איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > TO BE OR NOT TO BE

TO BE OR NOT TO BE

הטורניר הקדם אירופי בישראל מגיע היום לרגע השיא שלו עם המפגש בין ישראל ובולגריה בשעה 20:00 (שידור ישיר בערוץ הספורט). מדובר במפגש האחרון בבית בו הבטיחה בולגריה כבר אתמול את עלייתה למשחקי גמר אליפות אירופה לאחר שניצחה בצורה משכנעת את נבחרת אוסטריה 0:3. נבחרת אוסטריה סיימה את הופעותיה בטורניר והיא תמתין היום לתוצאת המשחק בין בולגריה וישראל כדי לדעת את המיקום הסופי שלה.

תאריך: 17/01/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: דיוד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

הטורניר הקדם אירופי בישראל מגיע היום לרגע השיא שלו עם המפגש בין ישראל ובולגריה באולם אנרבוקס בחדרה בשעה 20:00 (שידור ישיר בערוץ הספורט). מדובר במפגש האחרון בבית בו הבטיחה בולגריה כבר אתמול את עלייתה למשחקי גמר אליפות אירופה לאחר שניצחה בצורה משכנעת את נבחרת אוסטריה 0:3. נבחרת אוסטריה סיימה את הופעותיה בטורניר והיא תמתין היום לתוצאת המשחק בין בולגריה וישראל כדי לדעת  את המיקום הסופי שלה.


בספורט הכל אפשרי, נבחרת ישראל חייבת להגיע בשיא יכולתה הערב  (צילום, דיוד סלברמן)

נבחרת בולגריה אותה תפגוש ישראל היום היא ללא ספק הנבחרת החזקה ביותר מבין כל בתי המוקדמות והופעתה באליפות היא תקלה של הנבחרת שלא הצליחה להעפיל לרבע הגמר של האליפות הקודמת. במשחק הקודם מול הנבחרת שלנו ביום חמישי האחרון בולגריה ניצחה את ישראל למרות משחק טוב של הנבחרת, ונועם כץ וחניכיו יודעים שרק משחק לחימה הירואי ביחד עם יכולת שיא של השחקנים תעניק לנו סיכוי לניצחון במשחק הערב, כאמור, רק במקרה של ניצחון 0:3 או 1:3 על בולגריה ישראל תחלוף מעל אוסטריה ותהיה במקום השני בבית.


פיצוח חומת ההגנה הבולגרית אחת המשימות העיקריות של הנבחרת הערב ( צילום, דיויד סלברמן)
 
 אלכס אוסוקין אחד השחקנים הותיקים בנבחרת " משחק אחרון לקמפיין הנוכחי והעיניים שלנו על מטרה אחת, ניצחון 
למדנו את הבולגרים, עשינו שינויים מהמשחק הראשון שהולכים להקשות על המשחק שלהם, היום באים לטרוף את המגרש בהגנה ולשחק עם המון אנרגיה ולהראות לכולם את היכולת שלנומשחקים ביחד, מנצחים ביחד
אל אל ישראל" עם אנרגיה מתפרצת אפשר להפתיע ( צילום, דויד סלברמן)

כזכור נבחרת אוסטריה הפסידה ביום שישי האחרון לנבחרת ישראל 2:3 לאחר שניצחה אותה במשחק הפתיחה 0:3 ולכן יש לה יתרון של נקודה על הנבחרת שלנו. השיטה בה משוחק הטורניר הקדם אירופי היא שהקבוצה הראשונה עולה באופן אוטומטי וחמש הסגניות הטובות ביותר (מבין שבעת בתי המוקדמות) עולות אף הן, הן יצטרפו ל-8 העולות לרבע הגמר באליפות הקודמת (סרביה, סלובניה, צרפת, רוסיה, איטליה, אוקראינה, גרמניה ובלגיה) יחד עם ארבע המארחות של האליפות (פולין, צ'כיה, אסטוניה ופינלנד) ובסך הכל 24 קבוצות שיתמודדו במשחקי אליפות אירופה שיחלו מאוחר יותר השנה.
בית אחד של המוקדמות (בית 4) כבר הסתיים ובו עלתה לטביה לאליפות מראשות הבית, ספרד עולה מהמקום השני, בבית המקביל (בית 3)  לנו המתקיים בצפון מקדוניה הבטיחה טורקיה את עלייתה מהמקום הראשון בבית עם שלושה ניצחונות והפסד. בוסניה הרצגובינה עם שלושה ניצחונות והפסד נמצאת בעמדה מצוינת לתפוס את אחד מחמשת המקומות של הסגניות הטובות ביותר המובילים לאליפות אירופה
שאר הבתים נדחו וישוחקו מאוחר יותר השנה.
תגובות