איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > דבר יו"ר איגוד הכדורעף אביתר דותן

דבר יו"ר איגוד הכדורעף אביתר דותן

כדורעף החופים עתיד לחזור לפעילות, וגם: מכתב תשובה פתוח בעניין האקדמיה

תאריך: 10/05/2020  |  כתב: אביתר דותן  |  צילום: לילך וייס  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
לשמחת כולנו, בתוך 24 שעות מרגע ההיתכנות להחזיר את כדורעף החופים לפעילות, הדבר צלח! יוסי שערבי, מנכ"ל משרד הספורט, נרתם מיידית לעניין והאישור התקבל. כעת אנו עושים מאמץ להחזיר לפעילות מלאה את פעילות הנבחרות בכדורעף חופים.

ע"פ החלטות הנהלת האיגוד, בימים הקרובים נסיים לתכנן את סיומי הליגות השונות בגילים הצעירים ונביא לאישור הנהלה את תכנית אימוני הנבחרות השונות בכפוף לתקנות משרד הבריאות.

תקציב האיגוד קוצץ משמעותית בעקבות חוסר הוודאות לגבי התמיכות בשנת 2020 ובכל סעיפיו נערכו ויערכו קיצוצים משמעותיים. אלו מהלכים כואבים, אבל מתבקשים בימים אלו, ונעשה הכול בהמשך הדרך להגדיל את מקורות האיגוד המובטחים. 

מכתב תשובה פתוח למכתב של העוסקים בענף בעניין האקדמיה:

ראשית, האקדמיה לא נסגרה. נמצאות בה שלוש קבוצות גיל שישלימו את לימודיהן ואת מסגרת האקדמיה המקצועית. למען הסר ספק, ניתן היה לסגור את האקדמיה באופן מידי מכל בחינה שהיא, כולל משפטית. כל אמירה אחרת היא גניבת דעת. הנהלת האיגוד קיבלה החלטה מוסרית וחשובה, ולא משום סיבה אחרת.

יתרה מכך, חן הימפרלב מונה למאמן האקדמיה לבנות וניתן לעבות את סגלי האקדמיה בשחקניות ושחקנים, ולפחות באקדמיה לבנים, הדבר יבוא לידי ביטוי בחודש הקרוב.

אנו עושים כל מאמץ להשאיר את גל גלילי כמאמן האקדמיה לבנים ולהמשיך להוביל את המסגרת הזו, ואם הדבר לא יצלח, נגייס מאמן מקצועי וראוי, כולל אופציה של מאמן זר אם לא נמצא מאמן ישראלי.

ב-99 אחוז מהעולם, האגודות\מועדונים מובילים את הענף. בישראל, פס היצור של שחקנים נפסק לפני כ-20 שנה. הגיעה העת להחזיר את המוטיבציה והרצון של האגודות להיות חלק, ולכן נעשית תכנית תמיכה באגודות לשנים הקרובות, והיא תפורסם אחרי אישור ההנהלה הבאה.

צד נוסף הינו המחלוקת האם האקדמיה בישראל נמצאת ברף הגבוה של המצוינות. לדעתנו, ההבנה הברורה של האקדמיה "כדבר מובן מאליו" פוגע בה בסופו של יום. גוף המתעסק בספורט מקצועני והישגי ברף הגבוה חייב לעבוד במסגרת "שלא מובנת מאליה", ומותר לבקר אותה, ובהחלטה זו הנהלת האיגוד החזירה לעצמה את היכולת להחליט על עתידה ומסגרתה. ע"פ ההחלטה יוקם צוות מקצועי שיכין דיון במוסדות בשנה הבאה.

ודרך אגב, אינני זוכר אפילו "מקרה אחד בודד" של פנייה של שחקן או מאמן ואוהדים ואוהבי הענף בכלל בענייני הענף שלא קיבלה התייחסות רצינית של הגורמים באיגוד או בסביבתו. אנשי האיגוד נמצאים בשיח קבוע עם הענף כולו, וכל ניסיון להראות על איזה ניתוק או מרחק הוא סוג של הטעיה נגועה באינטרסים אחרים.

בשבועות האחרונים קראתי לכמה עוסקים בענף להצטרף לצוותי עבודה בנושאים שונים, ובהחלט כולם יהיו מעורבים.

אם המכתב באמת מגיע מאהבת הענף, לא צריך מכתבים בתפוצות רשתות חברתיות, כולם נגישים וקרובים ומשתפי פעולה. אנחנו אוהבים את הענף לא פחות מאף אחד הכותב מכתבים. הוא יקר לליבנו ונעשה הכול לשמור עליו בכל עת.
 
 
אביתר דותן
יו"ר איגוד הכדורעף
 
תגובות