איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > הכשרה מקוונת: גם השופטים שומרים על כושר

הכשרה מקוונת: גם השופטים שומרים על כושר

שאלונים במייל, דיונים בוואטסאפ ומפגשים בזום: ועדת השיפוט של איגוד הכדורעף ממשיכה לעבוד גם בימי הקורונה

תאריך: 14/04/2020  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: צילום מסך  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
בימים אלו, בהם לא ניתן לקיים את פעילות ספורטיבית כסדרה, מוצאים צוותים מקצועיים דרכים חלופיות לשמירה על כשירות והתפתחות. כך, למשל, קיימו שופטי איגוד הכדורעף מספר הכשרות פנימיות בתקופה האחרונה.

במהלך השבועיים האחרונים קיימו השופטים שתי פגישות זום מקצועיות לסגל הבכיר, שכללו סרטונים ומצגות מוועדת השיפוט העולמית, בנושאים מגוונים: תפקיד השופט העוזר, שיתופי פעולה בין השופטים, מגמות בשיפוט המודרני, אמנות השיפוט, פסיכולוגיית השיפוט ונגיעה בחוקיים בעייתים ורגישים.

כמו כן, בקבוצת הוואטסאפ של השופטים נשלחים סרטונים עם שאלה אחת או שתיים, וכך נוצר דיון לגבי החוקים השונים. כעבור כ-24 שעות ניתנת התשובה המדויקת – מגובה כמובן בחוקה ובCase Book- (חוברת פרשנות של ועדת השיפוט העולמית) למצבים מסוימים במשחק.


צילום: דייויד סלברמן

נוסף על כך, חולקו השופטים לשתי קבוצות – הסגל הבכיר ויתר השופטים - כשלכלל השופטים נשלחו שאלונים בדואר האלקטרוני בכוונה שימצאו את התשובות בחוקה ויענו על השאלות כעבור מספר ימים.

"המטרה שלנו היא לחזק, לקדם, לסייע, ללמוד ולהשתפר כדי להיות ברמה העולמית הגבוהה", אמר מאיר ברנשטיין, יו"ר ועדת השיפוט באיגוד הכדורעף, והוסיף: "נמשיך לקיים מפגשים עם כלל השופטים בנושאים נוספים שיועלו על שולחן ועדת השיפוט".
תגובות