איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > דבר יו"ר האיגוד אביתר דותן

דבר יו"ר האיגוד אביתר דותן

למה בחירות? ע"פ התקנון "אורך" קדנציה של הנהלת איגוד הכדורעף הינו עד ארבע שנים, באופן עקרוני בחירות מתקיימות לאחר המשחקים האולימפיים ובקדימות לבחירות לוועד האולימפי כנהוג שנים רבות. ולכן אם יש מציאות אחרת ניתן לשנות החלטה מול מגבלות התקנון,

תאריך: 07/07/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: דוד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

ע"פ התקנון "אורך" קדנציה של הנהלת איגוד הכדורעף הינו עד ארבע שנים, באופן עקרוני בחירות מתקיימות לאחר המשחקים האולימפיים ובקדימות לבחירות לוועד האולימפי כנהוג שנים רבות. ולכן אם יש מציאות אחרת ניתן לשנות החלטה מול מגבלות התקנון, למען הסר ספק ע"פ הוראת שעה של המחוקק ניתן לדחות את הבחירות לחודש נובמבר-2021 , ולמרות זאת כיתואר באגרת זו בחרנו מתוך אחריות כלל ענפית להקדים את הבחירות לתאריך 2.8.2020.
גל השמועות סביב הבחירות החל, ולכן היה חשוב לי לעדכן במכתב זה את הסיבה להקדמה.
 
בשנה האחרונה עוד לפני תקופת הקורנה נעשו פעולות אינטנסיביות לשינוי מגמה בתפיסת תקציבה והניהול המקצועי של איגוד הכדורעף.
מצד אחד התייעלות כלכלית ותוכנית לסגירת חוב האיגוד ההיסטורי במאזן ובנוסף חוב "נמשך" לספקי האיגוד וטיפול בחובות האגודות,
מצד שני החלפת כל צוותי האימון מחו"ל במאמנים ישראלים והתאמת המערכת המקצועית למדייניות החדשה.
בשני המהלכים האלו צלחנו בצורה מלאה את התוכנית וכיום נמחק החוב ההיסטורי והחוב לספקים והנהלה קיבלה החלטה אמיצה ביותר על סגירת חובות האגודות עד 31.8.2021 .
ובנוסף מונו מאמנים "כחול לבן" לנבחרות -  נעם כץ לנבחרת הגברים, חן הימפרלב לנבחרת הנשים ואוהד ראדקו מאמן נבחרת כדורעף החופים
גובשה תכנית שיקום וחיזוק מקצועי לאגודות האמורה לצאת לפועל כבר בתקופה הקרובה
במקביל לקבלת החלטה בשנה הקרובה על עתיד האקדמיה.
וכל זה ממקום אחד ברור שינוי מבחני התמיכה הכספים של המדינה מריכוז מאמץ בהרחבת הענפים לתמיכה מול הישגיות ואיכות מקצועית.

בוצעה התאמה של התוכנית האסטרטגית למציאות החדשה [מקצועית ותקציבית]ותקציב ופעולות האיגוד החלו ליישם את הכתוב בתוכנית וע"פ החלטות הנהלה את הדברים.
בתוך כל זה הגיעה "עלינו לרעה " תקופת הקורנה והביאה את הפסקת הליגות, ניצלנו את הפגרה המאולצת להתארגנות מחדש. הנהלה הקימה צוות קורנה הנערך בימים אלו לעונה הבאה מול כל המגבלות והוראות הבטיחות.
 
במקביל  בתקופה האחרונה  ישנה פעילות שיא במכון וינגייט, הענף עובד בכל עוצמתו מרמת האקדמיות בכדורעף האולמות והחופים ואימוני נבחרות הנשים והגברים לקראת מוקדמות אליפות אירופה שתתקיים בינואר.
כחלק מהזדמנויות הקיימות בעולם הכדורעף העולמי הצענו לארח בחודש נובמבר מגה פרויקט בכדורעף חופים בעיר אילת, הכולל כ חמישה טורנירים גדולים, ישראל, אליפות מרכז אירופה, אליפות אירופה עד גיל 22 ועד סבב עולמי, כל זה בתקציב ומימון מיוחד אותו נקבל מהמדינה, "לא יבשה הדיו" וזכינו  לארח בינואר את בית המוקדמות לאליפות אירופה בגברים,
ועוד בתקופה זו נמשיך את פרויקט השיווק ונקים אולפן אינטרנטי למינוף הכדורעף הישראלי על כל היבטיו  במכון וינגייט צפוי לקום הבית הלאומי של כדורעף החופים שירכז את כל הפעילות מרמת אימונים ועד טורנירים ארציים ובינלאומיים. ובכדורעף האולמות תמשך בדיקת היתכנות להפיכת אולם נתניה לבית  של הנבחרות
כל אלה חייבים הנהלה ויו"ר העוסקים אך ורק בלנהל ולפקח ולקבל החלטות לאורך כל המתואר באגרת זו.
כל מצב אחר בו עסוקים אנשי המוסדות בבחירות יפגעו בסיכויים הטובים אותם בנינו במשותף, הועדה המקצועית, הצוות האסטרטגי וצוות ההיגוי, מטה האיגוד והנהלה במשך שנה שלמה!
ולכן התקבלה החלטה ראויה ונכונה  להקדים לקיים את הבחירות  ב- 2.8.2020.
 
מועמדים נוספים לתפקיד היו"ר ומועמדויות לחברי הנהלה חדשים הם בשורה משמחת להתעוררות ולדעתי גם מייצגות דרך נכונה אותה הנהלה הנוכחית הובילה וגורמים לעוד אנשים לקפוץ לעגלה ולהובילה.
חובה על כל אוהבי הענף ולא משנה מי יהיו בעלי התפקידים הנבחרים לישר קוו, לשתף פעולה לתמוך ולנצל עד תום את הזדמנויות המקצועיות והכלכליות המשמעותית ובעיקר באיכות המקצועית .
אחרי הרבה שנים המבנה הפיננסי של האיגוד הינו יציב ומוכן לאתגרים החדשים ורק ניהול צמוד מול תכנית עבודה מפורטת המבוצעת בשותפות רחבה כנעשה היום יביא את הענף לצמיחה והתחדשות והישגיות.
בברכת הצלחה לכל המועמדים\ות לחברות בהנהלה ולתפקיד היו"ר.

בנימה אישית

לא חזרתי בשנת -2016  למנהיגות הענפית כדי להנות מהטבותיה כגון נסיעות לחו"ל או חשיפה תקשורתית, אלא אך ורק מאהבתי למשחק ולענף ומהרצון "לתת כתף" לצמיחת הענף ,יש דברים רבים שצלחו ויש דברים שלא צלחו ואני לא נקי מטעויות,  בשורה התחתונה ניהול ספורט הינו מורכב ואיטי ותוצאות הינם תוצאה של עבודה סיזיפית, לשמחתי השנה האחרונה היא שנת מפנה "והסטת האונייה" החלה, האגודות זכו ויזכו לתמיכה משמעותית והנבחרות יהיו במעטפת הכי מקצועית שיש והענף יקבל חשיפה מקומית ועולמית חסרת תקדים וכל זה בתוך משבר אותו החיים בעולם לא ידעו מעולם.
בימים הקרובים אציג את מועמדתי לקדנציה נוספת בפני המוסדות השונים ויהיה לי הכבוד לקבל את אמונם.
 
 
יו"ר
אביתר דותן
 
תגובות