איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > דבר יו"ר האיגוד אביתר דותן - מסיים את תפקידי כיו"ר האיגוד

דבר יו"ר האיגוד אביתר דותן - מסיים את תפקידי כיו"ר האיגוד

אני מבין את המשחק הפוליטי ומכבד אותו בסופו של יום האגודות או ליתר דיוק מיופה הכוח שלהם הם הקובעים מי יכהן כיו"ר ונבחרתי בבחירות הקודמות כמעט פה אחד והפעם יבחר מישהו אחר ומכאן תודתי לכל העוסקים בענף בארבע השנים האחרונות כאלו ששיתפו פעולה וכאלו שלא.

תאריך: 21/07/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אתחיל מהסוף.
נבחרתי ע"י מרכז מכבי למרות היותי כביכול איש הפועל...אוהד מכביביטי אמנם..וזכות המרכז לבחור מועמד אחר בשנה בה יבחר יו"ר ועד אולימפי חדש המועמד מטעמם.
מודה ליורם אייל ונאור גלילי על התמיכה והחברות ויורם אורנשטיין וכנרת מהפועל שתמכו לכל אורך דרך .ועל הזדמנות שניתנה לי להוביל את הענף אותו אני אוהב מאוד.
לא חזרתי בזמנו למנהיגות הענף כדי ליהנות מנסיעות לחול או לקבל הטבות אחרות ולא לקדם את תדמיתי אלא אך ורק לשים כתף ויד ולנסות לקדם ולטפח את הכדורעף הישראלי.
הגיע העת לסכם.
בשלוש שנותיי הראשונות בתפקיד בחרתי לנהל את הענף כיו"ר דירקטוריון ולתת מרחב גדול למטה האיגוד ליישם מדיניות עליה החליטה הנהלה בתפיסה כזו ויתרתי על לא מעט רעיונות ומחשבות שלי איך הכדורעף שלנו צריך להראות.
בשנה האחרונה בשותפות עם יוני אלמוג וחיים קסל סגני היו ר ויוסי סדבון ממלא מקומי ואלדד שלם חבר הנהלה במסגרת צוות היגוי שהוחלט עליו בהנהלה שיננו תפיסה ונכנסנו לניהול השוטף כדי לישם באופן מלא את עמדתנו לניהול הענף בוצעה התאמה לתכנית האסטרטגית בעקבות שינוי דרמטי של רשות הספורט ותמיכתה באיגודי הספורט מהרחבת והגדלת פעילות  למבחן תמיכה חדש ועקרונו מציונות.התאמה בתכנית בא לידי ביטוי בסדר עדיפויות תקציבי חדש.
שינוי המגמה ישב היטב בתיפוסתיי האישיות שלצערי בכדורעף ההישגי שלנו הכול מובן מאליו.
יש אקדמיה יש מעמד בצבא ויש מכללה אחרייה אבל שמונה שחקני נבחרת מהקמפיין האחרון כבר לא משחקים.המציונות האיכותית האמורה למשוך את הנבחרות להישגים לא קיימת באמת.
והאמירה רק מהאקדמיה הם שחקני נבחרת הינה אמירה סתמית כי אין אגודות מייצרות שחקניות ושחקנים אז ברור שהכול באקדמיה.
חוסר היכולת של הנהלת איגוד להחליט על קיום האקדמיות היא לא פחות משעוריתית והיתה חובה לקבל החלטה להקפיא גיוסים כדי שבאמת יהיה ניתן לקיים דיון על עתיד האקדמיה דבר שהתקבל בתערומת בענף לצערי ומצד שני הגיע העת להחזיר לחיים את האגודות וביצור שחקני איכות ..הרי לא הגיוני ולא נתפס שהאקדמיה מייצרת שחקנים כביכול אבל אין לאן לחזור אחרי הצבא או מכללה האגודות מוגבלות מקצועית וכולם גבוליות ביכולות הכלכליות ודרך אגב בימים אלה מושלמת תכנית תמיכה כלכלית בשחקן במעמד זה .
אגודות הישג ופרויקט השיווק ועוד פעולות רבות שעסקנו בהן הביאו תוצאה לא מספקת ולא קידמו באופן משמעותי את האגודות ולכן כחלק מהתאמה האסטרטגית הוחלט לשלש את השקעות בפרויקטים מקצועיים בתוך האגודות כדי שבאמת תהיה אלטרנטיבה מקצועית רצינית כדי ליצר תקציבים עוד לפני הקורנה פעלנו בשנים האחרונות לחסל את חוב האיגוד שהיה בתחילת דרכי כמיליון ש"ח ויותר והיום הוא לא קיים חובות הספקים מעל ימי אשראי סכום דומה וגם הם לא קיימים היום ותזרים מזומנים חיובי אחרי שנים קשות וחובות האגודות שהקושי הוא עצום להטיל סנקציות והנהלה אחרי שנה של דיונים ספציפים קיבלה החלטה אמיצה לסגירת חובות אלה עד סוף אוגוסט 21.
ובנוסף אנו האיגוד היחידי שביצע התאמות תקציביות שמאפשרות לתת שיווי של 700 אש"ח הטבות לאגודות בחסכון של תשלומים לאיגוד בעונת הקורנה הקרבה.פעולות אלו מעניקים היום לאיגוד מאזן כספי ששנים רבות לא היה לו ובעיקר יכולת ישומית לשנות פעולות ענפיות ולא רק לדבר עליהם .
קיבלתי בתחילת תפקידי את כל הנבחרות עם מאמנים מחו"ל והתחייבתי בערוץ הספורט שעד סוף הקדנציה שלי המאמנים הישראלים יחזרו להוביל נעם כץ וחן הימפרלב ואוהד ראדקו היו ראויים ביותר וזכו בתפקיד ובמעטפת נכונה הם יכולים להביא את הבשורות .
לא עשינו קפיצה בהישגים באולם והתשובה לכך בהכול מובן מאליו בחוף יש צמיחה של שחקנים איכותים שעשו הישגים מקום חמישי באליפות אירופה  ושם הרוח הפועמת שלא מובן מאליו  דוחפת אותם קדימה.
רק יצר הישרדותי מניע למציונות ולשבירת תקרות זכוכית.
בקדנציה זו הענף גדל בעשרות אחוזים במשתתפפים ואגודות וקבוצות ואפילו ליגה נוספת וגם בספורטאי האקדמיה היה גידול משמעותי.והכול בגלל הגדלת תקציב התשתיות והפיתוח .
העתיד ורוד.
מגה פרויקט של כדורעף חופים באילת מאליפות ישראל ואליפות מאבזה. ואליפות אירופה וסבב עולמי והמשך לינואר של מוקדמות אליפות אירופה בישראל עם סיכוי לעלות לאליפות אירופה השקעות יוצאות דופן בפרויקט של שיקום אגודות לא ניתן לקרוא לזה בשם אחר ויכולת להחליט על המציונות הענפית מה היא?
יכולים להכניס את הענף לקפיצת מדרגה ברמת החשיפה והישגיות למקום שלא היה בו ולתקופה ארוכה והמשכיות היא החשובה ביותר!
אני מאחל הצלחה ליו"ר החדש שידע לקחת את הדברים הטובים שהגענו אליהם כולל הקמת הבית הלאומי במכון וינגיט של מתחם החוף ולהשלים את ההיתכנות להפיכת אולם נתניה בית לאומי לנבחרות האולם.
ולהביא מעצמו קידמה מקצועית והישגים ולמשוך אותנו למחוזות המגיעים לאוהבי הענף.
 
תודה רבה על שנים מאתגרות ולשותפיי לדרך.
 
אביתר דותן
תגובות