איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > הליגיונרים חוזרים לארץ: 'מבאס לסיים מוקדם'

הליגיונרים חוזרים לארץ: 'מבאס לסיים מוקדם'

עם סיומן הפתאומי של הליגות באירופה בעקבות הקורונה, שבים הישראלים ארצה. פולינה מליק נפרדת לעת עתה מהבונדסליגה מוקדם מהצפוי, כמו גם זילברמן מהליגה הצ'כית. הרשקו ומילשטיין יעלו על טיסה מפינלנד: "כאילו מחקו את העונה מהזיכרון"

תאריך: 17/03/2020  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: Tuomas Pelto  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
השחקנים והשחקניות הישראלים המשחקים בחו"ל עושים השבוע את דרכם בחזרה לישראל בעקבות סיום הליגות המקומיות. התפשטות מגיפת הקורונה הביאה רבות מהתאחדויות הכדורעף באירופה להודיע על הפסקת המשחקים, ולהביא לשחרור השחקנים הזרים, ששבים לארצם.

שלו סעדה, שזכה בשנה שעברה באליפות הולנד עם דוטיכם, יישאר בהולנד, בה הוא עובד במחלקת פרסום בחברה בעיר. משחקי קבוצתו נקטעו כשהיא במקום השלישי בבית העליון, לאחר חמישה משחקים מתוך עשרה. גם אחותו, אלה סעדה, המשחקת במכללת סירקיוז בארה"ב ובנבחרת ישראל, לא תשוב ארצה, מחשש שלא תוכל לשוב ולהתאמן אם תיסע לישראל.

שתי שותפותיה של סעדה לנבחרת, פולינה מליק ("עדיין מחכה לכרטיס טיסה חזרה"), שעברה בתחילת העונה לאאכן Ladies in Black מהבונדסליגה, וקטרינה זילברמן, ששיחקה בהצלחה בסוקול שטרנברק הצ'כית, שבות לישראל כשעתידן לוט בערפל. "מבאס שהיה צריך לסיים את העונה מוקדם ממה שציפינו, אבל לא נורא", אמרה זילברמן, שהייתה חתומה לעונה אחת בשטרנברק. הליגה הצ'כית הסתיימה כשהאיגוד המקומי לא מכריז על אלופה או על היורדות, בדיוק כמו בגרמניה.


מליק עם שחקניות אאכן. חוזרת לישראל. צילום: CEV

הרשקו: "סיום העונה הכי פחות חגיגי שהיה לנו"

שני שחקני נבחרת ישראל המשחקים בליגה הפינית, טמיר הרשקו ומיכאל מילשטיין, יחזרו מחר לישראל כשלא ידוע היכן ישחקו בעונה הבאה. "כל אירופה בהקפאה. אף אחד לא חותם או מציע חוזים כרגע", אמר מילשטיין, שחקנה של ונטה דאקס, שסיימה במקום השישי בליגה הפינית. קבוצתו של הרשקו, ראיסון לוימו, סיימה שביעית.

"האמת שפה אין תחושה רצינית של היסטריה אפילו עכשיו", סיפר מילשטיין על האווירה בפינלנד. "לפני סוף השבוע, אז עוד הייתה הליגה בעיצומה, בכלל לא הרגשנו משהו שונה. אנחנו עוקבים אחרי מה שקורה בארץ גם דרך החדשות וגם דרך משפחה וחברים, ומבינים ששם המצב הוא שונה מבחינת התחושה החברתית".

הרשקו התייחס גם הוא למצב בפינלנד ולסיום הליגה: "המצב פה הוא אותו דבר כמו בכל אירופה. השבוע כבר מתחילים לסגור מקומות בתי ספר ועסקים. הליגות בוטלו ברובן. מבחינת תחושה, דיברנו לפני כמה ימים ואמרנו שזה הסיום עונה הכי פחות חגיגי שהיה לנו". מילשטיין הוסיף: "לגמרי לא חגיגי. אין תחושה של סיום עונה. שנינו הסכמנו שזה מרגיש כאילו לא רק ביטלו את הפלייאוף, אלא כאילו מחקו את העונה כולה מהזיכרון פתאום, בגלל שכל הריכוז עכשיו עבר לדבר ולהתעסק במה שקורה בעולם עם המגפה הזו".
תגובות