איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגת על נשים- קריית אתא ממשיכה לדהור, רעננה עם ניצחון חוץ

ליגת על נשים- קריית אתא ממשיכה לדהור, רעננה עם ניצחון חוץ

שני משחקים התקיימו היום ( שישי) במחזור השני שיצא לדרך כבר ביום שלישי עם ניצחונה המשכנע של הפועל כ"ס על מכבי חיפה במשחקים שהתקיימו היום, הפועל קריית אתא מנצחת 3:0 את מכבי חדרה וק.ק ת"א עם נקודות ראשונות אחרי ניצחון חוץ 3:1 על מכבי מוסינזון הוד השרון, הערב (שבת) מכבי רעננה מנצחת בחוץ את בנות נצרת 3:1

תאריך: 13/11/2020  |  כתב: דן שיראי  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
 
מחזור הנשים הסתיים הערב ( שבת) עם נצחון של מכבי רעננה בחוץ על בנות נצרת 3:1, המחזור השני שיצא לדרך כבר ביום שלישי ניצחה הפועל כ"ס את מכבי חיפה וביום שישי התקיימו שני משחקים,נוספים, הפועל קריית אתא מנצחת 3:0 את מכבי חדרה וק.ק ת"א עם נקודות ראשונות אחרי ניצחון חוץ 3:1 על מכבי מוסינזון הוד השרון,


חיוכים ושלוש נקודות, מכבי רעננה אחרי משחק קשה בחיוכים שאומרים הכל ( צילום, נתי ברנר) 

מכבי בנות נצרת - מכבי רעננה 3:1 ( 25:22-23:25-25:23-25:16)
משחק צמוד ומרתק בנצרת, כאשר רעננה שפותחת את העונה ללא שחקניות זרות מתמודדת מול  קבוצה חזקה מאוד בתוספת שלוש שחקניות ברזילאיות  מעולות, למרות זאת ובמשחק צמוד בכל שלושת המערכות הראשונות ישראל אשר מאמן רעננה מצליח להוביל את קבוצתו לנצחון חשוב, נצרת מפגינה העונה רמה אחרת לגמרי מהעונות האחרונות ובטוח שתדע בהמשך לצבור נקודות,
ישראל אשר מאמן רעננה  "עייפות אך מרוצות" אני מרוצה מאוד זהו ניצחון ראשון, לא היה פשוט (ממש לא) ,לחץ, רצון של הבנות לנצח ,לא הצגנו רמת כדורעף  אדירה, זו היתה יותר "מלחמה" והבנות נלחמו כלביאות , עוד ממשיך המאמן הותיק, "נצרת בהחלט קבוצה טובה ועקשנית עשינו הרבה שטויות אבל ניקח את התוצאה והנקודות ונחזור הביתה עם חיוך, חייב לציין את לנה קוטחין ומיקה רום שבלטו ויחד עם כל הבנות הובילו לניצחון מתוק"

הפועל עירוני קריית אתא – מכבי חדרה 3:0 ( 25:17- 25:18- 25:16)
הקבוצה של גיא שמאי עם ניצחון שני העונה והרבה כוונות להיאבק עד הסוף על צלחת האליפות, מכבי חדרה  עולה  כל הדרך צפונה אחרי ניצחון קל במחזור הראשון על ק.ק ת"א נתקלת הפעם במשוכה גבוהה יותר שלא ניתנת בשלב זה למעבר 
חדרה ששיחקו משחק שני בלי טופיקנה חוסמת האמצע התקשו כבר מתחילת המשחק עם מכות הפתיחה של קריית אתא מה שעזר להם להשתלט על המשחק ולנצח בקלות משחק שעל הנייר היה יכול להיות צמוד יותר. נראה שכאשר טופיקנה תחזור אין ספק שחדרה תראה קבוצה אחרת.
קריית אתא מסיימת את המשחק עם 12 אייסים (4 של שוונסקה) ועם עוד מספר לא מבוטל של מכות פתיחה מהן חדרה לא הצליחה להגיע להתקפה ועם מכת פתיחה כל כך איכותית בתוספת המתקיפות שסיימו שנה שעברה כמובילות בצבירת נקודות חדרה נשארה ללא מענה.
חדרה מסיימת את המשחק עם 26% קבלה טובה לעומת 46% של אתא מה שהוביל את אתא ל53% בהתקפה אל מול 41% של חדרה.
נתון סטטיסטי מעניין הוא, כאשר חדרה מצליחה לבצע קבלה טובה הקבוצה ב 69% הצלחה לעומת אתא שהתקיפו רק ב 52%, ההבדל המשמעותי היה כאשר הקבלה לא הייתה טובה שם אתא היו עדיין עם 52% אבל חדרה ירדו ל 35% ואותו דבר גם בהתקפה לאחר הגנה.
דה קסטרו הובילה את אתא עם 21 נקודות ב 67% הצלחה אליה הצטרפו שוונסקה עם 17 וחוסמת האמצע פריירה עם 10, גל לנדר עם 9 ושיראל ג'נח עם 8 הובילו את חדרה בהתקפה.


