איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > נבחרת ישראל מנצחת את נבחרת אוסטריה במוקדמות אליפות אירופה

נבחרת ישראל מנצחת את נבחרת אוסטריה במוקדמות אליפות אירופה

באחד המשחקים הטובים של נבחרת ישראל בשנים האחרונות הכחלים לבנים מנצחים את נבחרת אוסטריה 3:2 ושומרים על סיכוי לסיים במקום השני בבית

תאריך: 15/01/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: דיויד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

נבחרת ישראל במשחקה הטוב ביותר בטורניר ובכיכובם של בצ'קלה וגולדרין הצליחה לנצח את אוסטריה 2:3
הכחולים לבנים פתחו את המערכה הראשונה בצורה טובה והגיעה ליתרון 3:7 עם יכולת טובה של עידו דוד. נקודות פתיחה מצוינות של אוסוקין עזרו לישראל להגדיל את היתרון ל-7:12. האוסטרים הרבו בטעויות במערכה הראשונה אבל אלכסנדר ברגר השאיר אותם בתמונה. אבל מהלך נהדר של סעדה הוביל לניצחון במערכה הראשון עבור ישראל 21:25.


ננועם כץ מאמן נבחרת ישראל משחק לחימה וניהול טאקטי מעולה ( צילום, דיויד סלברמן)

האוסטרים החלו את המערכה השנייה בצורה טובה והובילה 0:3, אבל ישראל חזרה מהר למשחק, אלא שהאוסטרים שיחקו מצוין בצורה קבוצתית  והצליחו לעלות ליתרון קטן לקראת אמצע המערכה. קרונתלר להט אצל האוסטרים והם הצליחו לסיים את המערכה בניצחון 20:25.


עמרי שוורץ, ליברו נבחרת ישראל בעוד יום שגרתי ( צילום, דיויד סלברמן)

המערכה השלישית החלה בצורה שקולה עם יכולת מופלאה של גולדרין מישראל שבלט במערכה והצליח להוביל את ישראל ליתרון קטן 11:13.   ישראל המשיכה להוביל ביתרון קטן, אבל האוסטרים השווה ל-24:24 עם נקודה מדהימה של ברגר. קיל בלוק של סלבה בצ'קלה ניצח עבור ישראל את המערכה השניה.
המערכה הרביעית החל כאשר האוסטרים שולטים במערכה, אבל הרשקו לא נתן לאוסטרים לברוח עם יכולת טובה ליד הרשת. אלא שכרטיס אדום לישראל בשיוויון 11 הפיח רוח חיים אצל האוסטרים שעלו ליתרון עם שבע נקודות רצופות בהגשה 11:17, האוסטרים המשיכו להוליך עד לניצחון במערכה 20:25.

ערב נהדר לאליה גולדרין ( צילום דיוד סלברמן)

המערכה החמישית נפתחה בצורה טובה עבור נבחרת ישראל שעלתה ליתרון מהיר 0:3, ישראל המשיכה להוליך עם יכולת מדהימה של הרשקו ששתי נקודות שלו הביאו את הניצחון במערכה 11:15 ובמשחק כולו.
מחר תשחק בולגריה עם אוסטריה ניצחון בולגרי יציב את ישראל עם תקווה קטנה לקראת המשחק מול בולגריה החזקה ביום ראשון, ניצחון שם והמקום השני בבית שלנו.

נועם כץ: "אני מרוצה מהניצחון, אבל צריך להבין שצריך סבלנות, אני כל כך מרוצה מהעבודה שלנו, אנחנו ממשחק למשחק משתפרים, השחקנים שלנו עמדו במצבי לחץ, אני מוריד את הכובע בפני החשקנים שלמרות ההפסדים הראשונים נשארנו מגובשים כקבוצה. הרמה בישראל שונה מאשר באירופה וכאשר אנחנו משחקים מול נבחרות אירופאיות לוקח לשחקנים שלנו להתרגל לרמה. השחקנים משקיעים, רוצים ולא נשברים והם מתנהגים למופת בטורניר הזה, כל מי ששיחק נתן את שלו, יש כמה אלמנטים שאנחנו צריכים לשפר, זה ייקח זמן אבל זה יקרה בסוף".
 

סלבה בצ'קלה: "במשחק הראשון הפסדנו צמוד וכואב, וגם מול בולגריה הפסדנו הפסד כואב, אני שמח שניצחנו את המשחק הזה, אנחנו יכולים להגיע לסיטואציה שמול הבולגרים אם ננצח יהיה לנו סיכוי לעלות לאליפות אירופה. הניסיון של הוותיקים יחד עם הצעירים ועם דור הביניים זה מה שמסמל את הנבחרת שלנו היום, כל הכבוד לנועם שמצא את התלכיד הנכון של הנבחרת".
 
 
תגובות