איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > החלטת הנהלה בעניין האקדמיה למצוינות בכדורעף

החלטת הנהלה בעניין האקדמיה למצוינות בכדורעף

דבר יו"ר איגוד הכדורעף, אביתר דותן

תאריך: 21/04/2020  |  כתב: אביתר דותן  |  צילום: דייויד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
ביום ראשון התקיימה ישיבת הנהלה בנושא האקדמיה וחשוב לי ביותר להבהיר את הדברים ולהעמיד אותם על דיוקם ובאופן מלא.

כעובדה מוגמרת, הנהלת איגוד הכדורעף לא יכולה לקבל החלטה לסגירת האקדמיה באופן מידי ובהחלטה גורפת, אין לה את הזכות המוסרית להפסיק את פעילות השחקנים\ות מהיום למחר. הצד הפדגוגי והנפשי וההשקעות הכספיות הכרוכות בכך, והמעבר האישי בכלל מתוך המשפחה וסביבת הילדות, לא מאפשר זאת. וההנהלה קיבלה זאת בהבנה ברורה.

בהמשך המצב הקיים של האקדמיה, לעולם לא תהיה אפשרות למנהלי הענף שיקול דעת בקבלת החלטות בהקשר של האקדמיה. בתפיסת העולם שלנו כחברי הנהלה, יש לנו את הזכות הזו. ולכן התקבלה החלטה להפסיק את קליטת השחקנים מהאגודות לאקדמיה, ולהשאיר פתח לגיוס שחקנים מאזורים בארץ ללא כדורעף למחזורי האקדמיה הנוכחיים.

לשאלה למה לא מהאגודות, התשובה ברורה!

ספורט, עיקרו ב-95 אחוז מהעולם במועדונים\אגודות. זה כוח האינרציה של קיום הספורט - ייצור שחקני בית. הכדורעף הישראלי, במשך עשרים השנים האחרונות, איבד את בסיסו ועצם קיומו ביצור שחקנים, וחובה עלינו, אם רצוננו בהמשכיות, להחזיר כוח זה. האקדמיה היא בית האיכות הטוב שלנו,כך אומרים. זה נכון, כי אין שום דבר אחר!

האקדמיה קמה על שלוש מטרות על: יצור שחקנים לליגת העל והנבחרות ו"להקפיץ את רמת הכדורעף בארץ דרך הנבחרות". שתי המטרות הראשונות הושגו באופן יחסי ע"פ המקטרגים, ובאופן מעולה ע"י התומכים. על המטרה העיקרית, שיפור הנבחרות והישגיהן, אף אחד לא ישכנע!

בתקציבים, בתנאי האימון, במעטפת ובניהול, חל שיפור יוצא דופן, אך הוא לא הביא תוצאה מקצועית, נקודה! ולכן, מותר לחשוב אחרת ולבדוק את עצמנו.

האקדמיה ממשיכה בפעילותה כרגע, ותתבסס על שחקני חוץ. נוכל לבחון אותה ואת איכותה בכל עת. יש מחזורים קיימים, וניתן לעבות את הסגלים. הדבר יגיע לבחינה מחודשת בעוד שנה, לא לפני שתיבנה תכנית רצינית לתמיכה באגודות לבניית יכולת מקצועית.

אביתר דותן,
יו"ר איגוד הכדורעף
תגובות