החומה הצפונית בפעולה, שבנסקה ודה סילבה לא נותנות לשום כדור לעבור ( צילום, באדיבות המועדון)

גיא שמאי מאמן קריית אתא מאוד מרוצה מהתצוגה של קבוצתו ומחמיא לקבוצה היריבה "משחק טוב שלנו, אני מרוצה מאוד מהמשחק הקבוצתי שהצגנו וכמובן מהתוצאה, משמח אותי שיכלונו לשתף גם את הדור הצעיר שלנו, חשוב מאוד שהשחקניות הצעירות ירכשו ניסיון ובטחון לעתיד, תוכנית המשחק שלנו עבדה בצורה טובה מול יריב איכותי, ברצוני לציין שידרה קבוצה נהדרת וניתן לראות שם חלק משחקניות העתיד של הכדורעף הישראלי"
 
מכבי מוסינזון הוד השרון – ק.ק תל אביב 3:1 ( 13:25-27:25-11:25-24:26)
מכבי מוסינזון הוד השרון עם הסגל הצעיר בליגה פגשה את  ק.ק ת"א שתי הקבוצות החלשות בליגה לפחות על הנייר נפגשו אחת מול השנייה בידיעה שעל מנת לשרוד בליגה אלו המשחקים שצריך לאגור נקודות לימים קרים, ק.ק ת"א עושה את העבודה וחוזרת לעיר ללא הפסקה שבמאזנה שלוש נקודות ראשונות והרבה אופטימיות להמשך הליגה, ק.ק ת"א מתחזקת עם שחקנית הנבחרת לשעבר אלה קולנגורוב שללא ספק תיתן כוח רב בהתקפה ובקבלה.
פתיחת המשחק אינה מבשרת על הבאות, מערכה ראשונה שחקניות קקת"א פותחות חזק מאוד ובניצוחה של קולנגורוב מנצחת בקלות את המערכה הראשונה.
מערכה שנייה כבר מפתיחתה הבנות הצעירות של הוד"ש לוקחות את ההובלה ושומרות עליה עד הסוף כאשר גורשקו ושולמן מובילות בצבירת הנקודות. מערכה שלישית שוב פעם קקת"א משתלטת על המערכה כבר בתחילתה ובורחת מהר מאוד להפרש דו ספרתי וניצחון קל במערכה. המערכה הרביעית נפתחת בסערה של קקת"א שבורחות ל8-1 אבל הבנות הצעירות של הוד"ש לא מוותרות וחוזרות לאט לאט למערכה, המערכה נכנסת לשובר שיוויון בו הניסיון של שחקניות קקת"א נותן להם את הניצחון במערכה ובמשחק.
המשחק מתאפיין בטעויות רבות משני הצדדים כאשר הוד"ש מסיימות עם 45 טעויות בעוד קקת"א מסיימות עם 33 טעויות "בלבד".
את הוד"ש מובילות גרושקו עם 18 נקודות ושולמן עם- 16 כאשר המוסר אורי בריגר מוסיפה -5 נקודות מתוכם -4 אייסים.
את קקת"א מובילות קולנגורוב עם 17 וליאן שוורץ עם 13 כאשר אליהן מצטרפות גם דייב עם 12, רז עם 10 והמוסרת מוקובינה עם-11 מתוכם- 4 חסימות ו5 אייסים ב-3 מערכות בלבד.


מכבי בנות נצרת - מכבי רעננה ( שבת 18:30) 
מכבי בנות נצרת עם סגל מעניין והרבה אופטימיות למרות ההפסד במחזור הפתיחה לקריית אתא יארחו את מכבי רעננה והמאמן ישראל אשר לאחר הפסד כואב מול הפועל כפר סבא, נצרת לא תוותר הפעם בקלות ותרצה מאוד להשאיר את הנקודות בעיר הבשורה ( בשידור ישיר באתר האיגוד https://www.iva.org.il/live-stream.asp) . מכבי מוסינזון הוד השרון עם הסגל הצעיר בליגה תארח את ק.ק ת"א שחייבת להתחיל לצבור נקודות, הוד השרון מפסידה במחזור הראשון לחיפה, רן גאון וקבוצתו מפסידים למכבי חדרה (שידור ישיר באתר האיגוד https://www.iva.org.il/live-stream.asp)

 
תגובות