוגגים, הערב בנעמן. צילום: מאור הד

מאמן מטה אשר/עכו נועם כץ: "ברכות לכפ"ס. בסוף הם לא כל כך תפקדו במערכה החמישית, אבל הם שיחקו שלוש מערכות מצוינות מבחינת הגנה ופייט, והם נתנו להם שיעור טוב מנטלית. אני אף פעם לא רוצה להפסיד, אבל קיבלנו שיעור. ראינו בשלוש המערכות הראשונות שאנחנו צריכים לבוא ולהילחם. כל הקשקושים ששומעים מהצד שאנחנו יותר גדולים, השחקנים יודעים שזו לא האמת, ושלקבוצות אחרות יש הרבה איכות ושאם לא נהיה טובים לא ננצח, זה מאוד פשוט".

אלכס אוסוקין, קפטן מטה אשר/עכו: אני שמח שסוף סוף הגענו למערכה חמישית, חשוב לנו גם לדעת לנצח. הייתה פה תצוגה נפלאה. מערכה חמישית יכולה ללכת לכאן או לכאן, אבל פתחנו ב-0:8 ואי אפשר לחזור מזה. הפגנו הרבה אופי, עליות וירידות. המשחק לא התפתח לרמה ממש ממש גבוהה, אבל המערכה החמישית כן, מהצד שלנו. הקבוצה שלנו עמדה במשימה, אף אחד לא נשבר או הוריד את הראש. היו מצבים מאוד קשים במערכה השנייה. ידענו להתעלות. לחזור ממשברים זה האופי של מטה אשר". 

מאמן הפועל כפר סבא שגיא ברעם: "אנשים רואים את התוצאה, הם לא רואים איך התכוננו. אני לוקח עליי את ההפסד במערכה הרביעית והחמישית. השחקנים נפלו מהרגליים פיזית. לחצתי אותם מאוד חזק בשבועיים האחרונים, וידעתי שאם נגיע למשחק ארוך זה יכול לקרות. הרגליים, בעיקר בקבלה, לא עבדו בסוף. אבל אני גאה בקבוצה. אם משווים את המשחק שלנו בבית מול כפ"ס ואת המשחק בחוץ, עשינו המון דברים ואלמנטים שלא עשינו במשחק הראשון. יש הרבה דברים להיות אופטימי בגללם. אני מרוצה כי אני מכין את הקבוצה שלי פיזית ומנטלית לפלייאוף. אני יודע שזה משפט מוזר, אבל המקום השני שלנו מוכתב פחות או יותר. אנחנו מתכוננים לשליש האחרון של העונה. אני רואה את זה מתקדם בדיוק כמו שדמיינתי. החבר'ה נתנו פה הצגה". 
תגובות