איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > כרטיס מועדון: מכבי מאפיית המשפחה חריש

כרטיס מועדון: מכבי מאפיית המשפחה חריש

אחרי שהשיגה את ניצחונה הראשון, הייתה מוכנה הקבוצה שנודעה בעבר בשם מכבי חלוצי חריש להסתער על בית ד' של ליגה א', בעזרת המאמן מליגת העל, עודד קבקוב. ובכן, לפחות עד הקורונה. אתם כותבים: ספרו לנו על הקבוצה שלכם

תאריך: 18/03/2020  |  כתב: אילן יבור  |  צילום: מכבי מאפיית המשפחה חריש  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
מי אנחנו?

המועדון שלנו, מועדון "מכבי חלוצי חריש", שהשנה נקראת "מכבי מאפיית המשפחה חריש" בעקבות חסות, משחקת בליגה א' זו העונה השנייה. מדובר בקבוצת גברים אחת שהתארגנה באיזור מאי 2018, והחליטה להתמודד באופן רשמי באוגוסט של אותה שנה. כל השחקנים שלנו תושבי חריש, ממוצע הגילאים שלנו עומד על 32 בערך, כאשר השחקן הצעיר בן 25, והמבוגר בן 50.

חשוב לציין שכשמה כן היא, הקבוצה הייתה חלוצה בחריש בתחום הספורט. הייחודיות של היישוב טמונה בכך שרוב תושביו הגיעו אליו רק ב-2-3 השנים האחרונות, כשמספר התושבים גדל מ-1,500 ל-17,000, שיא ארצי בגידול האוכלוסיה. במקביל לפיתוח המאסיבי שנעשה בשנים אלו, התושבים החדשים, שברובם משפחות צעירות עם 3-4 ילדים, התעניינו בספורט. כדורעף היה הענף הראשון שהתרומם בחריש, ואנחנו הקבוצה הראשונה שנרשמה לליגה ארצית. כל זאת עוד לפני שהונחה תשתית ברשות לקיום פעילות ספורט שוטפת ומסודרת, ועד היום אין אולם ספורט ביישוב (האולם נבנה כיום ואמור להיות מוכן בסוף השנה הנוכחית, או במהלך השנה הבאה). למעשה באנו למקום חדש ללא מסורת ספורט, והקמנו הכל מאפס, על כל המשתמע מכך. זה אתגר, אך גם כבוד גדול לפלס את הדרך ולשים את חריש על מפת הספורט התחרותי.חריש היא אחת משתי קבוצות בלבד בליגה שנמצאות בקו הרוחב של חדרה (בנימינה היא הקבוצה השנייה). קיים מחסור חמור באולמות ספורט באיזור, דבר שמשפיע על היכולת להקים קבוצות נוספות. אנחנו, מצדנו, נשמח מאוד שיקומו עוד קבוצות מהאיזור.

מי בסגל?

על אף שהקבוצה המקורית הייתה מורכבת מגברים בלבד, מכבי חלוצי חריש הייתה תמיד פתוחה לצירוף נשים לשורותיה, ומספר נשים אף לקחו חלק באימונים בתקופות שונות. בתחילת הדרך, הייתה לקבוצה גם מאמנת. נכון לעכשיו, למרות הנסיונות שלנו לגייס נשים, אף אישה לא בחרה לשחק איתנו בליגה, אך אנחנו מקווים מאוד שאכן יצטרפו נשים כשהיישוב יגדל.

המאמן שלנו, עודד קבקוב, הוא שחקן בליגת העל, במכבי מוסינזון הוד השרון. למרות גילו הצעיר (21), הוא מאמן מרשים ביותר שמפגין בגרות יוצאת דופן ומקצועיות. הערך הנוסף שלו הוא שבשונה ממאמנים מבוגרים שכבר לא משחקים, עודד משתף אותנו בחוויות ובלקחים מההווה, מתוך המשחקים של המועדון שלו, וזה מעשיר את כולנו. הוא גם מזמין אותנו, כמובן, לצפות במשחקי המועדון.

מבחינתי, כל אחד מהשחקנים שלנו הוא דמות מרשימה ומיוחדת. כמעט בכל שבוע אנחנו מעלים פוסט בעמוד הפייסבוק שלנו, שמציג שחקן אחד. השחקנים שלנו מגוונים ומגיעים מרקעים שונים, וכולם בחרו להשתקע בחריש, לרוב ללא משפחה או מכרים. הקפטן שלנו הוא נוירולוג, יש לנו שחקן שמנהל מחלקה בעמותה למען חרשים, ועוד.מחוץ למגרש

המועדון קיים בסך הכל שנתיים, ובזמן הזה פעילות הגיבוש שלנו הייתה די מאולתרת, כמו למשל יציאה למסעדה אחרי משחק, מפגש אקראי בפאב מקומי וכולי. המועדון, כאמור, בבנייה, ואנחנו מקווים שככל שהקבוצה תתלכד נוכל לקיים פעילות גיבוש יזומה שתחזק את הקשר בין השחקנים. כמו כל מועדון חדש, סבלנו מ"צירי לידה". היו עליות ומורדות ביחסים בין השחקנים, והרבה מאוד ניסוי וטעייה כדי למצוא לעצמנו את הדרך.

כמנהל הקבוצה, נכנסתי לתפקיד שמעולם לא מילאתי בעבר, וגם אני הייתי צריך ללמוד את הכל מאפס. היום קיימת כבר תשתית ניהולית, עם ועד מנהל, קפטן, בעלי תפקידים, ועוד.

מבט מבפנים: עודד קבקוב

הגעתי לקבוצה לפני יותר משנה, והכרתי חבורה של גברים שמגיעים פעם לשבוע לשחק ולהנות. עם הזמן הקבוצה הפכה לתחרותית יותר, ואני שמח שיש לי את האפשרות להיות חלק מהקבוצה, להשפיע על השחקנים ולהוביל אותם להישגים לאורך השנה.

מתוך נקודת המבט של שחקן פעיל בליגת העל, הצבתי לעצמי כמטרה להתפתח גם כמאמן, ואני שמח להיות חלק ממכבי חלוצי חריש.


קבקוב במדי הוד השרון. מאמן מליגת העל. צילום: שירה שכטר

הרגע המרגש של הקבוצה עד עכשיו מבחינתי היה הנצחון הראשון העונה נגד לטינוס כפר סבא, בדגש על הנקודה האחרונה שהורידה הרבה מועקה והביאה לנו, סוף סוף, נצחון, אחרי תחילת העונה שבה לא הצלחנו לנצח. היום משחקי הקבוצה צמודים, ואחרי שהצלחנו לנצח אנחנו פועלים להמשיך במגמה הזאת עד סוף העונה.
תגובות