איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > סמעאן סמעאן: "המצב הכספי על הפנים כרגע"

סמעאן סמעאן: "המצב הכספי על הפנים כרגע"

מאמן עיילבון מדבר על הקשיים בעקבות משבר הקורונה, על תקדמות המועדון בתנאים מינימליים ("אם אספר לך מה היה התקציב שאיתו עבדנו, לא תאמין לי"), על הדור הבא, ועל ההצלחה עם שחקני הרכש ("פגענו בול איתם, הרגשנו שהם כמו שחקני בית")

תאריך: 09/04/2020  |  כתב: עומר תדמור  |  צילום: איתי קדם, הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
היי סמעאן. לקחתם קשה את סיום העונה?

"התבאסנו, בטח. לקבוצה כמונו, שהייתה בעונה כל כך מוצלחת - ועשינו באמת עונה מופלאה - לסיים את העונה בצורה כזאת זה מבאס מאוד. רצינו להגיע לפלייאוף לשחק נגד מכבי, להפתיע ולהמשיך הלאה".

לאן הייתם יכולים להגיע לדעתך?

"היינו יכולים להגיע לחצי הגמר. לעבור את מכבי. ניצחנו אותם בליגה, הפסדנו בחוץ, אבל כל המשחקים נגדם היו מעניינים".

מה מצב השחקנים שלכם כיום? כולם בחל"ת?

"תשמע, יש יועץ משפטי לעמותה שבודק את כל האפשרויות החוקיות. כמו כל שאר הקבוצות, אנחנו עושים מה שצריך לעשות. אחרי ה-7 במרץ הזרים חזרו הביתה, אחרי הסכמים עם הסוכן שלהם ובעצת היועץ המשפטי. לגבי שאר שחקני הבית, אחרי שתסתיים הקורונה, נראה איך מתקדמים בעניין הזה. עכשיו הם בחל"ת".

אגב הזרים שלכם, פגעתם לא רע איתם.

"כן, קלענו בול בבחירה שלנו, הזרים שלנו היו בינגו, זרים טובים, שחקנים טובים ואנשים טובים. והם ממש התחברו לקבוצה שלנו. הייתה להם שייכות כמו שחקני בית, וזה מה שעזר לנו להצליח. כשיש שייכות מהזרים זה דוחף אותך עוד 20-30 אחוז ברמת המשחק".

איך הגעתם אליהם? שלושתם ארגנטינאים.

"דרך הסוכן. יש לנו סוכן, הוא שלח לנו כמה שחקנים ולמזלנו יצא ששלושתם ארגנטינאים. לפי דעתי הקבלן שלנו (רמירו נונייז) היה אחד הטובים בארץ, דווקא בקבלה, והמצליב (גוסטבו אלברס) גם היה אחד המובילים, במכות הפתיחה ובהתקפה".


שחקני עיילבון, העונה. "היינו יכולים להגיע לחצי גמר הפלייאוף". צילום: איימן עיד

וגם בשנה שעברה הצלחם עם הרכש, עם חורחה בראחס המקסיקני.

"כן, היה שחקן מצוין".

בנושא אחר, אתם מהקבוצות עם ממוצע הקהל הגבוה בליגה. איך אתם מצליחים להביא כל כך הרבה אוהדים?

"זה כפר שנושם כדורעף, אוהב כדורעף, אנשים מבינים כדורעף. זה הספורט היחידי שאנחנו ממש בפסגה בו. מתחילים מגיל צעיר, בונים מכיתה א'. כשיש לך שייכות, כשאנשים אוהבים את הקבוצה, תומכים בקבוצה, זה הופך למסורת. זאת המסורת של הכפר הזה. כדורעף. כל הזמן אנשים מגיעים ומעודדים. יש לנו את הקהל מספר 1 בארץ לפי דעתי".

יש משהו שקבוצות אחרות יכולות ללמוד מכם בעניין הזה?

"רק שייכות ומסורת של הרבה שנים. הענף התחיל בכפר ב-1978, וב-1985 זכינו בגביע המדינה. זה בניית גילאים, זה לא קל. צריך לבנות שייכות. צריך הרבה שייכות בשביל קהל".

עכשיו כשהעונה הסתיימה, נניח שהיית יכול להתחיל אותה מחדש. מה היית עושה אחרת כדי להגיע רחוק יותר?

"לדעתי היה חסר לנו שחקן אחד במשבצת מסוימת. אם היה לי אחד כזה, אני אומר לך, אני די בטוח שהיינו מגיעים רחוק".

באיזו משבצת?

"היה חסר לנו שחקן במשבצת האמצע. עם כל הכבוד לשני השחקנים שלי, שאני מת עליהם, הם מדהימים, ומשקיעים את הנשמה, אבל בתנאים כאלה, שני שחקני אמצע שאחד מהם 1.85 והשני 1.88, למרות ששניהם נותנים את הנשמה והם מדהימים ושחקנים חבל על הזמן, אם היה לי שחקן בגובה 2 מטר פלוס, שיאזן לי את החסימה יותר, אני מבטיח שהיינו מגיעים יותר רחוק".


סמעאן סמעאן לצד רמירו נונייז. צילום: איימן עיד

ובאופן כללי, בשביל לעשות עוד צעד קדימה כמועדון ולהיות קבוצה שנמצאת קבוע בצמרת?

"לפי דעתי, אנחנו צריכים עוד קצת תקציב. אנחנו הקבוצה עם התקציב הכי מינימלי בליגה. אם אגיד לך מה התקציב שממנו אנחנו מתקיימים אתה לא תאמין לי".

מה היה התקציב העונה?

"לא יותר מ-250,000 שקל. הישגים תלויים בתקציב. עם תקציב יותר גבוה אתה מביא שחקנים ברמה גבוהה יותר, וזה מה שחסר לנו. אנחנו לקראת העונה הבאה, ולא יודעים מה נעשה. אני לא יכול להבטיח שיהיו לנו זרים בעונה הבאה. אנחנו במצב כספי על הפנים".

ומאיפה מגיע התקציב? מהעירייה?

"את האמת, מהעירייה אנחנו לא מקבלים. אנחנו, אני ואח שלי (סאהר סמאען) רק מגייסים כספים בכוחות עצמנו כל שנה, מספונסרים ואנשי עסקים".

שיתפתם השנה בליגת העל את ג'וליאן סמעאן, ילד בן 14.

"כן, אחיין שלי. לפעמים אתה צריך להיות אמיץ, לנקוט בצעדים מסוימים. לפי דעתי, ככה בונים שחקנים. עם כל הכבוד לכל הקבוצות בליגה, אתה לא יכול לבנות שחקנים ולספסל אותם כל הזמן. צריך להיות אמיץ. לדעתי הילד הזה הוא ילד מקסים, יש לו עתיד והוא יהיה המוסר הכי טוב בארץ. אם אני לא אקדם אותו, מי יקדם אותו?".

וגם מייקל שופאני, שחקן בית שלכם, הגיע לנבחרת.

"כן, הזמינו אותו לאימונים לתקופה מסוימת, והוא עזב בסוף".

יש לכם עוד שחקנים ברמה הלאומית לדעתך?

"יש לנו גיל נוער זהב, ששיחקו העונה בליגת העל לנוער, בן לוינסון, מישיל חאייק, ג'וליאן אחיין שלי, רון בלאן הליברו. יש לנו תשתית טובה, ואני ואח שלי, שכל הזמן עובדים ביחד, החלטנו שחמישה שחקנים מהנוער יעלו לסגל הבוגרים העונה".
תגובות