איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > סיפור באדום - מחזור דרמטי בליגת העל גברים

סיפור באדום - מחזור דרמטי בליגת העל גברים

מחזור שלישי בליגת העל התקיים הערב (שלישי) כאשר במשחק המרכזי הפועל קריית אתא מנצחת בחוץ את הפועל המעפיל 3:1 בתוספת דרמה אדומה, נקודת הניצחון במערכה הרביעית נקבעה ע"י השופט בשליפת כרטיס אדום לחובת המעפיל. הפועל מטה אשר/עכו מנצחת כצפוי את ק.ק ת"א 3:0, מכבי ת"א עושה את העבודה בהדר יוסף ומנצחת את עיילבון 3:0 ומכבי הוד השרון עם 3:0 על אס"א ב"ש.

תאריך: 17/11/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: אמיר ירחי  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
המחזור השלישי בליגת העל התקיים הערב (שלישי), במשחק המרכזי הפועל קריית אתא מנצחת בחוץ את הפועל המעפיל 3:1 כאשר נקודת הניצחון במערכה הרביעית נקבעה ע"י השופט בשליפת כרטיס אדום לחובת המעפיל. קריית אתא רושמת ניצחון חשוב במסע לאגירת הנקודות והרבה תקווה למקום בפליאוף העליון. הפועל מטה אשר/עכו מנצחת כצפוי את ק.ק ת"א 3:0, מכבי ת"א עושה את העבודה בהדר יוסף ומנצחת את עילבון 3:0 ומכבי הוד השרון, עם 3:0 על אס"א ב"ש, חוזרת כל הדרך לשרון עם שלוש נקודות ראשונות העונה. במקביל לפתיחת ליגות העל איגוד הכדורעף בשיתוף הקבוצות ממשיך בפיתוח מערכת השידורים באתר האיגוד והערב שודרו שלושה משחקים. ממחלקת המדיה של האיגוד נמסר שבימים אלו מפותח אתר חדש הכולל אזור ייחודי לשידורים ישירים ועמודי קבוצה משודרגים. יש למה לצפות.
 
הפועל המעפיל – עירוני קריית אתא  3:1 ( 23:25 -23:25-22:25)
במשחק המרכזי של המחזור אירחה הפועל המעפיל את החבורה הצפונית מקריית אתא. שתי הקבוצות חייבות לצבור נקודות במשחקים שכאלו ולנסות במקביל "לחטוף" נקודות משלוש הקבוצות הגדולות על מנת לסיים בין 4 הראשונות, מיקום שמוביל לפליאוף העליון. קריית אתא הפתיעה במערכה הראשונה ובמשחק צמוד מנצחת 25:23. המערכה השנייה יוצאת לדרך וכמו הראשונה משחק צמוד ומותח לכל אורך המערכה ושוב אתא עם הפיניש האחרון ועוד מערכה בכיס. המערכה השלישית נפתחת כשהחבורה של בר נצר חוזרת לעצמה ורושמת מערכה לזכותה, גם כאן משחק צמוד ומותח. כמו כל המשחק המערכה הרביעית מספקת דרמה גדולה, המערכה נפתחת בשליטה של המעפיל כאשר וולנסצ'י מספק נקודות בהתקפה אבל קריית אתא ממשיכה לחזור כל הזמן וכאשר נראה שהמשחק הולכת למערכה חמישית קריית אתא חוזרת ומשווה את התוצאה הרבה בעזרת טעויות לא מחוייבות של המעפיל. במצב 23:23 , וולנסצ'י שחקן הרכש המולובי של המעפיל עולה להנחתה שיוצאת החוצה ומעניקה את הנקודה ה- 24 לקריית אתא, דעתו של השחקן היתה אחרת, לאחר דין ודברים  ולאור "סגנון" השיחה עם השחקן שופט המשחק דן כץ מחליט לשלוף כרטיס אדום, המעפיל שקיבלה כבר כרטיס צהוב אחד בשלהי המערכה השנייה סופגת כרטיס שני שווה במקרה הזה נקודת מערכה וניצחון 3:1 בסיכום.
שון קסל המוסר של קריית אתא מנהל את המשחק נהדר, מפעיל ביעילות את שחקן האמצע סטטיס שמסיים עם 19 נקודות, אתא משחקים נהדר הרבה בזכות אשרף אבו רוקון שנכנס כליברו בשלהי המערכה השלישית כשהמעפיל היו ביתרון גדול, השחקן המוכשר מסיים את המשחק עם 67% קבלה טובה ו 50% קבלה מושלמת. שתי הקבוצות עומדות על אחוזי קבלה דומים ואחוזי התקפה לאחר קבלה טובה דומים המעפיל עם 67% ואתא עם 60% ההבדל העיקרי הוא בהתקפה אחרי קבלה לא טובה ואחרי הגנה שם יש לאתא שליטה 39% לאחר קבלה לא טובה אל מול 30% של המעפיל ו-47% אחרי הגנה אל מול 34% של המעפיל.
את קריית אתא מוביל חוסם האמצע סטטיס עם 19 נקודות (4 חסימות ו-4 אייסים עם 73% בהתקפה) אליו מצטרפים קבלנקה עם 15 וסילנקו עם 11 ואנוש שטיפט עם 11 נקודות.
את המעפיל מוביל וולנסצ'י עם 21 נקודות אבל רק 3+ ביחס של נקודות אל מול טעויות כאשר הוא מבצע 6 טעויות בסרב, 6 בהתקפה ובנוסף נחסם 5 פעמים.אליו מצטרפים גרסיה עם 16, הילמן עם 10 וויליאם זאהר עם 8 ב78% בהתקפה.

