איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > נדחו לאפריל כל המשחקים במפעלים האירופיים

נדחו לאפריל כל המשחקים במפעלים האירופיים

במקביל להודעת ה-CEV, עדכנה ה-FIVB, פדרציית הכדורעף העולמית, על דחיית ליגת האומות עד לאחר המשחקים האולימפיים בקיץ

תאריך: 14/03/2020  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

ה-CEV, קונפדרציית הכדורעף האירופית, הודיעה אתמול (שישי) על דחיית המשחקים בכל המפעלים האירופיים עד ל-3 באפריל, וזאת בשל התפשטות מגיפת הקורונה. כמו כן, אליפות אירופה השנייה בכדורעף שלג, שתוכננה להתקיים בעיירה סן אנטון אם ארלברג שבמערב אוסטריה, בוטלה. למרות זאת, צמד משחקי חצי הגמר בגביע ה-CEV, השני בחשיבותו מבין המפעלים האירופיים לקבוצות, בין לוקומוטיב נובוסיבירסק לזניט סנט פטרסבורג, יתקיימו כסדרם ברוסיה ב-19 וב-26 במרץ.
.
ביום חמישי הודיעה ה-CEV על דחייתם של כל משחקי הכדורעף בהשתתפות קבוצות מאיטליה בגביעים האירופיים, בהתאם להחלטת ממשלת איטליה והוועד האולימפי האיטלקי, שהשעו את כל אירועי הספורט במדינה עד לחודש אפריל. אך היום, כאמור, התרחבה ההחלטה. "אנחנו עומדים בפני מצב בלתי-רגיל שכמותו טרם ראינו, והוא פוגע בחברה כולה, לא רק במשפחת הכדורעף שלנו", מסר הארגון.

במקביל הודיעה ה-FIVB, פדרציית הכדורעף העולמית, על דחיית ליגת האומות שאמורה הייתה להתקיים החל ב-19 במאי, עד לאחר המשחקים האולימפיים בטוקיו. באשר לסבב העולמי בכדורעף חופים, אירוע אחד כבר בוטל ואחר נדחה, אולם בארגון העולמי אמרו כי היתכנות כל אירוע תיבחן בנפרד בשלב זה, בהתאם לרמת הסיכון הספציפית.


צילום: CEV

נוסף על כך נדחתה לחודש אוגוסט אליפות אסיה למועדונים, שאמורה הייתה להתקיים במשך כשבוע החל ב-18 באפריל. באליפות, בעיר נאקון ראטצ'אסימה שבתאילנד (בה בוצע לפני כחודש אירוע ירי המוני בו נהרגו 29 בני אדם), תוכננו להשתתף 15 הקבוצות הטובות ביבשת.

תגובות