איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ה- CEV מפרסם תכניות מגירה לגביעי אירופה

ה- CEV מפרסם תכניות מגירה לגביעי אירופה

מועצת המנהלים של ההתאחדות האירופאית מפרסמת תוכנית בהתאמה למצב "הנגיף" לקראת הטורנירים הבינלאומיים לשנת- 2021

תאריך: 09/07/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: יוסי לזרוף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

בתגובה לאתגרים שהביא משבר נגיף הקורונה מועצת המנהלים של ה- CEV אישרה השבוע מספר צעדים חריגים שהוצגו במיוחד עבור מהדורת גביעי אירופה לשנת -2021. החלטה זו משקפת תהליך ייעוץ צמוד ונרחב עם כל בעלי העניין הרלוונטיים במקביל לפגישות וירטואליות רבות וזאת כדי לאמוד ולהבין את תכוניות הפדרציות הלאומיות ומועדוניהם, במטרה להתאים את התוכנית לאינטרסים שלהם ולמצוא פתרונות סבירים  וראליים לכל תרחיש

 
צילום באדיבות ה- CEV


צעדים אלה נקבעו לאחר סיומה הפתאומי של העונה התחרותית  עקב התפרצות מגיפת הקורונה, מרבית הפדרציות האירופאיות לא הצליחו לסיים את הליגות הלאומיות שלהן, ובכך נאלצו 'להקפיא' את העומדות הרלוונטיות להשתתפות בסבב האחרון של משחקי הליגה בפועל. ללא שלבי הנוקאאוט או פלייאוף.

 להלן ההחלטות מבחינת השתתפות בטורנירים הבינלאומיים השונים  
• הפדרציות הלאומיות עדיין ירשמו את הקבוצות שלהן לפי רשימת הדירוג הרלוונטית שפורסמה מוקדם יותר השנה
• בנוסף למילוי המשבצות שהוגדרו על ידי הדירוג האירופי, הפדרציות הלאומיות יוכלו באופן חריג לרשום קבוצה נוספת לכל מגדר. קבוצה זו תפתח בקמפיין שלה מסיבוב ה -1 עד השלישי,
• כרגיל, הסיבוב הרביעי יכלול- 20 קבוצות לכל מגדר,. אם יש מקום פנוי עקב אי רישום של קבוצה אחת או יותר על ידי הפדרציה הלאומית, קבוצות נוספות יהיו זכאיות להצטרף מהסיבוב המוקדם ולהשלים את רשימת 20 המועדונים.

מועצת המנהלים של ה- CEV אישרה לוח השנה לגביעי אירופה 2021,  למרות זאת נראה כי הדבר עשוי להשתנות בהתאם להתפתחות המגיפה ברחבי אירופה.
באופן עקרוני, הסיבוב הראשון והשלישי יכלולו משחקי בית וחוץ ואחריו משחקי בית וחוץ ברבע הגמר וחצי הגמר לפני שהטורניר מגיע לשיא עם הגמר הצפוי להתקיים במקום אחד עבור גברים ונשים כאחד.
בנוסף לזה, אושרה תוכנית מגירה וסדרה של צעדים עבור קבוצות שלא יהיו מסוגלות לנסוע או לארח משחקים. מהסיבוב-1 עד השלישי, אלה כוללים אפשרות לקיים משחקי בית וחוץ באותו מקום.
לגבי הסיבוב הרביעי, ה- CEV תכנן מספר תרחישים, כמו מעבר ממשחקי בית וחוץ לשיטת טורנירים ובמקרה חירום גם אפשרות 'להקפיא' את המשחקים ולהתייחס לתוצאות עד פרק הזמן ששחקו בפועל
תגובות