זוהר בר נצר מאמן המעפיל  " דבר ראשון אני חייב להחמיא לאבי הולצמן ולקריית אתא ששיחקו מצוין, לצערי המערכה האחרונה הוכרעה ע"י שופט שלא שולט במשחק, מרבה לטעות ומסיים את המשחק בכרטיס אדום"

שון קסל המוסר המוכשר של קריית אתא מרוצה מאוד מהקבוצה "מאוד שמחים על הניצחון אחרי האימונים הקשים, אנחנו יודעים לנצח מנטלית ולדעת לחזור מפיגורים, שמח שיש לנו סגל עמוק ושחקנים צעירים שמשחקים נהדר,  שני הליברויים הצעירים, אשראף אבו רוקון  ורועי הולצמן והמצליב / מנחית ,אנוש שטיפט שאנחנו מאמינים שזאת תהיה שנת פריצה שלו"
שבוע הבא – המעפיל עולה צפונה לדרבי הקיבוצניקים מול מטה אשר/ עכו מפגש מרתק בין שני מאמנים וותיקים ומוערכים נעם כץ מאמן מטה אשר/ עכו שמונה לאחרונה כמאמן נבחרת ישראל גברים וזהר בר נצר מאמן המעפיל ומאמן נבחרת ישראל לשעבר, קריית אתא תארח במפגש מסקרן את הפועל כ"ס בתקווה להמשיך את המומנטום לקחת נקודות מול אחת הקבוצות המועמדות לאליפות.


 לא כוחות, מחזור הבא צפוי סיפור אחר מול הפועל המעפיל ( צילום, אמיר ירחי)

הפועל גליל מטה אשר/ עכו – ק.ק תל אביב 0:3 (25:7-25-13-25:9)
הפועל מטה אשר/עכו חזרה למגרשה הביתי הפעם בלי הקהל האדום שמלווה את הקבוצה באדיקות בכל משחק ופגשה את ק.ק ת"א, מאזן הכוחות לא השאיר הרבה ספקות לגבי התוצאה, האדומים מנצחים ללא רחמים את הקבוצה התל אביבית. 
במחזור הבא אלופת המדינה  מול המעפיל בהיכל הספורט נעמן לדרבי הקיבוצים, ק.ק ת"א ללא ניצחון תארח את מכבי הוד השרון שמנצחת הערב בחוץ את אס"א ב"ש 


אין רחמים, הפועל מטה אשר/ עכו רומסת (צילום, אמיר ירחי)

מכבי יעדים ת"א - מ.ס עיילבון 0:3 ( 25:17-25:11-25:9 )
הצהובים ארחו בהדר יוסף את מ.ס עיילבון, התל אביבים הגיעו למשחק הזה כמועמדים בטוחים לנצחן וזאת למרות המשחק הקשה במחזור האחרון מול מכבי הוד השרון, מ.ס עיילבון שהגיעו למשחק זה לאחר שני הפסדים רצופים למעפיל להפועל כ"ס ולא יוכלו לעמוד מול הקבוצה של גל גללי ורושמים הפסד שלישי רצוף, מכבי תא עם ניצחון שלישי והרבה תקוות לעתיד, במחזור הבא מכבי ת"א חופשית, עיילבון תארח את אס"א ב"ש בתקווה להשאיר שלוש נקודות בבית.

אריק כצנלסון המוסר של מכבי ת"א מרגיש שהקבוצה מתגבשת לכיוון טוב
"היה מבחן נוסף לקבוצה שלנו שהולכת ומתגבשת לאט לאט, שמחים על הניצחון החלק, כל הכבוד לחבורה מעילבון על משחק לחימה יוצא מן הכלל, אנחנו עם הפנים קדימה למשחק הבא"


 "מטריקס" מכבי הוד השרון עם שלוש נקודות חשובות בדרך הארוכה הביתה ( צילום, באדיבות המועדון)

אס"א ב"ש – מכבי מוסינזון הוד השרון 3:0 ( 17:25-22:25-17:25)
העולה החדשה מבירת הנגב רשמה ניצחון חוץ מרשים על ק.ק ת"א במחזור השני התייצבה הערב מול אתגר הרבה יותר קשה וארחה את מכבי הוד השרון שהפסידה במחזור האחרון למכבי ת"א, למרות ההפסד הקבוצה השרונית הפגינה יכולת טובה מאוד, משחק טוב של שתי הקבוצות עם מערכה שנייה צמודה אך לבסוף  הוד השרון מנצחת ורושמת שלוש נקודות ראשונות למאזנה, באר שבע תספק הפעם בהרבה מחמאות והרגשה טובה שהקבוצה ראויה לשחק בליגה של הגדולים.
עדי גורן מאמן הוד השרון " אני שמח מאוד על הניצחון הראשון, שמרנו על ריכוז והאגרסיביות ברוב שלבי המשחק, המעטנו בטעיות וזה הספיק לנו, כל הכבוד לשחקני ב"ש על משחק לחימה"

ירון שוורץ מאמן אס"א ב"ש, "משחק שקול באופן יחסי, נתנו פייט אדיר, מעט חוסר ניסיון במערכות צמודות הכריע לטובת האורחים, אנחנו נלמד, נשתפר ממשחק למשחק הדרך עוד ארוכה"
מחזור הבא - מכבי הוד השרון תתארח בתל אביב אצל ק.ק ת"א, אסא ב"ש עם נסיעה ארוכה כל הדרך לגליל למפגש מול מ.ס עילבון שרעבה לנקודות ראשונות העונה
 
תגובות