איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > הנה זה מגיע -מוקדמות אליפות אירופה לגברים

הנה זה מגיע -מוקדמות אליפות אירופה לגברים

הספירה לאחור לקראת מוקדמות אליפות אירופה הולכת ומתגברת. שבועיים וחצי לפני המוקדמות שייערכו הפעם בישראל באולם אנרבוקס בחדרה בהשתתפות נבחרות אוסטריה ובולגריה, החלה נבחרת ישראל את הכנותיה במשחק אימון מול נבחרת הזרים של הליגה

תאריך: 30/12/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

הספירה לאחור לקראת מוקדמות אליפות אירופה הולכת ומתגברת. שבועיים וחצי לפני המוקדמות שייערכו הפעם בישראל באולם אנרבוקס בחדרה בהשתתפות נבחרות אוסטריה ובולגריה, החלה נבחרת ישראל את הכנותיה במשחק אימון מול נבחרת הזרים של הליגה.
תחילת שנת 2021 מזמנת אירוע יוצא דופן וחריג דווקא בזמן הקורונה שעה שמשחקי הבית בו משחקת ישראל במוקדמות אליפות אירופה בכדורעף לגברים ייערכו בחדרה.
המשחקים בהשתתפות נבחרות בולגריה ואוסטריה יהיו בשיטת בית בו תתמודד כל קבוצה פעמיים עם שתי הנבחרות הנותרות. שתי הראשונות בבית יעפילו לאליפות אירופה ולנבחרת ישראל בהנהגתו של המאמן נועם כץ (מאמנה של הפועל "גליל" מטה אשר/ עכו) יש הזדמנות מצוינת לנצל את הביתיות ולהעפיל לאליפות. חייבים לציין כי האליפות הפעם תתנהל לפי נהלים מחמירים במיוחד בשל תקופת הקורונה ולצערנו ללא קהל באולם. אם זאת כל משחקי נבחרת ישראל ישודרו בשידור ישיר בערוץ הספורט ושאר המשחקים יועברו בשידור ישיר לאירופה.
ביום ראשון השבוע החלה נבחרת ישראל את ההכנה שלה למשחקים כאשר התמודדה במשחק אימון מול נבחרת הזרים של הליגה. הנבחרת הפסידה 3:1 במערכות כאשר בסגל הנבחרת שיחקו: דימה זים, אריק כצנלסון, אומרי רויטמן (שיחק ליברו עם הזרים),אנוש שטיפט, אלכס אוסוקין, עמרי שורץ, איל רביץ שון קסל, עידו דוד, גנדי סוקולוב, סלבה בצ'קלה, איליה גולדרין, יואב ססלר, שלו סעדה וטמיר הרשקו.
שתי הנבחרות האחרות בבית ה"ישראלי" הן כאמור אוסטריה ובולגריה.
נבחרת בולגריה בכדורעף  גברים היא המוצלחת ביותר בענף משחקי הכדור בספורט הבולגרי. הנבחרת זכתה בעבר בתואר האליפות העולמי היחיד של בולגריה בענפי הספורט הקבוצתיים בשנת 1991 במצרים. באולימפיאדת 1980 במוסקבה זכתה הנבחרת במקום השני. באולימפיאדה שנערכה בלונדון בשנת 2012 הגיעה הנבחרת למקום הרביעי  ובאליפות העולם שנערכה ביפן בשנת 2007 קטפה הנבחרת את מדליית הארד. 
צבטה סוקולוב הוא קפטן הקבוצה והוא משחק כיום בדינמו מוסקבה, שחקנים בולטים אחרים הם  טודור סקרימוב (משחק בויבו לנטינה מהליגה האיטלקית הראשונה), סבטוסלב גוצב  (משחק בארגוס ואלי מהליגה האיטלקית הראשונה) וג'ורג'י ברטייב.
הנבחרת האוסטרית חלשה יותר מהנבחרת הבולגרית והיא זו שאמורה להיאבק מול ישראל על המקום השני בבית. לנבחרת אין יותר מדי הישגים בעבר ובפעם האחרונה שהעפילה לאליפות אירופה זה היה בשנת 2011 באליפות שהתקיימה באוסטריה ובצ'כיה, באליפות הזו דורגה הנבחרת במקום ה-16.
מאמן אוסטריה, רדובאן גאצ'יץ (סלובניה) אמר לאתר האיגוד: "הנבחרת מחכה להתחיל את משחקי המוקדמות בעיקר כי היו הרבה דחיות במשחקים שתוכננו לקיץ האחרון.כעת, הגענו לנקודה בה אפשר לשחק, היתה לנו הכנה מוצלחת למרות שלא יכולנו לשחק את מספר המשחקים שאנחנו בדרך כלל משחקים, אבל אנחנו יודעים שככה זה גם עבור שאר הנבחרות שמשתתפות בטורניר.
 כרגע אין לנו פציעות וכל השחקנים מלאי מוטיבציה לקראת הטורניר, המטרה שלנו היא כמובן, כמו שאר הקבוצות בבית, להעפיל לאליפות אירופה מהמקום הראשון או השני, אני מאמין מאוד שנצליח במשימה"
. 
תגובות