איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ברוכים הבאים למאה ה-21

ברוכים הבאים למאה ה-21

איגוד הכדורעף בשיתוף של ועדת הליגה והגביע וכן ועדת הרשמים פתח בפיילוט של רישום גיליון שיפוט אלקטרוני (e-Scoresheet) המיועד להיכנס לשימוש בליגות העל נשים וגברים בעונה הבאה.

תאריך: 16/02/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
איגוד הכדורעף בשיתוף של ועדת הליגה והגביע וכן ועדת הרשמים פתח בפיילוט של רישום גיליון שיפוט אלקטרוני (e-Scoresheet) המיועד להיכנס לשימוש בליגות העל נשים וגברים בעונה הבאה, אלכס כץ שופט העבר ירכז וינהל את כל הפרויקט החשוב.


אלכס כץ שופט העבר ינהל וירכז את הפרויקט


את דגל הפיילוט הרימו חמישה מועדונים: הפועל כ"ס, מכבי מוסינזון הוד השרון, מכבי חדרה, מ.כ. רעננה וק.ק. תל אביב, אשר שלחו 13 חניכים לקורס, כולם עם ניסיון של לפחות שנתיים ברישום גיליון שיפוט ידני.
בפתיחת הקורס, במפגש מקוון אשר התקיים ב-14/2, בירך יו"ר ועדת הליגה והגביע, מר גד אייזיקוביץ את המשתתפים.
את הפילוט יוביל מר אלכס כץ חבר ועדת הרשמים ורכז הפיילוט ומלווה החניכים שופט כדורעף ורשם אלקטרוני מר גיא גל.
במפגש הראשון אשר הועבר ב-Zoom  השתתפו 8 חניכים וכן 10 שופטי כדורעף. 
לאחר שני מפגשים עיוניים, מיועדים החניכים להתחיל כבר ברישום מעשי של גיליון שיפוט אלקטרוני במשחקי האגודות שלהם בליווי צמוד של מלווים. בהמשך יתקיימו מבחן עיוני ומעשי, תוך רישום מקביל ידני וממוחשב.
חניכים שיעברו את מבחנים בהצלחה יקבלו תעודת הסמכה לתפקיד רשם גיליון אלקטרוני מטעם ועדת הליגה והגביע.

 


גיליון שיפוט אלקטרוני הוא חלק ממהפכה טכנולוגית שעובר ענף הכדורעף בשנים האחרונות. נמצא בשימוש בתחרויות של האיגוד האירופאי CEV וכמו כן ליגות רבות באירופה וגם האיגוד העולמי FIVB. כלים נוספים שנמצאים בשימוש הם מערכות סטטיסטיקה, מעקב וידאו, מערכת מצלמות לבדיקת אירועים חריגים (Video Challenge System)
שימוש בגיליון האלקטרוני מביא מספר יתרונות בולטים לעומת שימוש בגיליון ידני:
המידע על כל מהלך המשחק משודר מידית ומאפשר לכל אחד מכל מקום בעולם לעקוב בזמן אמת אחרי תוצאת המשחק של קבוצתו, מספק מידע שוטף לשופטים ולקבוצות באמצעות טאבלט עם תוכנה ייעודית כנ"ל גם לאנשי התקשורת ופרשנים הנמצאים באולם התחרות מונע טעויות של רשמים, עוזר לצוות השיפוט לבחון היסטוריה של מהלכי משחק במידת הצורך, כי כל פעולה נרשמת בקובץ המשחק. שימוש בטאבלטים מונע מקבוצות טעויות של בקשות לא חוקיות, וכך מונעה ענישת עיכוב, כאשר משתמשים בגיליון אלקטרוני ובמערכת סטטיסטיקה ביחד - הם עובדים עם אותו בסיס מידע ופועלים בתיאום מלא.
   
תגובות