איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ראשונה להדליק - הפועל כ"ס מנצחת את מכבי ת"א

ראשונה להדליק - הפועל כ"ס מנצחת את מכבי ת"א

משחק העונה הבטיח וקיים, שתי הקבוצות הציגו יכולת נפלאה בניחוח אירופאי וסיפקו משחק מרתק ומרשים בפתחו של חג חג החנוכה, במשחק צמוד ומותח בכל ארבעת המערכות הפועל כפר סבא ומכבי ת"א הוכיחו לאוהדי הכדורעף שצפויה לנו עונה מותחת ומרתקת. בהפועל כ"ס בלטו סלבה בצ'קלה, סבה דבש וטמיר הרשקו מהצד של מכבי תל אביב הוכיח הנרי בל יכולת מדהימה שלא הספיקה הפעם ליותר מניצחון במערכה אחת. בסיום כפר סבא מנצחת 1:3 ומנחילה למכבי תל אביב את הפסדה הראשון העונה.

תאריך: 10/12/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

משחק העונה הבטיח וקיים, שתי הקבוצות הציגו יכולת נפלאה בניחוח אירופאי וסיפקו משחק מרתק ומרשים בפתחו של חג חג החנוכה, במשחק צמוד ומותח בכל ארבעת המערכות הפועל כפר סבא ומכבי ת"א הוכיחו לאוהדי הכדורעף שצפויה לנו עונה מותחת ומרתקת. בהפועל כ"ס בלטו סלבה בצ'קלה, סבה דבש וטמיר הרשקו מהצד של מכבי תל אביב הוכיח הנרי בל יכולת מדהימה שלא הספיקה הפעם ליותר מניצחון במערכה אחת. בסיום כפר סבא מנצחת 1:3 ומנחילה למכבי תל אביב את הפסדה הראשון העונה.


טמיר הרשקו שחקן הפועל כ"ס בערב נהדר ( צילום, איגוד הכדורעף)

הפועל כפר סבא – מכבי תל אביב 1:3 (30:32 ,25:20, 25:20, 20:25)
לפני המשחק נערך טקס חגיגי של הדלקת נר ראשון של חנוכה במעמד יו"ר האיגוד אשר קסו, ראש עיריית העיר כ"ס רפי סער, יניב נוימן מנכ"ל האיגוד וגרי ועפרה אברמוביץ, הטקס נערך במקביל באפליקצית הזום יחד עם שאר אגודות הכדורעף של ליגות העל לגברים ונשים שהדליקו אף הן נר ראשון.
המערכה הראשונה נפתחה ומכבי תל אביב לקחה את היתרון לאחר מספר ניסיונות הנחתה של שחקני כפר סבא שלא צלחו. שחקניו של המאמן שגיא ברעם חזרו במהירות למשחק ומפה ועד לסיום המחצית המשיך משחק של חתול ועכבר כאשר אף קבוצה לא מצליחה לפתוח פער מהשניה. לקראת סיום המחצית הצליחה הקבוצה הביתית לעלות ליתרון 19:23 עם יכולת טובה של סבה ושל טמיר הרשקו – מכאן הצליחה כפר סבא לשמור על היתרון ולנצח את המערכה כולה.
את המערכה השניה פתחה מכבי תל אביב בסערה ועלתה ליתרון מהיר של 2:6, יתרון שנשאר יציב בהמשך המערכה בעיקר תודות ליכולת מדהימה של הנרי בל שחקנה הקובני של מכבי תל אביב. הפער הלך וגדל בעיקר תודות לחסימות נהדרות של שחקני מכבי עד לניצחון במערכה השניה, איבוד ראשון של מערכה מצד כפר סבא העונה.
במערכה השלישית הצליחה כפר סבא לפתוח יתרון קטן הודות ליכולת טובה של איליה גולדרין וסלבה בצ'קלה, לקראת סוף המערכה הדליקה  הקבוצה מהשרון מבערים והצליחה תוך סיומת נהדרת לנצח במערכה.
המערכה הרביעית התחילה ביתרון קטן לצהובים מתל אביב, יתרון אותו דאגו שחקני כפר סבא לסגור במהירות. רפיון בהגנת כפר סבא אל מול מכות הפתיחה של גנדי סוקולוב ממכבי תל אביב הביא למהפך בתוצאה ולפתיחת פער קטן של שחקני מכבי, פער ששחקני כפר סבא הצליחו לסגור ממש לקראת סוף המערכה.

סטיסטיקה
סבה דבש (72% בקבלה, 50% בהתקפה, חסימה ואייס) יחד עם טמיר הרשקו (50% בהתקפה, 2 חסימות ו-2 אייסים) הובילו את הפועל יואב כפר-סבא עם 16 נקודות כ"א, אחריהם איליה גולדרין (47% בקבלה, 39% בהתקפה, חסימה ואייס) וסלבה בצ'קלה (38% בהתקפה, 5! חסימות) עם 16 ו-14 נקודות בהתאמה.
אחוז הקבלה של הקבוצה היה 59%, ואחוז ההתקפה היה 45%, חסמו 12 כדורים, 5 אייסים וסיימו עם 27 טעויות במשחק.
יינרי בל (60% בקבלה, 53% בהתקפה, 2 חסימות ואייס) וקייל אנסינג (36% בהתקפה)
הובילו את מכבי יעדים תל-אביב עם 23 ו-16 נקודות בהתאמה. חשוב לציין גם את אייל רביץ שחסם 9!!! כדורים. אחוז הקבלה של הקבוצה היה 59%, ואחוז ההתקפה היה 42%, בסוף סיימו עם 3 אייסים, חסמו 16 כדורים ו-29 טעויות כלליות במשחק.


 אוהדי מכבי למרות ההפסד יודעים שיש להם  קבוצה נהדרת (צילום איגוד הכדורעף)

במחזור הבא,  ביום שבת הקרוב (12.12): ק.ק תל אביב תארח את מכבי תל אביב, אסא באר שבע מול הפועל כפר סבא, מכבי מוסינזון הוד השרון מול הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר ומ.ס עיילבון מול הפועל "גליל" מטה אשר / עכו
תגובות