איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > דה ז'ה וו: 2:3 לקריית אתא על חיפה

דה ז'ה וו: 2:3 לקריית אתא על חיפה

כמו בסיבוב הראשון, השחקניות של גיא שמאי ידעו לחזור מפיגור 2:0 מול האלופה, והציגו מהפך מרשים בדרך לניצחון במשחק מותח במיוחד

תאריך: 20/02/2020  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות הפועל עירוני קריית אתא  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
הפועל עירוני קריית אתא השיגה הערב (חמישי) ניצחון שני העונה על האלופה המכהנת מכבי חיפה, והוא הושג בדיוק באותו האופן בו הושג הניצחון הראשון: הקבוצה של גיא שמאי פיגרה 2:0 במערכות (הפעם ברמת אלון הרועש), אך הצליחה להתעשת וחזרה בגדול למשחק בדרך ל-2:3 (28:26, 27:25, 23:25, 22:25, 15:17) במשחק שארך כשעתיים ו-45 דקות. חיפה נותרה במקום החמישי, אותו היא עשויה לאבד בשבת במקרה של ניצחון של ק.ק ת"א על בנות נצרת, ואילו קריית אתא נשארה במקום השני.

הירוקות של קטיה פודולונסקי הציגו משחק טוב והפתיעו את האורחת, אותן מאמן האקס של חיפה, גיא שמאי. במערכה הראשונה הן הצליחו להתגבר פעמיים על נקודת שבירה וניצחו 26:28, ובמערכה הבאה נתנה לחוסמות לעבוד שעות נוספות, ואלו סיפקו 9 קיל בלוקס בדרך ל-25:27. גם במערכה השלישית נראה היה שחיפה תצליח לצאת וידה על העליונה, כשיצאה מפיגור 16:11 עם שש נקודות רצופות, אבל דווקא קריית אתא שמרה על ברכיים יציבות וחזרה לתמונה כשהיא מנצחת 23:25, אחרי הפצצה של ליה קסטרו הברזילאית. המומנטום המהפכני נשאר אצל השחורות, ולמרות שחיפה הובילה 16:19, אתא היא זו שהשוותה ל-2:2 במערכות אחרי שבע נקודות רצופות. גם המערכה המכרעת התאפיינה בנדנדת נקודות, ובסיומה היו אלו האורחות שחגגו.

קסטרו הצטיינה עם 25 נקודות (2 אייסים), ואליה הצטרפה סווטלנה שוונסקה עם מספר נקודות זהה, כוח אש רציני לקריית אתא. ז'וסארה סילבה הוסיפה 20 נקודות, 7 מתוכן באמצעות קיל בלוקס (וגם 2 אייסים). בצד השני בלטו אולסיה שרבסקאיה עם 25 (8 אייסים), ורה קלימוביץ' עם 16 (9 בלוקים) ודניאלה מוטושקוב, במשחק השיא שלה העונה, עם 20 נקודות (3 קיל בלוקס ו-2 אייסים) שלא הספיקו. למרות נתונים עדיפים של חיפה בחסימה (19 לעומת 13) ובמכת הפתיחה (13 לעומת 8), קריית אתא היטיבה לדייק בהתקפה (46% לעומת 39% של חיפה) לסטטיסטיקה מלאה


שרבסקאיה נחסמת על ידי סילבה ופונטי. צילום: ישראל רחום

גיא שמאי, מאמן קריית אתא, אמר בסיום: "היה משחק טוב, עם הרבה דברים לא צפויים. אני ממש גאה בבנות שלי. היו להן עליות וירידות ביכולת, אבל הן תמיד הראו המון לחימה. הקבוה הזו לא מוותרת, נשארת מאוד חיובית ומאוד מפרגנת. השתמשתי במשחק הזה בהרבה חילופים, וכולן היו מצוינות. ניסינו לעשות כמה דברים בחסימה שבמערכות שבהן ניצחנו עבדו יפה, ועוד כמה דברים בהגנה. באופן כללי שיחקנו עם עליות וירידות, אבל כל הזמן עם לב".

אורן אבוטבול, שחקנית מכבי חיפה: "אנחנו לא תמיד מצליחות להחזיק את המומנטום, ולפעמים אנחנו קצת מתפרקות בסוף. זה כמה נקודות שהורסות לנו הכל, וזה מפתיע כל פעם מחדש. גם העייפות השפיעה, יש לנו כמה שחקניות שמאוד בולטות, שעושות הרבה עבודה על המגרש, וזה קשה לעשות את זה במשך חמש מערכות".
תגובות