איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מוקדמות אליפות אירופה לגברים בישראל

מוקדמות אליפות אירופה לגברים בישראל

איגוד הכדורעף זכה בהגרלה לאירוח משחקי מוקדמות אליפות אירופה, הכחולים לבנים יתמודדו מול נבחרות בולגריה ואוסטריה במהלך ינואר על שני כרטיסי עלייה לאליפות שתתקיים בשנת-2021

תאריך: 29/06/2020  |  כתב: דן שיראי  |  צילום: דוד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

בעקבות משבר הקורונה וחיפוש פתרון לטורניר המוקדמות, ההתאחדות האירופאית "שלחה" כל בית משחקים ואת נציגי הנבחרות לקיים פגישות "זום" על מנת למצוא פתרון לקיום משחקי המוקדמות, כל בית משחקים הורשה לחפש פתרון יצירתי שיתאים לכל הנבחרות.
לאחר מספר דיונים לא פשוטים מול נציגי נבחרות אוסטריה ובולגריה ונציג ההתאחדות האירופאית על תאריך, שיטת המשחקים ומיקום אירוח, נקבע מפגש מכריע אתמול (יום רביעי) כאשר כל מדינה התבקשה להציג הצעה סופית שתעלה לאישור ובהסכמת כל השותפים וכמובן בחותמת סופית של נציג ההתאחדות האירופאית ב- CEV

שעה של דיונים "חמים" הובילו להחלטה הראשונה שנקבעה – דחיית המשחקים מחודש אוגוסט לינואר. ההצעה השנייה שהפתיעה את שאר השותפים והוצגה ע"י הנציג הבולגרי היתה בקשה לקיום טורניר אחד ולא שניים כפי שנקבע בעבר, וקיום הגרלה על המדינה המארחת.
מזל בכחול לבן - שלושה כדורים עם שמות המדינות התערבבו להם בכד זכוכית, ולשמחתנו הפתק - ISRAEL  קפץ ראשון בידו של נציג ההתאחדות האירופאית- ישראל זכתה לארח את בית B
המשחקים יתקיימו בין ה 10/17 בינואר, כאשר כל קבוצה תשחק נגד השנייה פעמיים, סדר המשחקים ומיקום הטורניר יקבע בהמשך ( סה"כ - 6 משחקים)צילום - דוד סלברמן

אימפריית הכדורעף הבולגרית הממוקמת במקום- 10באירופה ומקום- 14בעולם נחשבת לפייבוריטית בבית, נבחרת אוסטריה (25) ונבחרת ישראל (28) ככל הנראה יתמודדו ביניהן על הכרטיס השני לאליפות.
לינק למיקום הנבחרות מאתר ה- CEV
https://www.cev.eu/Rankings/Men.aspx
 
לאחר ההגרלה המפתיעה יש גם תגובות מלאות אנרגיה חיובית מתובלת בצפייה גדולה:
אביתר דותן יו"ר האיגוד " הזדמנות מצוינת לעשות היסטוריה"
"כבוד גדול לאיגוד הכדורעף לארח את מוקדמות אליפות אירופה ותודה לכל המעורבים, נבחרת הגברים החלה את אימוניה השבוע בשיא המרץ הנבחרת בנויה משחקנים מנוסים וצעירים מוכשרים. כולי תקווה שהצוות המקצועי והשחקנים ידעו לנצל את ההזדמנות והעצמה במשחקי הבית על מנת לעלות לאליפות אירופה"

נועם כץ מאמן הנבחרת - " לפנינו אתגר גדול בהתמודדות מול שתי נבחרות מצוינות. העובדה שהמשחקים יהיו בישראל נותנת לנו רוח גבית לעבוד קשה כדי לבוא מוכנים. לאחר שבוע ראשון של אימונים אני מתרשם שהשחקנים עובדים קשה ומפגינים מחויבות כדי להצליח במשימה. מעל הכל יהיה נהדר לארח משחקים בינלאומיים בישראל ולקדם את ענף הכדורעף."

יניב נוימן מנכל האיגוד - "שמח מאוד על הזכות לארח טורניר שכזה. יש לנו -4 משחקי בית והזדמנות מצוינת לעשות הישג היסטורי, הנבחרת שלנו נהדרת ומוכשרת וכולי תקווה שהכל יתחבר לנו בזמן הנכון. ובנוסף וחשוב מאוד יש לנו את האפשרות המצוינת לחשוף את הענף לחובבי הספורט באירוע יוצא דופן"
 מחכים לקהל רב ( צילום דויד סלברמן)
תגובות