איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > נבחרת העשור באירופה - גברים

נבחרת העשור באירופה - גברים

שלושה מומחים לכדורעף אירופי בחרו עבור ה-CEV את הרכב העשור שלהם ביבשת הישנה

תאריך: 15/05/2020  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
שלושה מומחים לכדורעף אירופי - ויטל היינאן הבלגי, מאמן פארוג'ה האיטלקית; פליפה בליין, לשעבר מאמן בלכטוב הפולנית וכיום עוזר מאמן נבחרת יפן; ואנדראה זורזי, פעמיים אלוף עולם וזוכה מדליית הכסף מאולימפיאדת אטלנטה 1996 עם נבחרתו איטליה - בחרו יחד עבור אתר ה-CEV את הרכב העשור שלהם (2010-2019) בכדורעף האירופי.

בבחירת השחקנים לחלק מהעמדות שרר קונצנזוס מוחלט בין שלושת הפאנליסטים, בעוד הבחירה עבור אחרות גררה דיונים עזים ומרתקים. ואלו שבעת הנבחרים:

מוסר - בנז'מין טוניוטי (צרפת)

שלושת הפאנליסטים החלו את בניית 'נבחרת החלומות' בבחירת המוסר (כפי שעשו הפאנליסטים בבחירת נבחרת העשור בנשים), תוך הסכמה שלשחקן בעמדה זו ישנה ההשפעה הרבה ביותר על סגנון המשחק ועל בחירת השחקנים בשאר העמדות. טוניוטי, זוכה מדליית הזהב ביורו-וולי ובליגה העולמית, היה זה שזכה לכבוד.

"בנז'מין פיתח והציג כדורעף נפלא", הסביר בליין את הבחירה בבן ארצו. "למרות שלא היו בעלי יתרונות פיזיים, הוא ונבחרתו זכו להצלחה גדולה. הוא קורא את המשחק היטב, והוא מושלם בלספק לחבריו לקבוצה הזדמנויות לנקודות".


טוניוטי. המוסר הנבחר. צילום: CEV

חוסמי אמצע - דמיטרי מוסרסקי (רוסיה) ופיוטר נובאקובסקי (פולין)

מוסרסקי הענק (2.18) היה בחירה ברורה מאליה עבור כל הפאנליסטים. "למרות הגובה שלו, הוא מאוד דינמי ויודע לזוז מהר. אני זוכר כמה התרשמתי ממנו כשראיתי אותו לראשונה ב-2012. הוא עזר לנבחרתו לשנות את המומנטום במשחק הגמר באולימפיאדת לונדון ולזכות בזהב. הוא חוסם האמצע היחיד בעולם שיכול לנצח משחק", אמר עליו היינאן.


מוסרסקי. חוסם-על. צילום: CEV

למרות הבדלים פיזיים וטכניים ברורים ביניהם, נובאקובסקי חולק עם מוסרסקי את המקום בהרכב החלומות. "הוא אלוף עולם פעמיים עם פולין, וזה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו", אמר זורזי. "בשני המקרים פולין לא הגיעה כפייבוריטית, ובשני המקרים פיוטר שיחק נהדר". היינאן, מאמנו בפארוג'ה, הוסיף: "למרות שהוא טיפוס מופנם, הוא השחקן הכי אינטיליגנטי בקבוצה שלנו, ומסוגל לקרוא נהדר את המשחק של הקבוצה היריבה".

ליברו - ג'ניה גרבניקוב (צרפת)

הליברו הצרפתי נבחר פה אחד. "גרבניקוב הביא משהו נוסף וחדש לתפקיד הליברו. אני אוהב אותו מאוד, לא רק בזכות היכולות הטכניות המדהימות שלו, אלא גם בשל הגישה שלו. הוא תמיד מחייך וחיובי, ומעודד את חבריו לקבוצה. הוא לוחם, והוא הליברו המושלם ביותר שאפשר למצוא", אמר עליו זורזי.


גרבניקוב. הבחירה הברורה מאליה לעמדת הליברו. צילום: CEV

מצליב - מקסים מיכאילוב (רוסיה)

גם כאן היה מדובר בקונצנזוס מהיר. "מיכאילוב מככב ברמות הגבוהות ביותר כבר 10 שנים, ומבין כל מי שבנבחרת, ייתכן שהוא זה שהפגין את הרמה שלו באופן העקבי ביותר בטורנירים החשובים", אמר היינאן. זורזי הוסיף על כך: "אתה לא זוכה במקרה בכמות התארים שמקסים זכה בהם". 

קבלנים - ווילפרדו לאון (פולין) ואוסמאני חואנטורנה (איטליה)

באופן טבעי, לאון היה הראשון שנבחר לעמדה. "אלו לא רק האישיות, והיכולות הטכניות והפיזיות שלו שגורמות לו להתבלט. הוא מספק מספרים שנמצאים הרבה מעבר לכל אחד אחר שאימנתי", אמר היינאן, וטען שהמספרים לא משקרים. "מעבר לכך, הוא אדם מאוד מנומס ונינוח, תמיד מוכן לשמוע וללמוד. אני מאמין שיש לו עוד עשור ברמות הגבוהות".


לאון. לא השאיר מקום לספק. צילום: CEV

דיון ארוך יותר התקיים בנוגע לשאלת זהות הקבלן השני. חואנטורנה הועדף על פני סרגיי טטיוכין ומיכל קוביאק. "כולם יודעים מאיפה הוא עומד להתקיף, אבל אף אחד לא מסוגל לעצור אותו", הסביר זורזי את הבחירה.
תגובות