איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מחלום להנחתה

מחלום להנחתה

סמינר המנהיגות ה-2 " מחלום להנחתה" -של פרויקט המנהיגות התקיים בשבוע שעבר במבואות ים. הסמינר עסק בהגשמת חלומות ומטרות, בהצבת יעדים והגעה אליהם, דרך פעולות קטנות ופיתוח תחושת מסוגלות .

תאריך: 06/07/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
לאחר תקופה ארוכה של ארגון והפקה ובצפייה רבה לאישור קיום הסמינר ממשרד הבריאות עקב נגיף הקורונה הסמינר יצא לדרך בשבוע שעבר בכפר הנוער במבואות ים
הסמינר התקיים כחלק מתוכנית המנהיגות לנערות של איגוד הכדורעף בשיתוף "אתנה", ובו השתתפו כ-70 שחקניות כדורעף, בתקופה מורכבת שכללה מגבלות רבות עקב נגיף הקורונה, היה חשוב למנהלות התוכנית לייצר סיכום שנה לתהליך שהחל בתחילת העונה ולהמשיך גם בימים של אי וודאות להטמיע  בדור הצעירתכנים הכוללים,השראה, יזמות, התפתחות, מנהיגות, אמפטיה, חיבור דתות ומגזרים שונים ועוד.
בין התכנים כלל הסמינר אימונים משותפים עם שחקניות בוגרות מנבחרת ישראל, מפגשים במעגלי שיח בקבוצות מעורבות, ופאנל  שעסק בגשמת מטרות וחלומות והדרך אליהן.
השחקניות אשר לוקחות חלק בפרויקט המנהיגות , נבחרו ע"י מועדוני הכדורעף כשחקניות בעלות יכולת הובלה, יזמות ומנהיגות,מטרת התוכנית והמפגשים הינה לרתום קבוצה מובילה במועדון אשר תסייע בתחומים שונים כגון: גיוס ילדות וילדים צעירים, הדרכה, שיפוט, שיווק ועוד.בנוסף, כוללת התוכנית השנתית גם ליווי ומפגשי מאמנים שנתיים למאמני האגודות שבפרויקט, ומפגשים משותפים להורים ושחקניות בוני מנור גוטפריד, רכזת "אתנה" באיגוד הכדורעף ויוזמת הפרויקט
"הסמינר היה הצלחה גדולה בעיניי. סיכום של שנה לא פשוטה, עם הרבה אי וודאות כלכלית, וקושי במגבלות הקורונה. הצלחנו לייצר פעילות יציבה ומוצלחת בכל הארץ, ששמרה על השחקניות במסגרת גם בקורונה דרך אפליקציית הזום. זוהי שנה רביעית של התוכנית ואנחנו רואות בבירור שינויים בשטח"
בעולם המודרני, שבו ילדות ונערות חשופות למודלים לחיקוי ריקים מערכים ברשתות החברתיות, חשוב לייצר אלטרנטיבה של מודלים לחיקוי ראויים, בעלי ערכים משמעותיים. ספורט מלמד את הערכים הללו באופן טבעי: כבוד, נחישות, התמדה, הישגיות, שיתוף פעולה, ועוד ערכים רבים. זוהי ריצת מרתון בתהליך ארוך וחיוני לענף, ואני מאמינה שזהו תהליך משמעותי לדורות הבאים אחרינו, בסופו של דבר, מטרת הפרויקט היא לסייע ולחזק את המועדונים מבפנים, לגייס שחקניות חדשות ולייצר דור חדש של אנשים שאוהבים ותורמים לענף, וזו הדרך שאנחנו מאמינות שתהיה הטובה והמשמעותית ביותר,
אין ספק שללא שיתוף הפעולה של האגודות וההבנה החינוכית של המאמנים בשטח לא היינו מצליחות לקדם את התוכנית בהצלחה כה רבה מספר שנים רצוף, ובמקום הזה אני רוצה להודות למאמנים שלנו, למנהלים בשטח, ובראש ובראשונה למאיה ואיריס שעשו עבודה מדהימה השנה בהחזקת התוכנית ".


לומדות טכניקה
 
מאיה כהנא-סנדר רכזת התוכנית: "השנה הקמנו לראשונה את מועצת המנהיגות הארצית במטרה לחבר שחקניות מכל הארץ, שיזמו ויובילו מהלכים ברמה הארצית , לנוער, לענף ובכלל. היה חשוב לנו לייצר מקום מפגש שבו יחשבו יחד על רעיונות ויוכלו להניע את הענף מקבוצות הגיל שלהן.".
 
איריס יגאל רכזת מנחות התוכנית "רוב הילדות אינן זוכות לדמויות נשיות חזקות לחיקוי בעולם הספורט ומחוצה לו, כאלו שיפתחו אצלן תחושת מסוגלות והשראה. ואכן הרבה פעמים בשטח המחסום העיקרי של השחקניות בקבוצות המנהיגות הוא האמונה בעצמן וביכולת שלהן להשיג את המטרות שלהן. החזון שלנו הוא שאותן שחקניות שקיבלו השראה היום, יהפכו מחר לדמויות לחיקוי והשראה עבור ילדות צעירות במועדון ובסביבה שלהן. ילדה שרואה מולה דמות לחיקוי שהיא יכולה להזדהות איתה, היא ילדה שמאמינה ביכולת שלה להצליח, ויש לה יותר מוטיבציה להתמיד ולהשקיע בענף בכדורעף".

תגובות