איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > אגרת יו"ר האיגוד- אביתר דותן

אגרת יו"ר האיגוד- אביתר דותן

הנהלת איגוד הכדורעף קיימה מספר רב של ישיבות זום וכך גם צוות ההגוי והוועדה המקצועית על מנת לחפש את הדרכים נכונות לחזרה לשגרה צומחת וחיובית

תאריך: 16/06/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: דוד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
         
שלום לכולם,
בתקופה האחרונה עקב משבר הקורנה עברנו כולנו תהליך מורכב ואתגרי, מהרמה האישית של כל אחת ואחד ומשפחתו ועד התנהלות כזו או אחרת במקום העבודה. הנהלת איגוד הכדורעף, צוות העובדים המסור, שופטי האיגוד, צוותים מקצועיים מהנבחרות ועד הקבוצות עצמם עשו את המיטב במטרה אחת ברורה, שנצליח לעבור את התקופה בשלום ושנוכל לחזור לפעילות והכנות לקראת העונה הבאה במישור הארצי וכמובן הבינלאומי, הכולל במוקד את מוקדמות אליפות אירופה לנשים וגברים.
בחודשים האחרונים הנהלת איגוד הכדורעף קיימה מספר רב של ישיבות זום וכך גם צוות ההגוי והוועדה המקצועית על מנת לחפש את הדרכים הנכונות לחזרה לשגרה צומחת וחיובית.
בהזדמנות זו ברצוני להודות לכל העוסקים במלאכה על החריצות וההתמדה.
 
להלן, עוגני ההחלטות שהתקבלו בישיבות האחרונות:
 
נבחרות כדורעף החופים ופעילות האקדמיה במכון וינגייט באולמות ובחופים חזרו לפעילות מלאה.
נבחרות הנשים והגברים בראשות המאמנים - נועם כץ (גברים) וחן הימפרלב (נשים) התחילו את מחנות האימון לקראת מוקדמות אליפות אירופה, במכון וינגייט.
נבחרת הנשים תשחק בשני טורנירים  את מוקדמות  אליפות אירופה בחודש בינואר.
מועד מוקדמות הגברים יקבע בימים הקרובים.
הטורנירים הבינלאומיים בגילאי נוער ונערים בוטלו בהחלטת ה- CEV
טורנירי כדורעף החופים (הסבב הישראלי)  יתקיימו במספר ערים כאשר הטורניר הראשון יופק בראשל"צ ובסוף חודש יוני בנהריה, בהמשך השנה יקבעו אתרים נוספים.
עוד בגזרת כדורעף החופים- אנו פועלים בימים אלו להפקת גמרי אליפות ישראל ואירוח נוסף של הסבב העולמי ובנוסף בדיקת התכנות לאירוח אליפות אירופה עד גיל- 22 וסבב עולמי של שלושה או ארבעה כוכבים בסוף השנה באילת. אלו אירועים בינלאומיים ברמה גבוהה שתעניק לענף ולמדינה חשיפה גדולה.
40 קבוצות בגילאים שונים נרשמו לטורניר סיום העונה, אך לצערנו עדיין לא התקבל אישור לקיומו ממנהל הספורט ומשרד הבריאות. תקוותנו לתשובה חיובית בימים הקרובים.
הנהלת האיגוד קיבלה החלטה  לאחר מספר דיונים, להעניק את תארי האליפות המדינה לעונת 2019/20 להפועל כפר סבא בנשים והפועל מטה אשר/ עכו בגברים ובמקביל הקפאת היורדות ואישור עליית ליגה בנשים ובגברים. אלופות המדינה נקבעו לפי המיקום בסיום העונה הסדירה (בסיום שני סיבובים) ולאחר מחשבה ולמידה מענפים אחרים כמו הכדוריד וכדורסל הנשים. אין ספק שהחלטה חשובה שכזו נובעת מרוח ספורטיבית הוגנת.
כדי לקדם  את התארגנות הקבוצות לקראת העונה הבאה, התקבלה החלטה בהנהלת האיגוד להשאיר את מספר השחקניות והשחקנים הזרים על שלושה בכל קבוצה כפי שקיים בתקנון.
אושרו הדוחות הכספיים לשנת 2019 במוסדות האיגוד והמגמה של שיפור הביצועים הפיננסים של האיגוד נמשכת.
התקבלה החלטה בעניין חובות האגודות ונקבע תאריך יעד 31.8.2021 לגמר תשלומי חובות עבר. אגודה שלא תסיים את חובותיה לא תפתח את עונת 2021/22.
החלטה זו נקבעה לאחר שנים ארוכות של טיפול בעצלתיים בנושא החובות ופגיעה משמעותית ביכולת התזרימית של האיגוד לתפעול המערכות.
התוכנית האסטרטגית של האיגוד שפותחה בשנת 2014 ע"י חברת רותם אסטרטגיה עברה התאמה בשנת 2019 ע"פ המלצות של צוות אסטרטגי ענפי.
במהלך העונה הצוות האסטרטגי פיקח על ביצוע התוכנית, כמו פרויקט השיווק ועוד אלמנטים מקצועיים נוספים, בהמשך להחלטות ההנהלה ובעקבות משבר הקורנה הועדה התכנסה כדי להתאים את התקציב הקיים לפעילות ובסנכרון עם הועדה המקצועית תגיש להנהלה בתקופה הקרובה תכנית כוללת של תמיכה באגודות ומימוש של פעילויות רוחביות עוד במהלך השנה הנוכחית.
למרות דחיית הבחירות בוועד האולימפי לסוף שנת 2021,  איגוד הכדורעף יקיים את הבחירות למוסדות האיגוד בחודשיים הקרובים.  
 
 
 בתודה, יו"ר האיגוד
אביתר דותן
תגובות